Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az éjszakai...

Hogyan kezelitek az éjszakai sírást/felébredést?

Figyelt kérdés
A babám 7 hós múlt, de alig volt még éjszaka amit átaludt. Hol a foga jön, hol mozgásfejlődés miatt elmászik az ágyában, hol az ég tudja mi a baja, de éjjelente még mindig többször is felkel. Próbáltam már mindent, beleértve a sírni hagyást is, akkor pár napig jobb a helyzet, de utána mindig újra kezdi... Most általában pár korty vizet kap. Szóval ti mit csináltok ha felkel éjjel a babátok? Van valaki akinek sikerült leszoktatni erről? Már totál kivagyok, ráadásul a környezetemben, mindenki csodálkozva néz rám, mert este 8-tól reggel 9-ig alszik mindenki babája... megőrülök.... Mit csinálok rosszul???? Segítsetek köszi!!
2010. márc. 12. 08:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 7 hónapos.6 hós koráig átaludta az éjszakákat,most kezdte azt hogy éjszaka többször felsír.Kap pár korty teát vagy cumit és alszik tovább.Én sem értem miért változott meg az alvási szokása:((
2010. márc. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez szerintem teljesen babafüggő, a lányom ugyanezt csinálja, és már 17 hónapos, én is hallom, hogy más 2 hónapos babája, már milyen ügyesen alszik... Én sosem hagytam sírni, ezen kívül mindent kipróbáltunk, általában az vált be, hogy éjjel odavettem magam mellé, amikor előstőr felébredt, és utána aludtunk. ja, és ő 14 hónapos koráig evett éjjel. Most, 4 napja alsuik a kiságyban reggelig, még nem merem elkiabálni... Szerintem nem tudsz mit csinálni, türelem...
2010. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kisfiam pár hete szintén fogzás és mozgásfejlődés miatt elkezdte az éjszaka nem átalvást, és fél óránként mennem kellett hozzá. Soha nem vettem ki az ágyból!!! Csak adtam neki pár korty innivalót, megsimogattam, és kijöttem. Eleinte megmondom őszintén, hogy elcsesztem, mert minden nyüsszenésére bementem hozzá, nehogy apa felébredjen. De aztán megtaláltam a megoldást, hála Istennek nálunk bevált (ahogy olvasom, nem mindenkinek jött be). Sedatif Pc, napi két tabletta, plusz fogzásra camomilla és mercurius solubilis. Most már eljutottunk odáig, hogy két hete ismét jól alszik, ezért csak camomillát adok neki napközben. Előfordul persze egyszer-egyszer, hogy felsír (vagy rosszat álmodik, vagy rosszul fordul, vagy nem tudom), de az is inkább már csak hajnalban, és nem megyek be hozzá, még akkor sem, ha apa felébred rá. És magától visszaalszik. B.
2010. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a gyors választ! kedves utolsó hozzászóló! mikor adod neki ezeket a homeós gyógyszereket és hogyan? feloldod vízben? a sedatifet én már szedem pár napja, mert totál kivannak az idegeim... nekem bevált, de arra még nem gondoltam, hogy a babának is lehet adni. Mi a viburcolt használtuk az első két fogánál, de sajnos nem használt.... lehet megpróbálom a chamomillát.. abból mennyit kell adni? amúgy nekünk is a hajnal a legrosszabb, én alapból várok egy kicsit mielőtt bemennék hozzá, hogy hátha visszaalszik, de mostanában mindig csak még jobban belelovalja magát...köszi még egyszer! :)
2010. márc. 12. 08:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerencsés a környezeted.

Kitartás neked, nekem mindkettő vagy 2 éves korig többször felébredt éjjel.

Együtt aludtunk, ciciztek, aztán aludtak tovább.

Fölkelni, főleg hosszú távon nagyon fárasztó, akkor nappal sem lennék nagyon türelmes.

Leszoknak róla.

Igen lehet szomjúság, éhség. + a többi fogzás, hasfájás.

Nem szándékosan csinálják szegények.

Leszokik majd, türelem.

Ha napközben alszik, próbálj te is pihenni.

2010. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem csinálsz semmit rosszul, ne viccelj, egyszerűen nem tartozol azon szerencsések közé, akiknek a babája csak úgy egyszerűen átalussza az éjszakát. Én mázlista vagyok, ezen csoportba tartozom, manóm 10 hetes kora óta egy kezemen meg tudom számolni, hányszor éjszakázott (13 hónapos), csak akkor sírt éjjel, ha beteg volt (eddig 3szor), el volt dugulva az orra, nem kapott levegőt, vagy nagyon folyt az orra. Amúgy nem ébred meg. Amit Én ilyenkor csinálok, az annyi, hogy simizem a hátát, ha az nem elég, akkor kiveszem picit, kézben ringatom, és pár perc alatt visszaalszik. De ez más eset, mint a Tiéd, gondolom ezt már úgyis megpróbáltad. Esetleg, a Viburcol kúppal nem próbálkoztál még? Én fogzásnál és betegségnél használtam, de lehet bármilyen esetben használni, ha a babád nyugtalanul alszik. Nekünk bevált.
2010. márc. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én babám sose aludta végig az éjszakát,legalább 2 x ébredt. Kb 5 hós korától meg még többször,3-4x . Söt,már lassan 9 hónapos és elöfordul,hogy 2 óránként kel. Csak cicin alszik vissza. Amúgy ö orditva kel és semmi nem nyugtatja le ,csak a cici. Ez va,már beletörödtem. Nem vagyok hive a sirni hagyásnak ,meg a cici elvonásnak. Ha öt a szopi nyugtatja meg,akkor megkapja :)
2010. márc. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

A Sedatif Pc-ből úgy adok kisfiamnak, hogy mozsárban összetöröm, és pár csepp vízben elkeverem (először olyan, mintha nem akarna feloldódni, de pár perc után sima ügy), és közvetlenül lefekvés előtt (és fürcsi előtt szoktam, mert akkor még kb. 20 perc eltelik kajáig), és közvetlenül felkelés után megitatom vele. Nekem azonnal hatott, bár pár napig felerősítheti a tüneteket, ilyenkor nem szabad abbahagyni az adagolást, én kb. három hete adom neki, és most már lassan abbahagyjuk, hátha anélkül is megy az alvás.

A chamomilla 15ch-ból pedig kitekerek a kupakba 5 golyót, és szintén pár csepp vízben hagyom feloldódni (kb. negyed óra-20 perc kell neki). Majdnem minden órában adok neki belőle. Mercurius solubilis 9ch-ból adtam neki napi 2x5 golyót, az éjszakai felébredéseknél a camomilla kiegészítő szere lehet. B.

2010. márc. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! igen, sajnos ez így nagyon fárasztó (mi külön alszunk, ha egy ágyban lenne velem, akkor még ennyit sem tudnék pihenni) és napközben ezért rettentő türelmetlen vagyok, pedig nem szeretném,hogy egy idegbeteg anyja legyen...:(( megpróbálom a homeós bogyókat, hátha! köszi!
2010. márc. 12. 09:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia Sorstárs!

13 hónapos a kislányom, és ez volt a második éjszaka, hogy hajnali ötig egyfolytában aludt!

Most nagyon remélem, hogy ha már két éjjel egymás után így volt, akkor talán így is marad - legalább a következő fogzásig - mert már másfél éve nem aludtam egyben két-három óránál többet.

A terhességem utolsó három hónapja is azzal telt, hogy jöttem-mentem a lakásban éjszaka, nem bírtam aludni.


Szóval kitartás, el fog jönni az idő, hogy magától igényli a 8 óra alvást egyben!

Náluk talán most jött el.

Én sosem kényszerítettem sírva hagyással, ha igényelte, hogy keljek, keltem, bár megmondom őszintén volt pár nagyon nehéz éjszakánk, aztán másnap én is dilisebb voltam a fáradtságtól, de remélem most már helyre jövünk.


Tarts ki!

Én egyébként vizet adtam neki, meg a cumiját visszaadtam, meg simiztem, ha ezt igényelte.

Fárasztó, de majd meglátod jobb lesz a helyzet, ha túl lesztek a mozgásfejődési ugrásokon, és ha épp nem jön a foga...

2010. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!