Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatej? Kell a tea,...

Csak anyatej? Kell a tea, (víz) vagy elég a csak anyatej?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kisfiam. Csak anyatejes baba. Még soha semmit (se vizet, se teá) nem kapott az anyatejen kívül. Jól teszem? Mostanában egyre többen modják, hogy a babák is szomjasak kell nekik a folyadék, erre mondom, hogy az anyatej eleje az vizesebb, de rögtön rávágják, hogy régen nem így volt, minden kisbaba kapott teát, akkor most miért nem kapnak. Szerintetek?
2009. nov. 14. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki más, nagyon jól csinálod! Két gyermekem van, mindkettő 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott. Teljesen egészséges, erős immunrendszerű babák. Nem ártasz a babádnak azzal sem, ha adsz teát, vagy vizet, de az is tökéletes, ha nem adsz neki, mert az anyatej legjobb szomjoltó nekik.
2009. nov. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

De jó neked, hogy csak anyatejes a babád... én a helyedben nem adnék neki se vizet se teát.

Az én babám nem szopizik, így fejem neki a tejet és pótlásnak tápit kap ezért szoktam neki néha vizet adni, de teát semmi képpen.

1 hónaposak vagyunk

2009. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Húúú, annyira utálom amikor beleszólnak az "öregek", hogy mit hogyan kell csinálni. Nem kell neki semmi, még kicsi is. Nekem 3 hónapos elmúlt a babám amikor mondta a védőnő, hogy már adhatok neki vizet de akkor meleg is volt. Ha nyűglődik de tudod, hogy éhes nem lehet akkor is próbáld meg mellre tenni lehet, hogy csak párat szív és annyi. Akkor csak szomjas volt (gondolom ezt tudod) de annál tökéletesebb ital nincs számára.
2009. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak anyatej, az a tuti! Nagyon helyesen teszed! :)

Az idősebb generációra pedig ne hallgass, mert sokat változott már a világ. Sok dologról azóta már kiderült, hogy káros volt, vagy felesleges. Alig tudtak valamit a magzati életről és a babákról a tudósok is. Nyugodtan hallgass az anyai ösztöneidre! Mindig az mondja meg, mi a leghelyesebb döntés, de komolyan!

2009. nov. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól csinálod, ne hagyd magad! :)

Az én lányom sem kapott fél éves koráig semmi mást. Még most is a kedvenc csemegéje, bár már mindent eszik-iszik ami babának való.

2009. nov. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy sokan egy véleményen vagyunk. Apukám akaszt ki állandóan, hogy szomjas a gyerek, adjak neki inni és amikor meg akarom szoptatni közli, hogy az nem inni való. Meg állandóan midenféle kaját akar neki adni, mert a tesóm már 2 hónapos töltött káposztát evett és mégis felnőtt. Szóval kiakaszt néha, de nem hagyom magam.
2009. nov. 14. 23:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem kell nekik + folyadék az anyatejen kívül, csak a nyári hónapokban.

Az én kisfiam szeptember végi, Ő 6 hónapig semmi mást nem kapott, csak anyatejet.

És különben is, Te vagy az anyukája, hallgass az anyai ösztöneidre!

2009. nov. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pedig az idősebbek egészségesebbek voltak anno. Mint most. De hallgass magadra.
2009. nov. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
07:18 Ott a pont.
2009. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

De nem a teától vagy a víztől voltak egészségesebbek.

Én is csak az anyatejre szavazok!!!!!!!

2009. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!