Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg megkésett a fejlődése,...

Tényleg megkésett a fejlődése, ha 7 hónaposan még nem ül?

Figyelt kérdés
Kisbabám április közepén, 35. hétre született. Elvileg még csak 6 hónaposnak kéne lennie. A védőnő aggodalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy még nem próbálkozik ülni, hiába volt koraszülött, azt mondta, az nem számít, mert nem a 30. hét előtt jött. Az is nyugtalanítja, hogy nincs még foga. Nővérem lánya 37 hétre született, bajok is voltak, csak 8 hónaposan ült fel, de 2 hétre rá már állt és 10 hónaposan rohangászott, a fia 10 hónapos koráig nem ült és csak 15 hónaposan kezdett el járni, ami szerintem is elég későn van, de az ő védőnőjük nem szólt semmit (most a fiúcska 5 éves és okosabb, ügyesebb a társainál). Szerintetek hallgassak a mi védőnőnkre és vizsgáltassam ki komolyabban? A gyermekorvos szerint is kicsit elmaradott. Segítsetek!
2009. nov. 11. 16:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
látatlanban nehéz megmondani. a fiam nem koraszülött,mégis ilyen idős lehetett mikor felült. 7 hónaposan kezdett mászni és akkor is állt fel.
2009. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
szerintem még nincs elmaradva, minden gyerek más.én lányom 38 hétre született 2500 grammal.nagyon szépen fejlődik de 7,5 hósan de stabilan csak 8,5 hósan ült.most 11 hós mászik de még egyedül nem áll fel.védőnőnk azt mondta ráér még.
2009. nov. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Szia!Álltalában 7 hónaposan ülnek a babák.Egyátalán nem ül?vagy azért pár percig meg tud ülni?..mert minden baba más,lehet hogy a tiédnek eltérő a fejlődése, és később kezd ülni.De azért egy ilyen picurit ne tegyél ki ilyen olyan vizsgálódásnak.Torna? Maszázs?
2009. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
9 hos a babám, ül ha felültetem de magátol nem akar felülni. Lusta kis disznó:)
2009. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
az lemaradt hogy nekünk sincs fogunk és 37.hétre született.
2009. nov. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Az én babám 41 hétre született, 1 hét múlva lesz 9hós és nem ül fel egyedül. Ha én ültetem akkor elvan pár percig. Igazából nem nagyon érdekli ez az ülés dolog. Nem minden baba szeret ülni szerintem. Ő kúszni szeret. Mászni sem tud de négykézlábra szokott állni.
2009. nov. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
0%

ennek semmi köze ahhoz hogy koraszülött volt a gyereked az én lányom 33hétre és 5 napra született 7 és fél hónaposan felállt és 6 hónaposan felült. az uncsim kislánya időre született és 10 hósan ült fel, és 11 hónaposan állt fel.

A másik unokatesóm 7 hós babája sem ül még. Van amelyik baba lassabb de majd fog ülni meg állni eleget.... ne aggódj

2009. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
7 hós + 1 hetes a lányom, nem ül. 37+4. héten született. Járunk mozgásfejlesztőbe, nem mondták, hogy ülnie kéne. Van ott olyan 7 hós, aki már mászik, az enyém még csak gurul. Azt mondták tök jó, 7 hósan a gurulás az elvárás. Nem hinném, hogy orvoshoz kéne vinni azért, mert nem ül.
2009. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem sem kell aggódnod!

Minden gyermek más!

6,5 hós akisfiam és most próbálkozik az üléssel

A kislányom 8 hósan ült fel 10 hónaposan beszélt!Ági igy szólitott :)

és csak 14 hósan indult el!

szerintem ne halgass a védőnődre!!!!

2009. nov. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
86%

De! Nagoyn is sokat számít, hogy koraszülött. Pont ez az! Az ilyen mozgásfejlődésekben így kell számolni, hogy amennyivel hamarabb jött, annyival fiatalabb. Szóval ő még csak 6 hónaposnak számít. Ráadásul nekem van egy fejlődési táblázatom, ami szerint 10 hónaposan kell egyedül felülnie. Ölben stabilan ülnie pedig 7 hónaposan. Szóval ha majd a a 7. hónap (a kiírt időponthoz képest) végén sem ül, akkor van csak gond. De az sem biztos, viszont akkor érdemes csak elvinni kivizsgálni.

Az én babáim is koraszülöttek, hárman vannak és a 36. hétre születtek, mi járunk gyógytornára, és ott is mindig mondják, a kiírt időhöz nézzem, mit csinálnak.

2009. nov. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!