Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba fejlődése ugye nem...

A baba fejlődése ugye nem attól függ, hogy megveszek -e neki mindent?

Figyelt kérdés
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de már kezdem magam rosszul érezni!Annyi helyen olvasom, hogy mások babáinak megvan mindene.A barátnőm is folyton írja, hogy pihenőszék, hordozókendő így meg úgy.Nekünk egyik sincs! Ha ebédelünk, beleteszem a hordozóba, és magammal viszem.Közepes színvonalon élünk, állandóan osztani, szorozni kell, és nem engedhetjük meg magunknak, hogy minden kacatot megvegyünk.De olyan rossz, amikor belegondolok, hogy miért pont az én babámnak nincs?Sírva tudnék fakadni.Ugye nem hátráltatja őt a fejlődésben bizonyos dolgok hiánya?
2011. jan. 26. 08:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, semmi baja nem lesz a babádnak emiatt. Szerinted fog emlékezni a barátnőd babája, hogy neki volt pihenőszéke?

Egyáltalán nem ez a lényeg, hanem a te, család szeretete, gondoskodása.

Régen is felnőttek a gyerekek minden extra dolog nélkül, mégcsak lelki betegek sem lettek (ill. ha igen, akkor nem ettől).

Foglalkozz vele sokat, és boldog baba lesz!!!

2011. jan. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem,nem attól függ.Én szerencsés helyzetben vagyok,sok mindent megvehetnék neki,mégsem teszem.Vagy azért,mert nem érzem szükségét,vagy mert egyszerűen sajnálok érte sok 10ezer forintot kiadni.Azt a pénzt inkább félreteszem neki,hogy könnyebben megalapozhassuk a jövőjét.

Nem attó jó neki,hogy mindent megveszel,hanem ha mindennél jobban szereted.

2011. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint nem hátráltatja, amíg minden alapvető dolgot megkap a gyermek. És holmi drága tárgy nem pótolja a szülői törődét. Ha az megvan, akkor minden rendben van.
2011. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kb. így élünk, néhány jobb játékot megveszünk, de a gyerek kilátszik a kiságyból, nem csak a több ezer játékot látni :)

Nálunk pl. kedvenc a flakonos üveg, a habszivacs tálca, kanál, gumikacsa, szárító tologatás stb. Van csörgője, rágókája stb. ,de a fentebb említettekkel kreatívabban eljátszik.8 hós

Szerintem nem hátráltatod, ne aggódj :)

2011. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
*törődést
2011. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Persze,hogy nem:)az én babámnak sok játéka van kapott ajándékba pihenőszéket,kompot mi is sokat vettünk neki van amit használtan,mert ujonnan nagyon drága,de tudod mi a kedvenc játéka?A testápolós tubusa:)szeretni és törődni kell velük ez a lényeg.Mi sem ugy állunk anyagilag,hogy mindent megtudjunk neki venni,de szerintem csak mi szülők gondolkozunk úgy,hogy neki erre a tanuló akármire szüksége van.
2011. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is így gondolom.Szeretetben, gondoskodásban nincs hiány:))
2011. jan. 26. 08:58
 8/15 anonim ***** válasza:
se pihenő széke nem volt,se játszó szőnyege,és 2 évesen egy nagyon boldog,nyugodt kisgyerek.Mert nem ettől függ.hanem attól mennyit beszélsz hozzá,mennyit játszol vele,és milyen ingerek érik,az állandó szeretet,vagy a feszültség.Ne legyen lelkiismeretfurdalásosod,mert nem ez a jó anya ismérve,nem a játékok drágaságán és márkáján múlik.
2011. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Emiatt ne izgulj szerintem. Mi úgy állunk, hogy mindent megvehetünk neki, amit szeretnénk, mégis egy csomó kütyüre nemet mondok, mert pl. a pihenőszéket is hamar kinövik a babák. És nincs is garancia arra, hogy szeretni fogja az adott csodadolgot a bébi. Szóval szeresd és foglalkozz vele sokat, ennyi a lényeg:)
2011. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egy kisgyereket az első években minden fejleszt, főleg a környezete... de nem az őt körülvevő tárgyak sokasága, drágasága, hanem a rá szánt idő, törődés. Ha te és az apukája elég időt szántok arra, hogy együtt játszatok vele, elég élmény érje (ide igazán a sétáktól a hosszabb kirándulásig, a közös teregetéstől a közös fürdésig, homokozásig, játszóterezésig minden beletartozik), akkor gyönyörűen fog fejlődni. Hiába vesz körül egy kisgyereket millió játék, van külön szobája sok százezres bútorral, hiába vesznek neki iszonyú drága babakocsit, stb. ha épp arra nincs idő, hogy vele foglalkozzanak. Nem ettől, nem a pihenőszéktől, nem a baromi drága játékarzenáltól fog fejlődni, hanem a törődéstől! Hidd el, ha nem kap meg mindent készen, hogy ne kelljen még a fantáziáját se használni,, a te babádból sokkal kreatívabb, fantáziadúsabb felnőtt válhat! Csak engedni kell, hogy a környezetének a tárgyait (persze, azokat, amik engedhetők) a maga ötletei alapján használja. Nekünk se volt anno se pihenőszékünk, se PF játékunk, mégis lett valami belőlünk, nem maradtunk ezek nélkül se tudatlanok....
2011. jan. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!