Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatej? Kell a tea,...

Csak anyatej? Kell a tea, (víz) vagy elég a csak anyatej?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam. Csak anyatejes baba. Még soha semmit (se vizet, se teá) nem kapott az anyatejen kívül. Jól teszem? Mostanában egyre többen modják, hogy a babák is szomjasak kell nekik a folyadék, erre mondom, hogy az anyatej eleje az vizesebb, de rögtön rávágják, hogy régen nem így volt, minden kisbaba kapott teát, akkor most miért nem kapnak. Szerintetek?
2009. nov. 14. 22:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Apukád emlékeit megszépíti az idő :-)

Agyoncsapták volna az asszonyok, ha 2 hónapos gyerkenek töltött káposztát ad, ne aggódj ezen. Ekdvesen mosolyogj és kész.

2009. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom még nyáron a nagy melegbe se itta meg a vizet, csak anyatejen élt, és most a napokba volt hajlandó vizet inni, pedig már 8 hónapos!
2009. nov. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Szia


Ez a töltött káposzta sztori akkor nem egyedi...

Az anyukám férje mesélte,hogy neki is valamelyik rokona azzal etette...Jó sokáig allergiás is volt egy csomó mindenre emmiatt...


Amúgy,hogy a kérdésedre is válaszoljak.. :)

Nekem 3,5 hónapos a pici kislányom,és ő is csak és kizárólag anyatejet eszik,és iszik.

A védőnő,és az orvos is helyesli,és azt mondta,hogy akkor ez a "jó szokása" maradjon is meg 6 hónapos koráig!

Én persze mondtam,hogy igyekszünk,hogy így maradjon a dolog.. :)


De amúgy épp tegnap beszéltünk erről a teázgatós dologról anyukámmal,hogy régebben tényleg teáztatni kellett a kicsiket,meg szigorúan bekellett tartani a 3 óránkénti szopiztatást...

Most meg mi van???

Pont az ellenkezőjét mondják,hogy minnél sűrűbben tedd mellre a kicsit,hogy annál több tejed legyen...

Hát ennyit az egészről...

Mindíg minden változik. Ezt kéne az apukádnak is megértenie,és elfogadnia...

Vagy kérdezd meg apukádtól,hogy ha a tej nem folyadék nekik,akkor mitől pisilnek a kicsik?


Amúgy gondolom jól fejlődik a babád,és ez a lényeg.!

Az én babám idáig havonta 1350 gramm körül hízott,csak most 900 grammot csak az anyatejtől. 3 és fél hónaposan már megduplázta a súlyát:) A héten voltunk 3 hónapos oltáson,és akkor lett leméricskézve. 6700 gramm,és 63 cm.


További jó babázást neked!

-és ne hallgass az apukádra,hiába ő az idősebb...! :)

2009. nov. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Utolsónak: Nagyon is jól fejlődik a babám. 2 hónapos és már 7 kiló és 63 cm. (4300 g-al született)
2009. nov. 15. 12:42
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia


Az "utolsó" vagyok.. :)


Akkor az szuper!!! :)

Nekem 3,5 hónaposan nincs annyi a babám..:)

Bár az enyém 3350 grammal született,és 3100-al hoztuk haza. Már megduplázta a súlyát,aminek nagyon örülök!! :)

Nálatok is akkor még egy hónap,és meglesz a duplázás!! :)

Én nagyon örülök,hogy "csak" tejet eszik/iszik a kicsim,és nagyon remélem,hogy ez még egy 2,5-3 hónapig így is marad!!! :)

Aztán már úgyis elkezdjük a hozzátáplálást,és akkor már kap ezt-azt..mármint almalevet,meg ilyeneket..:)


Mond apukádnak,hogy örüljön neki,hogy van tejed,és nem kell neki mással pótolni azt!!! :)

2009. nov. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!