Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes után mi lesz velem?

Gyes után mi lesz velem?

Figyelt kérdés

Már többször is beszéltem a főnöknömmelmert mondtam neki hogy valószínüleg visszamennék gyes mellett 8 órába!És erre azt mondta hogy még megbeszélés tárgyát képezi, hát a napokban beszéltem megint vele és most azt mondta hogy nem tudnak majd visszatenni az eredeti állásomba mert 8 órás ápolónői állás nincs csak ugye 12 órás!!

Én azt mondtam neki hogy törvényileg kutya kötelessége visszavenni!!

Erre a főnöknőmnek nem tetszett!!

Lehet ennyi kicsit kemény voltam és ezért ki fog rugni ,meg nem is vok neki szimpi ez is kiderült!!Mert tartom a kapcsolatot az egyik kolléganőmmel és ezeket neki mondta,de nem értem miért neki kell ezeket elmondani miért nem nekem !!

Nem értem annyira ideges vagyok e miatt ,tök jó én ugy veszem nincs már melóhelyem!!Kérlek segítsetek ,kinek van még ilyen problémálya és mit csináltok ,mit léptek vagy még korán aggódom??

üdv egy 15 hós baba anyukája


2009. nov. 14. 21:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
31%

Ha mas nem lesz, fogadd el a 12 oras munkat! A ferjed, szuleid, anyosodek, remelhetoleg tudnak segiteni neked a kicsit vinni-hozni a bolcsodebe, ovodaba majd.

Idosek otthonaba is probalkozzal, ott is keresnek apolonot.

2009. nov. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó,igen van anyukám aki hála istennek nyugdíjas segíteni fog biztos!!

Igen nekem jó a 12 órás munka csak az a baj hogy én Gyes után tervezem a visszamenetelemet és utána heteken belül repülni fogok!!

De ugy hallottam fel ajánlhatnak másik munkakört? Vagy ez csak ha Gyes mellett megyek vissza akkor lehet??

Vagy nem értem ,ha ki akarnak rugni ugy is ki fognak nem érdeklik őket hogy gyerekem van!!Nagyon el vok keseredve!!

2009. nov. 15. 16:17
 23/28 anonim ***** válasza:
31%
Ne keseredj el! Meg fog oldódni a helyzet! Azt döntsd el, hogy megvárod, amíg esetleg kirúgnak vagy inkább elmész magadtól és keresel magadnak másik munkahelyet. Meg aztán lehet, hogy egyszer be kellene menned a főnöknődhöz és nyugodtan, higgadtan megbeszélni ezt a dolgot. VAlószínűleg te is és a főnöknőd is emelt hangon, felpaprikázva, dühösen beszéltetek egymással. Most, hogy eltelt egy kis idő és te is más hangot ütsz meg, talán lehet vele beszélni. MIndenesetre ebből a beszélgetésből is sokmindent leszűrhetsz. A helyedben rákérdeznék, hogy személyesen veled van-e baja (nem vagy neki szimpatikus) vagy esetleg a munkádban talált valami kifogásolnivalót. Esetleg attól fél, hogy a kisgyerek miatt nem fogsz tudni rendesen bejárni, hiszen megbetegedhet. Ha ez a probléma, elmondhatod, hogy édesanyád tud vigyázni a kicsire, emiatt nem fogsz kimaradni a munkából. Szóval fel a fejjel! Járj utána, végülis mi a szándéka a főnöködnek és ennek fényében már te is jobban átgondolhatod, mit csinálj.
2009. nov. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
15%
Pont pár hete kérdeztem meg egy tb szakértőt. a gyermek 3 éves koráig vagyis a gyes végéig foglalkoztatási kötelezettsége van a munkáltatónak.
2009. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ,ezt én is tudom de ezzel nem vagyok kisegítve!!

Ha visszamegyek még vannak szabijaim, felmondási időm, meg egy hónap védettségem ,és utána??

Nem adok enni a gyerekemnek?Bocsi csak ideges vok és teljesen elkeseredett!!

Mert nem tudom hogy fogok majd 1 gyerekkel és ráadásul Szociális gondozóként éreccségi nélkül csin

lni!!

üdv Nikol

2009. nov. 15. 19:19
 26/28 anonim ***** válasza:
31%
Elég szomorú, ami veled történt. Okoskodók mindig vannak, nekik biztos nincs gyerekük. Mert vállald el a 12 órát. Aha az óvoda meg 8-tól 4-ig van nyitva (hivatalosan 6-ig, de addig igazából sehol.) Szóval az a baj a kismamákkal, hogy a gyermekfelügyelő intézmények egyáltalán nem igazodnak a munkahelyekhez. Az meg a másik, hogy nem azért szülünk gyereket, hogy idegenek neveljék fel. 12 óra után csak hazaviszed és lefekteted. Bocsi, ezzel a válasszal nem vagy kisegítve, de engem is felbosszant a sok okoskodó. Nálunk nem is tudom mi lesz, mert nagymamákra nem lehet számítani, szerintem ha beteg lesz a gyerek azonnal kirúgnak.
2009. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
éreccségi...
2009. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Kedves 23.29 válaszoló!

Igen teljesen igazad van beteg a gyerek aztán viszlát lesz!!

Ez a világ borzalmas nem is tudom mi lesz a velem együtt ugyanebben a cipőben járokkal!!!

És nagyon köszönöm a válaszodat!!

Örülök hogy vannak normális értelmes emberek akik megértenek!!Nikol

2009. nov. 16. 20:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!