Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám kiságyba szoktat...

Hogyan tudnám kiságyba szoktatni 1hós kislányomat?

Figyelt kérdés
Köztünk alszik mióta hazajöttünk mert császáros voltam és nem úgy alakult a gyógyulásom mint kellett volna.Cicin alszik el ha elaludt megpróbáltam berakni a kiságyba de mindig felkel és bepörög aztán párszor megpróbálom de nincs sikerem sajna.Tapasztalatok?Előre is köszönöm a válaszaitokat!
2011. febr. 23. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Napközben sem alszik a kiságyba? Először ott próbáld meg. Sajnos nagyon nehéz visszaszokatni, de úgy kell, ahogyan teszed. Elalszik, beteszed. Ha felkel simogasd, adj neki cumit. Ha nem cumizik, akkor nincs más, hagyd sírni amíg el nem alszik. Esetleg ha van valami zenélőtök mint pl. körforgó, akkor húzd fel neki azt. Ne ő legyen az erősebb, tarts ki. Szép lassan így hozzászokik.
2011. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatnál a kiságyba valami szűkítőt tenni, pl. textilmózes. A babák szeretik a szűk helyeket.
2011. febr. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3 hónapig aludt köztünk a kislányom.aztán megpróbáltam azt hogy reggelente megetettem és betettem még ébren a kiságyba,felhúztam neki a körforgót cumi a szájába és elvolt egy darabig,aztán napról napra tovább maradt benne és egy nap azt vettem észre,hogy nem hajlandó máshol aludni csak a kiságyba:)aztán egy pár éjszaka felsírt sokszor így az ágyunk mellé tettük a kiságyat,igy neki is és nekem is jobb,és azóta is abban alszik most 6 hónapos!

Kitartás!

2011. febr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az első válaszolónak: "Ne ő legyen az erősebb". Szegény kis 1 hónapos baba. Mit tudja ő még, hogy ki milyen erős. Ő csak annyit tud, hogy egy biztos kis meleg hely van ebben a nagy világban és az ANYA. Nálunk 3 hónapos koráig aludt velünk a baba. Érzékeny, törékeny kislány volt, még a levegőtől is sírva fakadt. Éjjel-nappal az ölemben volt, állandóan ringattam, babusgattam. Most 5 hónapos és láss csodát: minden kínszenvedés nélkül már 3 hónapos korától egyedül alszik a kiságyban, este 9-10-től reggel 7-8-ig. Napközben egyedül játszik sokat, már alig "igényel" engem. Sohasem hittem abban, hogy valaki megmondja vagy leírja mit "KELL" tennie egy anyának, és az a jó. Amit te érzel, azt tedd és az lesz a jó.
2011. febr. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Először is köszi a válaszokat!

Igen ezt mondják hogy hagyjam sírni míg el nem alszik de sajnos nekem ehhez nincs szívem és kiveszem a kiságyból ha már bepörög.Ringatva próbáltam altatni de sajna úgy sem ment csak cicin és ha elelazik be akarom rakni felkel.Nemtudom mit csináljak!!!!!!!!

2011. febr. 24. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne hagyd sírni!!!!!Egy örök életre az tanulja meg,hogy segítség kell neki de anya otthagyta!Bizalmát veszti benned!!! hónapja még egy meleg,szük,sötét anyaméhben volt most meg egy ingerrel teli világba!Nekik még ez sok,hangok,zajok,fények,színek,emberek stb..és ha még sírni hagynád...áhh...még a szívem is összeszorul!

Vedd fel,nyugtasd meg és még éber állapotába tedd a kiságyba,ha sír megint felveszed,egy picit ringatod majd még éber állapotába visszateszed!Ezt eddig csináld míg el nem alszik!Hidd el 1-2 alkalom és már el is fog magától aludni az ágyba,tehát megtanulja az önálló alvást ANYA SEGÍTSÉGÉVEL!(Suttogó módszer!)

2011. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm szépen a válaszodat.Énis így gondolkozom ahogy te.Nem tudom hagyni ha sír.Mikor fáj a pocija is sírok vele énis.Köszi a segítséget megpróbálkozom vele.
2011. febr. 25. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!