Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is túl nagy a babám?

Szerintetek is túl nagy a babám?

Figyelt kérdés

Annyira aggódom, mert 4 hós babám már 8 kiló és 66 cm.

Gond ez? Az orvos azt mondta,hogy túl nagy, de aztán megnézte mennyivel született(4100gr) és azt mondta ilyen a genetikája.

Kb. 3 óránként eszik(tápszeres)napközben, éjszaka nem kel fel enni.

Most nem tudom hogy minden oké vagy nem?

Szerintetek?


2009. nov. 9. 05:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nagy.

Ha igaz, hogy egy egy éves gyerek súlya 8 és 12 kiló között van, akkor a Te babád 4 hónaposan a nagy babák közé tartozik. Nem is értem aki azt mondja (írja), hogy nem nagy, mire gondol! Kicsi? Átlagos? Dehogyis!

De ez nem jelent feltétlenül bajt!! Ha Ti is "nagy" emberek vagytok, vagy ahogy az orvos mondta, ilyen a genetikája, akkor ő egy nagy baba és kész! Ami fontos szerintem, hogy ne legyen kövér. Mert az minden életszakaszban baj!

2009. nov. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam 3700g-mal és 50 cm-rel született, 4 hónaposan volt 66cm és 7550g. Apósom Herkulesnek hívja, mert olyan erős, nagy baba, pedig csak anyatejes, napi 5× eszik, az éjszakát átalussza. Minket mindig dícsérnek, hogy milyen szépen fejlődik. A kislányom 8 hónaposan volt ekkora, de ő is mindig egyenletesen, szépen fejlődött, kis husis volt. Még két ugyanabból a családból származó gyerek is különbözőképpen fejlődik, ezt nem lehet beszabályozni. A kóros dolgokat persze orvosolni kell, de a ti esetetek teljesen normális.
2009. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!