Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megkésett a fejlődése,...

Tényleg megkésett a fejlődése, ha 7 hónaposan még nem ül?

Figyelt kérdés
Kisbabám április közepén, 35. hétre született. Elvileg még csak 6 hónaposnak kéne lennie. A védőnő aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy még nem próbálkozik ülni, hiába volt koraszülött, azt mondta, az nem számít, mert nem a 30. hét előtt jött. Az is nyugtalanítja, hogy nincs még foga. Nővérem lánya 37 hétre született, bajok is voltak, csak 8 hónaposan ült fel, de 2 hétre rá már állt és 10 hónaposan rohangászott, a fia 10 hónapos koráig nem ült és csak 15 hónaposan kezdett el járni, ami szerintem is elég későn van, de az ő védőnőjük nem szólt semmit (most a fiúcska 5 éves és okosabb, ügyesebb a társainál). Szerintetek hallgassak a mi védőnőnkre és vizsgáltassam ki komolyabban? A gyermekorvos szerint is kicsit elmaradott. Segítsetek!
2009. nov. 11. 16:02
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem, még egy pillanatra se tud megülni, de nem is ültethetem, azt mondták, nem szabad. Mászni sem tud, de már kúszik és gurulva közlekedik a házban. A fejlesztőn gondolkoztunk, lehet az lesz a dologból.
2009. nov. 12. 18:55
 12/26 anonim ***** válasza:

Ez én babám 32 hétre született

Most 11 hónapos. Már megy a bútorok mellett, és néha már el is engedi őket, és úgy lépeget 3-4 lépést.

Kúszik, mászik, ül.:))

Szerintem nem ártana azért elvinned egy Dévényi gyógytornára. Ott felmérik az állapotát, és tudnak segíteni a babádon. Én is elvittem, elmondta a dolgokat, kaptunk hengerpárnát. Itthon tornáztattam. De neki nem kellett többet menni, csak ha nem mentek volna a dolgok.

Te is megnyugszol, és kapsz egy két jó tanácsot

2009. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj de ha tudsz szakítani rá időt meg pénzt és tényleg nagyon idegesít a dolog akkor vidd el gyógytornászhoz megnézetni.

Én is a napokban hívtam a védőnőt mert még nem ül fel a babám, nem mászik csak hintázik négykézláb és felállni se akar, csak kúszik. 9 hónapos. Ma este. :)

A felülésre azt mondta, hogy azt majd mostanában kell neki 9-10 hónaposan, a mászást szintén, tehát lemaradva nincs, a felálláson meg szinte nevetett, hogy azt csak 11 hónapos kora körül kell. És megkért, hogy ne legyenek ilyen magas elvárásaim és ne aggódjak.

2009. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Szia! Elosszor is ne aggodj!Elsoszulottem 40.hetre jott avilagra,es jobb oldali fejtartas miatt gyogytornaszhoz kellett jarnunk.Igy fekudt honapokig valoszinu az anyamehben,azert alakulhatott ki.Nem korababa volt,megis gyogytornasznal kotottunk ki.Most 6 eves es balettozik,rogton masodevbe tanacsoltak,olyan ugyes,es kotetlenek az izmai,nagyon hajlekony.

Masodik babam 7,5 honapos,s ugy dol el par perc utan,mint a postabankos maci :-)))))))Mondjuk 9,5 kilo,lenne min megulnie,olyan mint egy babzsak ahogy leultetem...:-)))))Engem meg a maszassal frusztralnak az utcaban levo anyukak...Ha egy ho mulva nem maszik,ezzel a babammal is a gyogytornasznal kotunk ki.Azert remelem o nem balettozni fog fiu letere..:-))))

TB alapon jartunk gygytornasznal,es nem kerult semmibe,itthon is csinaltuka gyakorlatokat ahogy javasoltak,es pikkpakk javult a helyzet,sot elonyuk szarmazott a dologbol.

Kitartas,ne aggodj,bizz a babadban!

2009. nov. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

A babák általában 8 és 10 hónapos koruk között ülnek fel maguktól, szóval egyáltalán nincs elkésve.

A fogak kibújása is változó minden babánál. Egy ismerősöm kislányának 9 hónaposan jött ki az első, aztán szép sorban a többi.

2009. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy minden gyerek más. Az én kicsim 7 hónapos volt, mikor egyedül felállt a járókájában, azóta áll, megy, a bútorok mellett kapaszkodva, sőt, időnként már kimarad egy-két fogózkodás is:-). Most 9és fél hónapos, viszont ülni egyáltalán nem ül, nem érdekli. Pont ma néztem, hogy ha leültetem, most kezd már nem összecsuklani, hanem picit egyenesebben tartja magát, viszont egy-két másodperc múlva azonnal vagy tovarohan mászva, vagy elvágódik, és hanyatt dolgozik valamit. Emellett 8 hónapos korára már 8 foga volt. De ha megyünk a 10 hónapos tanácsadásra, már bizony én is rákérdezek, hogy ez így nem vizsgálandó-e??
2009. nov. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Szia! Hét hós lányomat már két kezét fogva lehetett sétáltatni (persze nem tettük, de csak ezen múlott), aztán csak 8 hósan ült meg és fel, 9 hósan jött ki két foga, és egy éves kora előtt egy héttel elindult. Szerintem semmi baja a babádnak. Ja és 11 nappal előbb jött az én lányom is.
2009. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

a enyem 8 hós, 6 és fél hós volt, amikor felállt, már oldalazva simán megy, DE csak egy hete ül magától, szépen.

leülni szoktak utoljára.

szóval nyugi

2009. nov. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
kisfiam 41 hét 5 napra született (tehát jócskán túlhordtam). 7.5 hósan kezdett kúszni, 8.5 hósan ült meg, az első fogai is akkor jöttek. 10 hósan felállt, kapaszkodva elindult, 11 hósan mászott, 15 hósan elindult egyedül. Szóval nincs megkésve a te picurod sem! Egyébként az, hogy a nővéred fia 15 hósan kezdett el járni az nincs későn, az átlag 14.5 hónaposan kezd, és 18 hónapos korban szabják meg az orvosok azt a határt, amikor már kellene járni egy babának.
2009. nov. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Az én babám is 7 hós + 1 hetes és még egyáltalán nem ül.

Időre született, de nem akar még ülni, ha ültetem "megül", de ennyi! Kezdjek én is aggódni?

Védőnő minket nem sürget, igaz nem is jár ki soha!

Szerintem egyáltalán nem elmaradott a babád, csak lehet h kicsit később fog elkezdeni ülni. De ez nem baj, mert másban meg biztos sokkal ügyesebb, okosabb!

2009. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!