Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám hozzá szoktatni...

Hogyan tudnám hozzá szoktatni 11 hónapos kislányomat a szilárd ételekhez?

Figyelt kérdés
Ez idáig turmixoltam neki a főzeléket, mert nem hajlandó megenni a darabos ételt. Be sem kapja, vagy ha mégis, hányik tőle, kiköpi. nem hajlandó tovább enni, ha pici darab kerül a főzelékbe. Már régóta próbálkozunk, mindenféle darabos ételt kóstoltatok vele, de mindhiába. Tudtok tanácsolni valamit?
2009. nov. 10. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha semmit nem fogad el, akkor nemtom mit mondjak, hülyeségeket nem akarok írni, mert már biztos mindent megpróbáltál. Nálunk úgy ment, hogy sokszor kapott finomságokat, pl.: túró rudit, kiflit, husit, sárgarépát főtten, kekszet, babapiskótát már 7 hónapos kora óta, és mikor 9 hónapos korában először próbálkoztam a darabos főzivel, simán megette. Csak főzivel próbálkozol?
2009. nov. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd.Az én fiam 1 éves és a főzeléket,gyümölcsöt még mindig turmixolom neki.Így szívesebben eszi.Egyébként eszik már darabosat:vajas kenyeret,péksüteményt,babapiskótát,pufi-kukit.De a főzeléket nem szereti darabosan.Igaz még csak 4 foga van,ráér még rágni.Majd ráérez.Láttál már ovis gyereket turmixolt kaját enni? :)))
2009. nov. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Pufi kukót, babapiskótát én is adok neki, azt még úgy ahogy elmajszolja. a vajas kenyér teljesen kizárt nála,be sem kapja. az is eredménytelen volt, hogy kicsit később ebédelt. gondoltam ha éhesebb, talán darabosan is jó lesz az ebéd. de nem jött be:)
2009. nov. 10. 17:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!