Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek a sírást?

Hogy kezelitek a sírást?

Figyelt kérdés
Pl ha nem akar elaludni, este az ágyában, babakocsiban, bárhol?
2009. nov. 14. 07:24
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Velem nagyon sokszor volt hogy otthagytam az ágyban, és nem foglalkoztam vele, egy idő után abba hagyta. Babakocsinál is előfordult ilyen, akkor az egész sétát végig üvöltötte. azóta nem sír a kocsiban. 6 hós kislány.
2009. nov. 14. 07:26
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A sírást és a nyüszögést valamint a hisztit meg kell tudni különböztetni egymástól. A sírás mindig valamelyik szükséglet hiányából fakad, arra mindenképpen reagálni kell. A hisztit pedig mindenki másképp kezeli, van aki ráhagyja, van aki túlreagálja és van aki figyelemeltereléssel szereli le a kicsit.
2009. nov. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem éhes,szomjas,nem fázik stb.akkor mindegyiket hagytam sírni.Semmi bajuk nem lett tőle,és rövid idő alatt elmúlt a sírós korszak.Ha felveszed,akkor mindig sírni fog,ha unatkozik és egy hiszits gyerek lesz belőle.
2009. nov. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van.
2009. nov. 14. 07:38
 5/24 anonim ***** válasza:
78%
Az én fiam most 17 hós.Amíg pici volt én szinte soha nem hagytam sírni.Ha kellett babusgattam,sétáltam vele,énekeltem neki.Mert ő csak akkor sírt ha volt valami baja.Ezáltal egyáltalán nem lett sírós gyerek,és igazából hisztizni is csak 1-2 hete kezdett el,de az sem tart tovább 1-2 percnél.Elalvás nálunk cicin ment/megy.Ha nem akart aludni akkor eldajkáltam.
2009. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%
8.52-es, én ugyanezt teszem és egyáltalán nem bánom. Nem bírom sírni hagyni és nem is látom okát, miért kéne hagynom. Nyugodt és mosolygós gyerek. Tudja, hogy bármi gondja van, megoldjuk ezért fölöslegesen sosem sír vagy követelőzik. De ezt mindnenki maga tudja, hogy bírja vagy hogy szeretné. De egy biztos, az a gyerek, akit nem hagynak sírni, az nem/sem lesz hisztis, követelőző a "közhiedelemmel" ellentétben, sőt!
2009. nov. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó 2 válaszolóval értek egyet. Én sem hagytam sírni sosem, megszakadt volna a szívem!!!! Még csak 4 hónapos, de egy áldott jó baba, csak akkor sír ha éhes vagy álmos. Meg kell, hogy mondjam, szerintem szívtelenség sírni hagyni egy babát. Ha sír, akkor biztos hogy vmi nem jó neki, vagy csak az anyukája közelségére, ölelésére, biztonságra vágyik, te pedig Kedves Kérdező, otthagyod a kiságyában hadd sírjon szegénykém. Én nem tenném.
2009. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Anyukám és nővérem példáját követem, nővérem 4 gyereket nevelt fel és ő használta a sírós módszert. Náluk bevált. Nálunk is.
2009. nov. 14. 17:07
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok. Én nem azt mondom, hogy ez nem válik be, mert lehet hogy beválik (még nem próbáltam), de én akkor is úgy érzem, hogy ez szívtelenség. És ha be is válik, az csak azért van, mert szegénykém elfárad a sírásban, és bealszik. Gondold el, ha te sírsz vmiért, és az, akire azt hiszed, hogy számíthatsz, fogja magát és otthagy, sírjál csak. Ráadásul ő egy ártatlan pici lélek, aki még nem tudja elmondani, hogy mi a baj, ő a sírással kommunikál, és ezáltal tudja elmondani, hogy valami baj van, ő így kér segítséget. Persze az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy az én babám tényleg nem sírós, és én nem vagyok hozzászokva a síráshoz, szóval ha sokat sírna, lehet hogy nekem is ki kéne találni vmi módszert. A 4 hónap alatt egyetlen egyszer fordult elő, hogy nem akart elaludni és a fáradságtól nagyon elkezdett sírni, és vagy 1 órán át nem tudtam megnyugtatni, de én nem hagytam magára akkor sem.
2009. nov. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Én se hagyom magára ha vmi baja van.
2009. nov. 15. 07:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!