Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is túl nagy a babám?

Szerintetek is túl nagy a babám?

Figyelt kérdés

Annyira aggódom, mert 4 hós babám már 8 kiló és 66 cm.

Gond ez? Az orvos azt mondta,hogy túl nagy, de aztán megnézte mennyivel született(4100gr) és azt mondta ilyen a genetikája.

Kb. 3 óránként eszik(tápszeres)napközben, éjszaka nem kel fel enni.

Most nem tudom hogy minden oké vagy nem?

Szerintetek?


2009. nov. 9. 05:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha majd elkezd mászni, enni, akkor majd szépen beáll a súlya.
2009. nov. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
bocs, nem enni, hanem menni
2009. nov. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia :) Nem, nem túl nagy a babád, igaz az átlagnál fejlettebb, mint az enyém. :) Az én fiam 4 hónaposan 8250 g volt :) És ő pedig csak 3330 g-al született.... :) Viszont most, 5 hónapos korára nem hízott olyan sokat mint eddig, csupán 8700 g. És az enyém pedig többnyire anyatejes. Majd ha egyre többet mozognak, akkor lelassul a hízás. Amúgy ha tápszeres, elég lenne 4 óránként ennie.
2009. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőmnek a kisfia 4 kg körül született, és 3 hónaposan már több mint 7,5 kg volt, ezután még nőtt egy kicsit, de aztán kicsit visszább vett a tempóból. Most már fél éves és 9 kg. De nincs neki semmi baja,egyszerűen ő ilyen. Mi az, hgoy túl nagy? VAgy túl kicsi. Mi sem vagyunk egyformák, van aki 150 cm, van aki több mint 2 méter. Ez miért van? Ki a normális? Persze tudom, vannak fejlődési rendellenességek, de ez nem annak számít!
2009. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nincs gond vele az barátnőm fia is ennyi volt ennyi idősen. Az orvos nekik is azt mondta, hogy nagy a gyerek, fogyókúráztassa/Nem tette/. Most 6és fél éves és egy filigrán kisfiú, igaz magas de vékony.

Az én lányom 8 hós és 7.5 kg. Ki milyen alkat, én is nagyon vékony vagyok és az apja sem nagydarab.

2009. nov. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek a válaszokat!!!

Kicsit megnyugodtam!

2009. nov. 9. 08:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 4 hónapos, 8 kg és 66 cm, és csak 2940 grammal született. Én szoktam mondani az orvosnak, hogy túl nagy, de ő azt mondja rá, hogy ilyen alkat, nincs semmi baj. Félig anyatejes, félig tápszeres, és pont a súlya miatt már megkezdtük a kóstoltatást is. Ő még éjjel is eszik 2*szer.
2009. nov. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem is mindenki ezt mondja. De ne aggódj bár 4 hónaposan 8100 gramm volt most 7 hónaposan 9 kg. Senki sem egyforma és a védőnőm azt mondta amíg jól eszik és mosolygós jó kedvű addig nincs semmi baj.
2009. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én babóm is 4100 grammal született! Múlt héten voltunk védőnőnél, 4 hónaposan és 1 hetesen szintén 66 cm volt, és 7400 g. 600g csak az eltérés, és nekünk azt mondták, hogy milyen szép kisfiú, milyen szépen fejlődik!

Szóval egyáltalán ne izgulj emiatt!!!

(Kisfiam is tápszeres, kb. 3,5-4 óránként eszik + elkezdtük a hozzátáplálást is, mondanom sem kell, hogy eddig mindent megevett, sőőőt.. :D

2009. nov. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem nagy. Az én kisfiam 4 hónaposan 8700g és 71 cm volt.5 hónaposan 9600 g és 74 cm. Ma vagyunk 6 hónaposak du. megyünk tanácsadásra, de saját mérés szerint 9900 g. Az eddigi heti majdnem 25 dekából lett havi 30. Rengeteget mozog. Szerintem nálatok is lelassul majd a folyamat.

Mi orvosi javaslatra (hogy kevesebbet hízzon) már 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de igazából semmi nem változott, pedig nagyon hamar ki tudtuk váltani a középső 3 étkezést és minden nagyon ízlik neki.

Ja és 4350g és 61 centi volt a születésekor és minden táblázat szerint mind súlyra mind magasságra ideális a növekedése. Nem kövér hanem hosszú baba aki egy kisangyal.

2009. nov. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!