Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megkésett a fejlődése,...

Tényleg megkésett a fejlődése, ha 7 hónaposan még nem ül?

Figyelt kérdés
Kisbabám április közepén, 35. hétre született. Elvileg még csak 6 hónaposnak kéne lennie. A védőnő aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy még nem próbálkozik ülni, hiába volt koraszülött, azt mondta, az nem számít, mert nem a 30. hét előtt jött. Az is nyugtalanítja, hogy nincs még foga. Nővérem lánya 37 hétre született, bajok is voltak, csak 8 hónaposan ült fel, de 2 hétre rá már állt és 10 hónaposan rohangászott, a fia 10 hónapos koráig nem ült és csak 15 hónaposan kezdett el járni, ami szerintem is elég későn van, de az ő védőnőjük nem szólt semmit (most a fiúcska 5 éves és okosabb, ügyesebb a társainál). Szerintetek hallgassak a mi védőnőnkre és vizsgáltassam ki komolyabban? A gyermekorvos szerint is kicsit elmaradott. Segítsetek!
2009. nov. 11. 16:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
7 hónaposan? Ez h....e ez a védőnő! 7 hónaposan normálisan még csak a kúszás, mászás, aminek mennie kéne, de még az sem gond, ha nem megy! A lányom 10 hónaposan kezdett el kúszni-mászni, kb. 1 évesen ült fel, 14,5 hónaposan kezdett el járni. 7 hónaposan még aggódnod sem kellene ezen. Később, esetleg olyan 9 hónaposan vidd el fejlődésneurológiára, ott megnézik, hogy minden ok-e vele. De alapból általában a mászás után jön az ülés, abból szoktak felülni, legalábbis az a helyes sorrend. 18 hónapos kislány anyukája.
2009. nov. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Pláne, hogy a 7 hónap valójában 6.


A védőnő nem tudom honnan szedte a 30 hetes határt, de józan paraszti ésszel is korrigáltat kéne számolni, mert az időre született babák a tiedhez képest még kb. 5 héttel tovább fejlődhettek a pocakban és ez azért nagy különbség.

2009. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
bocsi de nincs sok időm így nem olvastam végig a válaszokat csak annyi ne aggódj kislányom most lesz 8 hós 26-án koraszülött volt 35.hétre és már ül de még ott kell lenni mellette nem mászik(már kéne ugye)és csak kúszik meg fordulde a koragodozáson a főorvs mondta hogy nem baj ha így van rákérdeztem az ülésre és azt mondta nem kell neik
2009. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

A mi gyógytornászunk szerint (dévényes) az ülés a leglényegtelenebb nagymozgás! Ennél fontosabb ezerszer a mászás. Az ülést úgyis nagyon gyorsan megtanulja.

Az enyém 6 és fél hós és most kezdett kúszni. Forog is, de ülni egyáltalán nem tud önállóan, csak kitámasztva. Mégsem aggódok, mert nagyon bízok a dévényes tornász szavában, aki az én kis hypotón babámat úgy helyrehozta, hogy már kúszik. :)

2009. nov. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hasznos választ! Tegnap már mintha ült volna. Kúszni is elkezdett néhány napja és amikor mondom neki, hogy jön a mama (anyukám), ő csak annyit mond: "maaa!" :-) Ezt a szótagot ismételi, ha többször mondom neki, hogy mama. Talán pár napon beül felül, úgy nézem, tegnap délután kitámasztotta magát a kezeivel és előre húzta az egyik lábacskáját, mintha terpeszben akarna ülni, előre dőlve. Lehet nem így kéne először felülnie, de bizakodó vagyok.
2009. nov. 27. 11:18
 26/26 A kérdező kommentje:
Ma végre felült!
2009. dec. 1. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!