Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném kislányomat arra az...

Szeretném kislányomat arra az ételre szoktatni amit mi eszünk! Mit főztetek ilyenkor? Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés
2009. máj. 5. 12:56
 1/6 A kérdező kommentje:
8,5 hós és 3 napja nem hajlandó megenni a bébiételt
2009. máj. 5. 12:57
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Első körben a húsleves nagyon bejött a lányomnak. Főtt hús, répa, krumpli egyéb zöldség benne+lé. később kapott csigatésztát is bele. aztán a főzelékek jöttek, tök és borsó amit kapásból megevett a krumplifőzit a mai napig utálja. Aztán a rakott dolgok nyerték el a tetszését (rakott kel és karfiol) aztán szószos tészták (bolognai)és utána szoktattam rá a "szárazabb" ételekre (sült hús zöldségkörettel és rizzsel pl.)
2009. máj. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, most olvasom, hogy még csak 8,5 hós. akkor természetesen amit még nem lehet, azt ne vagy csak kis mennyiségbe tedd az ételbe. de húsleves már simán mehet.
2009. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így jártunk egyszer csak kiköpte a baba ételeket. Elkezdtem azt adni amit mi eszünk, de...Olivaolajal főztem és nem használtam az erős fűszereket, hanem kiváltottam mondjuk a bors=borsikafű meg hasonlók. Ebben a korban már lehet adni májat hetente valamint már túrót is. A túrót kevertem gyümivel, a májat meg főzelékhez adtam. A főzelék sűrítéséhez nem használtam tejet, hanem ha van anyatej a fagyasztóban akkor azzal, ha meg nincs akkor vettem a babáknak való biotejet(6 hónapos kortól adható, de elég drága) és vettem a bioboltba olyan lisztet ami adható lisztérzékenyeknek, cukorbetegeknek is. Az sem olcsó, de sokáig elég. Remélem tudtam segíteni.

2009. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De jó nektek! Az enyém nagyon válogat. Van vagy 5 féle bébiétel, amit megeszik. Azt mondta a védőnő, hogy majd akkor eszik jobban, ha azt eszi, amit mi. 1 éves, hát adok neki ezt-azt. Annál is inkább, mert kinézi a számból. Főtt krumpli, tészta, darab husi. Hát eldobál mindent. Mi ezzel nagyon megkínlódunk.
2009. máj. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
parikás krumpli, ha evett tésztát krumplis tészta, pörkölt , csirkehús, levesek,
2009. máj. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!