8 hónapos babátokkal hogyan játszatok? Mennyit foglalkoztok vele 1 nap? Valami tárgyat már felismer amit szoktatok neki mutatni?
Nagyon ajánlom Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem! című könyvét, újszülött kortól az ovis korig ír le játékokat. Nagyon szuper. Mi most 16 hónaposak vagyunk, és a kicsim nagyon élvezi ezeket a játékokat.
Nektek a Csipp-csipp csóka, kukucskálós, utánzás, mondókák, énekek, zenehallgatás, labdagurítás, másznitanítás, finommotoros mozgásfejlesztésként apró falatkákkal ennitanítás (nagyon élvezik),
különböző fürdőjátékok, pl. pinponglabdát lenyomsz a víz alá és elengeded-garantált siker, ki kopog játék stb.
Az enyém pl imádott, imád bunkerezni: rengeteg párnát, takarót tettünk le a földre, vagy fedtük be az asztalt, és bújtunk alá, ott bent játszottunk.
Persze attól is függ, hogy miket tud már a baba csinálni, és mit szeret. Nálunk a lakaróba csavarás és gurítgatás volt sokáig a favorit. Döcögősre kacagta magát a csajom.:-)
Ja, és van délelőtti és délutáni játékidő, fél, egy óra alkalmanként. Jó időben több is lehet, amíg ő ki nem fárad. Ez az idő persze az életkorral nő...
Egy játéka van, amit a legnagyobb kupac közepén is felismer,amivel alszik, ezt sosem hagyná el sehol. Imádja. Ehhez én szoktattam hozzá, hogy ha velem bármi történne, mondjuk egy két nap kórház vagy ilyesmi, akkor is legyen egy biztonsági tartalék. :-)
Persze, hogy felismer. Ilyenkor már a formajátékokat lehet vele játszani, a színeket megtudja tanulni, neveket tanul, játékokat tanul. Én sokat foglalkoztam az elsővel különösen, rá is szokott rendesen. Attól, hogy nem tud beszélni tudja nagyon.
Igaz már másfél éves illetve még annyi sem volt mikor tudta az összes amerikai államot. Ezek nem zseni gyerekek ám amikor ilyet hall az ember, hanem fog az agyuk piszokul. Volt egy nagy világ és államokról térképünk szsínes, és mindig mutogatta, én meg mondtam melyik melyik. Egyszer gondoltam most én fogom mondani és ő mutassa, és tudta mindet. Mostmár nem tudja, mert jött a második, és nem foglalkoztunk vele úgy, de van amelyik még beugrik neki.
amit az első válaszoló írt, azok valóban jó közös játékok, és valóban hihetetlen, hogy mennyire fogékonyak a kicsik. tényleg attól függ, hogy mire képes, mármint fizikailag, hogy miket lehet vele játszani. úgy emlékszem a lányomnak a kedvence a hinta volt, a kukucs játék, egy-két zenélő, villogó kütyü, kockák, labda, de ennyi idős korától kezdett el felállni, így rettenetesen sokat gyakorolt.
azt már nem tudom megmondani, hogy mennyi időt játszottunk együtt. ez teljesen változó volt, és most is az. az biztos, ha azt láttam, hogy jól elvan egyedül, akkor hagytam, hagy bontakozzon ki egyedül. hozzáteszem, hogy így is tanult meg mászni is, egyszerűen a szőnyegen hagytam, kicsit távolabb tettem játékokat, és elindult felé.
sok mindent megismert, de ez inkább úgy 10 hónapos kortól volt jellemzőbb, akkor több állatból kiválasztotta a kedvenc macit, nyuszit, felnézett az ingaórára, az a "bim-bammos" óra...stb.
sosem az időt nézd, hogy mennyit foglalkozol vele, hanem inkább arra figyelj, hogy milyen a hangulata, ha egyedül játszik, akkor véletlenül se zavard meg, majd szól, ha segítségre van szüksége, vagy éppen társaságra vágyik. persze nem kell hagyni, hogy egész nap egyedül legyen, bekapcsolódhatsz a játékba, de hagyd, hogy egyedül fedezzen fel dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!