Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba fejlődése ugye nem...

A baba fejlődése ugye nem attól függ, hogy megveszek -e neki mindent?

Figyelt kérdés
Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de már kezdem magam rosszul érezni!Annyi helyen olvasom, hogy mások babáinak megvan mindene.A barátnőm is folyton írja, hogy pihenőszék, hordozókendő így meg úgy.Nekünk egyik sincs! Ha ebédelünk, beleteszem a hordozóba, és magammal viszem.Közepes színvonalon élünk, állandóan osztani, szorozni kell, és nem engedhetjük meg magunknak, hogy minden kacatot megvegyünk.De olyan rossz, amikor belegondolok, hogy miért pont az én babámnak nincs?Sírva tudnék fakadni.Ugye nem hátráltatja őt a fejlődésben bizonyos dolgok hiánya?
2011. jan. 26. 08:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekünk sem volt semmi ilyenünk.Az egyetlen dolog amit én a magam részéről fontosnak tartottam az a komp volt.Az sem a fejlődés, hanem a biztonsága érdekében, nagyon jól jött amikor pl. nyáron gyomláltam és komppal kitudtam magammal vinni, és nem kellet attól félnem hogy átnyúl a szomszéd kutyájához, mert nem érte el, vagy hogy bele ugrik a medencébe.

Teljesen fölöslegesnek tartom az egyébb ilyen dolgokat, de ez mind egyén függő.Tavaly nyáron kapott a nagyapjától pl. egy hintát, és kb 2x ha ült benne, sokat hordom játszó térre, így itthon már nem érdekli, idén már bele sem fér. Persze van olyan akinek jól jön a hinta, mert nem tudja gyermekét játszótérre hordani.

2011. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem dehogyis ez nem attól függ! Mi sem vagyunk elengedve anyagilag bár sajnos én nemtudom megállni,hogy ne vegyek semmit a kisfiamnak ugyhogy minden hónapban ha megyünk a tescoba veszek neki valami apróságot!!

Nekünk vannak fisher price játékok de nem nagyon érdeklik!

2011. jan. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 kisnita ***** válasza:

Bírom ezeket a dicsekvő barátnőket :D Én is dicsekszem ha a fiam valami új dolgot csinál mert olyan jó elmondani, hogy igen ez az én fiam :) De ne azzal dicsekedjünk már, hogy nekem telik 20 ezer Ft-os etetőszékre! LOL

Az én fiamnak se pihenőszéke, se hordozó kendője és mégis 100% boldog és egészséges gyerek. Totál nem ezen múlik. Mikor kicsi volt a hordozót használtunk hintának, pihenő széknek meg etető széknek. Mikor nagyobb lett a babakocsiban evett, egy éves korától meg szépen felül mellénk a nagy székre és ott eszik az asztalnál mint a nagyok. Ha ettől lesz lelki beteg akkor megeszem a kalapom :D

Egyébként mindene meg van neki, ha ezen felül még lenne valamije az már luxuscikk lenne szerintem. :)

Minek vennél pihetőszéket ha a hordozó betölti ugyan azt a funkciót? Ha legközelebb szóba hozza a barátnőd a pihenőszéküket akkor mond neki azt hogy ti a hordozót használjátok ugyan erre a célra.



De olyan rossz, amikor belegondolok, hogy miért pont az én babámnak nincs?Sírva tudnék fakadni.

Most komolyan ilyen hülyeség miatt sírnál? :O Szerinted milyen extrákat tud nyújtani az a pihenő szék??

Anyja van annak a gyereknek aki szereti meg gondoskodik róla, az a lényeg, nem? :)

2011. jan. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igazatok van. Sajnos itthon vagyok, és sok időm van ilyeneken agyalni, de nem kéne!
2011. jan. 26. 10:18
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia, mi is hasonló szinten élünk, mert építkezünk is közben, és alig jut-marad. A játékait a butikos barátnőmtől veszem főleg, turija van, és amikor játékos zsákokat kap először engem hív, átnézem és utána árazza be :-) Így potom pénzért van sok játéka, a csörgőtől a zenélő plüssig, amiről nem mondanád meg, hogy nem drága bababoltos! Teszveszről-vateráról veszek még neki néha, esetleg auchanban. Ruhát ugyanígy.


De elmondom azért nektek - és bocs az offért - hogy én 4. gyerkőce vagyok a szüleimnek, a legkisebb. Nekem mindenből csak a használt, levetett jutott mindig, mert a nagyobbak taníttatására, ruházására elment a pénz. És a mai napig emlékszem is rá, hogy gyakorlatilag soha semmit nem kaptam, csak a levetettet, nagyon sokszor csúfoltak ezért az osztálytársaim, főleg középiskolában. Ezért inkább mindig turisat, de sajátot veszek a fiamnak, hogy ne érezze mindig azt, amit én.

2011. jan. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!