Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki spirált tetetett fel szülés után? Ez normális ami velem van?

Figyelt kérdés

5 hónapja tetettem fel 1 hónap után minden szépen beállt, soha nem fájt semmim nem is görcsöltem.

Most viszont 10 nap után újra megjött és már 11 napja tart. Semmim nem fáj most sem, nincs sok, de nem csak maszatolás. Az orvosom szabadságon van, baj lehet velem vagy ez spirálnál előfordul? Ha elmozdul fáj? Észre veszem? Vagy ha gyulladás van az mivel jár? Soha nem éreztem a jelzőszálat még és most sem... Keressek esetleg másik orvost vagy nem gond ha megvárom az enyémet?



Kicsit megijedtem, nem akarom levetetni (bár tudom ha muszáj, muszáj)...

Köszönöm a segítséget!


2011. jan. 23. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az attól függ, meddig van szabadságon a dokid. Én pár napot várnék, ha egyéb panaszod nincs. Így is már 11 napja megvan, bár ami azt illeti az sem kevés.

Kismedencei gyulladásod nem valószínű hogy van, mert az alhasi fájdalommal járna és nagy valószínűséggel lázzal.

Nem tudom mi lehet a gond, de valami nem stimmel, esetleg hormonalis probléma is lehet.

2011. jan. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a szülés után fél évvel tetettem fel, és most jött meg másodjára.(Egy éve szültem). Ugyanolyan volt, mint szülés előtt, viszont épp ma mondtam a páromnak, hogy kérek időpontot a dokimhoz, mert baromira fáj baloldalt szerintem a petefészkem. Konkrétan görcsölgetett ma. Én a spirállal hozom összefüggésbe. Egyébként nagyon ügyesen rakta fel a dokim, tényleg meg se éreztem, és különösebb panaszt eddig nem okozott. Ha nem marad abba, azért én a jövő héten elmennék dokihoz.

2011. jan. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Bocs, nem voltam egyértelmű, mármint a helyedben elmennék. ÚGy tudom a gyulladás fájdalommal jár, esetleg olyan folyással, amiről mindenképpen látod, hogy nem okés. Viszont hallottam másoktól, hogy spirál mellett menstruáció hosszabb és fájdalmasabb is lett.
2011. jan. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Vagy a jövő7en vagy 2 hét múlva lesz csak de felhívom holnap, ha más nem elmondom mi van velem úgy már nagyjából csak tud mondani valamit szerintem.


Pedig úgy örültem hogy semmi nincs és szépen befogadta a szervezetem és tessék... :( Jó tudom lehetne rosszabb is.

2011. jan. 23. 23:00
 5/11 anonim ***** válasza:

milyen spirálod van?

Nekem 9hónapja van spirálom(Mirena) és a 5.-6.hónapban volt ugyanez.De el is múlt mostmár a mensim se jön meg.(ennek örülök)

De az is lehet hogy felfáztál.Nekem régebben attól volt több napig meg.

2011. jan. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hormonos vagy hagyományos spirálod van? Ha hagyományos, elképzelhető, hogy megtemékenyült a petesejted, de a spirál nem hagyja beágyazódni (ez a funkciója) és tulajdonképpen a baba távozott, -zik belőled.
2011. jan. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hormonmentes, GoldLilly normál.


Utolsó előtti, neked meddig tartott? Neked sem fájt semmi?

Bár nem egyformák a spiráljaink de reménykedek benne hogy nekem is elmúlik... Meg azt se tudom hogy így megvizsgál e egyáltalán, még nem értem el az orvosom :(

2011. jan. 25. 10:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Bocs, csak kérdeznék, de hogy ha minden hónapban akár megtermékenyül(ne) valaki, akkor ez mindig ezzel jár? Nekem még nincs spirálom, csak a doki javasolta, de nagyon kezd elmenni tőle a kedvem....
2011. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na hát remélem hogy nem így lesz...


Holnap többet tudok, mert megyek vizsgálatra, ha valakit érdekel mit tudtam meg szívesen leírom majd. Nagyon kíváncsi vagyok már én is...

2011. jan. 25. 16:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

No, mit mondott a dokid?

Én épp ma megyek, ugyanezen témakörben, nekem a hasam fájt, úgyhogy én is kíváncsi vagyok, mit mond.

2011. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!