Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a sírást?

Hogy kezelitek a sírást?

Figyelt kérdés
Pl ha nem akar elaludni, este az ágyában, babakocsiban, bárhol?
2009. nov. 14. 07:24
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Volt nem rég olyan, 10 körül felkelt este 1 órán keresztül sírt, majd 1 kor, 3 kor, 5 kor. Sétáltunk, autóztunk, babakocsiba tettük, végül a babakocsiban aludt 8 ig.
2009. nov. 15. 07:07
 12/24 anonim ***** válasza:
75%

www.kotodes.hu: "Egy kisgyermeket magára hagyni szomorúságában, bánatában, félelmében, fájdalmában nagyon súlyos következményekkel járhat, akkor is, ha másnap ezt még nem látjuk."

"Az állatokkal ellentétben az ember azonban kifejezetten kulturális lény, melynek nem csak előnyeit élvezzük, hanem hátrányait is elszenvedjük. Egy gorillamamát soha nem lehetne rábeszélni, hogy sírni hagyja gyermekét… Biológiai programjaink – annak érdekében, hogy egész életünkön át képesek legyünk tanulni – elhalványodtak. Így fordulhat elő, hogy egy anya az egyik szobában ülve (esetleg az összezavarodottságtól sírva) hallgatja a szomszéd szobában kétségbeesetten síró gyermekét. Mert kultúránk valamelyik forrásából ezt hallotta, olvasta. Szerencsére sok esetben ezek a halovány, ám még élő késztetések eljutnak a felszínre és „beküldik” az édesanyát síró gyermekéhez és az egymásra találás élményével gazdagodva és attól megerősödve az anya nem próbálja meg többet eltaszítani magától gyermekét."

2009. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akar elaludni akkor várok még egy kicsit míg álmos lesz, ha nem tud elaludni akkor segítek neki. Dúdolok,simogatom. Ringatni már nem tudom mert nehéz a popója :o) Babakocsiban nagyon nem szeret lenni amióta feláll,megy, így napi 2xfél órával oldom meg, így nincs baj. Ha hisztizik akkor ráhagyom, már meg tudom különböztetni ezt a fajta "sírást" mástól. Amúgy sírni sosem hagytam. Számíthat rám, az anyja vagyok, ez a dolgom. Unokatesóm 15éves koráig bepisilt éjjel, orvosok szerint azért mert a sok sírni hagyástól lelki problémái lettek. Sajnos ezek nem pici korban derülnek ki.

Sokszor kell elmagyaráznom a lányomnak hogy most séta van, bent kell lenni a babakocsiban, stb...eddig még mindíg sikerült sírás,hiszti nélkül megúszni.

2009. dec. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem van, egyiknél se jutott eszembe soha, hogy hagyjam őket sírni. Egyik se lett hisztis, követelőző, sőt kimondottan nyugodt, kiegyensúlyozott mindegyik.Ha nem akar/tak még egy adott időpontban elaludni, nem hagytam optt őket, inkáb hagytam hogy valóban elálmosodjanak. Nekeünk se jó, ha olyankor fekszünk le aludni, amikor még nem vagyunk álmosak, ilyenkor mi is csak nyűglődünk... Egyébként nagyon sok gyereknél nem is jön be a sírni hagyós módszer, mert inkább csak felhergelik magukat, minthogy álomba sírnál magukat,aztán ember legyen a talpán, aki meg tud nyugtatni egy örjöngve síró gyereket... Persze, amikor csak nyafog vagy hisztizik, az más, olyankor inkább igyekszem/tem elterelni a figyelmüket az adott dologról. Általában bejött, így nem kellett soha átélnem, hogy a gyerek mondjuk végig bömböljön egy bevásárlást. A babakocsit mindegyik szerette, ott jól elnézelődött/dik mindegyik.
2009. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
63%

Sosem hagytam sírni a babámat, és a másodikat sem fogom. Mindíg abból indulok ki, én mit éreznék ha bánatom,bajom lenne és ott hagynának egyedül sírni egy szobában....

Neked is csak azt javaslom, egy kicsit gondolj bele mit érezhet mikor téged hív és otthagyod vagy magára hagyod. Ha neked valami gondod van a párod vagy olyan ember akit nagyon szeretsz, nem "segít" !?

2009. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha kómába orditja magát a gyerek,és elalszik,az nem azt jelenti hogy "bevált" a módszered..
2009. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
74%

Sosem hagyom sírni én sem, magára meg pláne nem. Most én vagyok neki "minden", a biztonság. Úgy gondolom, most alapozzuk meg, hogy a későbbiekben milyen lesz a kapcsolatunk a gyerekkel.

Ha a gyerek elalszik sírva, nem elaludni tanult meg, csupán azt, úgysincs kire számítania. A későbbiekben ugyanezt a mintát fogja követni, ha valami gondja lesz, tehát hallgat, vagy nem velünk próbálja megoldani.

2009. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, én is sajnos sokszor voltam/vagyok kénytelen sírni hagyni a babámat, szerintem sem lesz semmi baja tőle, minket is így neveltek és nagyon jó szeretetteljes kapcsolatom van a szüleimmel. Az én picikém is rettentő sírós kisbaba már születésétől fogva, az első három hónapot szinte végig bőgte. Amikor már megetettem, tisztába tettem, dajkáltam, hasa sem fájt, és mégis ordított, ahogy letettem, vagy akár már a vállamon is a fáradtságtól, egyszerűen volt hogy nem volt más megoldás, én olyan ideges és kimerült voltam már, hogy képtelen voltam megnyugtatni, és inkább kimentem a szobából (és sírtam vele együtt). Egyáltalán nem volt jó, higyjétek el kedves válaszolók, akik olyan felindultan bíráljátok ezt a módszert, de van hogy az ember már egyszerűen nem bírja tovább. Egyébként a babám ilyenkor pár perc múlva elaludt, vagyis neki is jobb volt így. Másrészt nem baj az ha a baba megtanulja kicsit lenyugtatni magát, az is lehet hogy a sírással zárja ki a külvilágot, mert már elege van és aludni akar.

Persze ha az én babám is 4 hónap alatt csak egyszer sírt volna elalvás előtt, én is biztosan felvettem volna.

minden anyuka imádja a gyerekét és a legjobbat akarja neki, kár letámadni azt, aki más módszert alkalmaz, egy valószínűleg teljesen más habitusú gyerekhez, mint a tietek.

2009. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
54%
Én sem hagytam sírni,egyszer megpróbáltam,de nem bírtam sokáig. 5hós korától 14hós koráig sona nem kellett altatni meg semmi. Kapot puszit betakartam,be dugtam az őrzőt és egyből aludt egyedül.Azóta azt mondja hogy fél egyedül,úgyhogy a popójára teszem a kezem amíg elalszik,és ki jövök.De van ismerősöm aki 3hónapos kora óta külön rakta a gyereket,és hagyta üvölteni órákat.Na agyerek 3 éves olyan agreszív hogy borzalom és iszonyu lelki beteg.Én ezt végig néztem,nézem,és én inkább ki hagyom. Van rá idő hogy megvárjam míg elalszik,és egy jó kedvű mosolygós kiegyensulyozott 20 hós baba.Sokkal előbb csinált mindent és ügyesebben mint a rokon baba akit hagytak üvölteni.
2009. dec. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előttem szóló 14:59es, pont magad írtad, hogy a te babádat nem kellett altatni mert aludt magától, így persze hogy nem kellett hagynod sírni, hiszen nem is sírt hónapokon át naponta többször.. De vannak akiknek nem ilyen a kisbabájuk, és ez nem az ő hibájuk, minden gyerek más. Ahogy írod az ismerősöd gyermeke nagyobb korában is agresszív, valószínűleg egy sokkal vadócabb természet mint a te nyugodt babád, hidd el egy ilyen gyerkőccel sokkal nehezebb. Nem attól lesz agresszív egy gyerek mert csecsemő korában hagyták sírni, ez butaság, egyszerűen ilyen a természete és nehéz kezelni, valószínűleg baba korában is hasonlóan heves volt, és bőgőtt állandóan mint az én babám, és képzelem hogy szegény anyukája már nem tudott mást kitalálni, mint hagyni őt. Ne haragudjatok,hogy ez nem pont a kérdésre válasz, de annyira bosszant amikor egy anyuka úgy ítélkezik más felett, hogy ő nem ment át hasonlón... én csináltam hónapokig hogy egy kínlódás volt minden egyes altatás, 20 perc üvöltés, aztán ha végre elaludt, fél óra múlva kezdődött előlről az egész, istenem eszembe nem jutott volna nekem sem sírni hagyni, ha csak annyi lett volna, hogy a popójára teszem a kezem amíg elalszik... de én nem voltam ilyen szerencsés. Egyébként mára a fiam 5 hónapos és megtanult egyedül elaludni, már én is csak leteszem és kész, de amíg idáig eljutottunk az baromi nehéz volt...
2009. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!