Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki így csinálja?

Mindenki így csinálja?

Figyelt kérdés
Ma azt mondat a dokinő hogy 2éves korig nem ajánlja a tejet!Sőt azt is mondta hogy hagyjam abba a szoptatást mert ez nem szükséges már.A védőnő pont az ellenkezőjét mondja!Nálatok hogy van?
2009. nov. 4. 14:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeséget mondott a doktornő. A tehéntejet 1 éves kor alatt nem ajánlják, a szoptatás szerintem addig tarthat, amíg a gyerek igényt tart rá!
2009. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babád??
2009. nov. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem a dokinéni és a védőnő is ezen az állásponton vannak, pedig nagyon utálják egymást, és már egyik sem mai gyerek.

Én még nem adtam a másfél évesemnek tejet. Illetve adtam, de csak kis mennyiségben és még reggel, este tápszert kap.

2009. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A tehéntej 1 éves kor alatt komoly problémákat okozhat. Nehezen emészthető, zsíros, és erősen allergén, ráadásul ez olyan hogy attól is kialakulhat hogy túl korán kapja. Ezért az orvosok többsége inkább másfél 2 éves korig nem ajánlja elővigyázatosságból. Addig lehet kapni babatejet és hasonlókat.

Az anyatejet nem értem miért kéne abbahagynod?! Ha a gyermeked még igényli nyugodtan szoptassad. Gondolom azért eszik mást is ezen kivűl. De neki a szopizás nem csak a tápérték igénye miatt kell, hanem a megnyugvás a közelség stb.

Nem irtad mennyi idős a babád, de nyugodtan szoptathatod akár 2 éves koráig is. Vagy van aki tovább is szoptat.

2009. nov. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
8hós múlt!
2009. nov. 4. 14:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom Te mennyi idős vagy,de én már 30.Én 4 hónapos voltam amikor tehéntejet kaptam,mert Anyumnak elapadt a teje.Akkoriban nem voltak ilyen tápszerek amik ma vannak.Semmi bajom nincs és nem is volt,semmire nem vagyok allergiás,soha semmim nem volt eltörve.Kicsit el van túlozva ez a tej dolog,hogy csak ekkor meg akkor szabad adni egy gyereknek.Jelenleg 1 éves lesz gyermekem és én már fél évesen adtam igazi házi tejet,amit nagyon szeret,kakaót is,túrót,joghurtot,stb...Semmi baja.Viszont azok akik később fognak kapni lehetséges,hogy majd Ők lesznek tejallergiásak!Pl apósom kecsketejen nőtt fel,és soha semmi baja nem volt!!!Makkegészséges!Szóval nagyon nem kéne ezt eltúlozni!Gyermekem bőre gyönyörű,egy db piros pötty nincs rajta és nem is volt!Erős,vidám,imádni való!Mindenevő. :)Úgyhogy én a helyedben elkezdeném fokozatosan a tejet adni,és ha van rá lehetőség akkor házi tejet adj Neki!
2009. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
kedves utolsó, azért azt ne felejtsd el, hogy 30 évvel ezelőtt más volt a tej minősége, és a legtöbb ételé.
2009. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

15.08-as

Nem gondolod, hogy nem kéne ráerőltetni a véleményed másra? Nem kell itt szítani az indulatokat. Miért van az hogy mindíg van valaki mindíg fikázza a tápszert.

Mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Amúgy a lányom makk egészséges, soha nem beteg, gyönyörű a bőre a haja csak úgy csillog, jó étvágyú kislány, de nem kövér, sőt inkább kisgiliszta alkata van.

És 30 évvel ezelőtt valóban más volt a tej minőseg,nem voltak hormonkezelt bocik hogy többet tejeljenek.

Azt is meg merem kockáztatni, hogy itt sok anyukának nem engedi meg a pénztárcája, hogy házi tejet vegyen (ami ugye szerinted jó minőségű), hanem sok gyerek él tescos tejen. És akkor mi van? Abba sem fog senki belepusztulni, mint ahogy abba sem, hogy tápszert kap.

Én voltam a másfél éves kislány anyukája.

Kérdező. Te meg szoptasd vígan a babádat, ha van tejed. Lehet nem is fog tejet kapni másfél éves koráig, mert még bőven szopizi fog

2009. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nos nem szítom az indulatokat,sokan így vannak ezzel a kérdéssel,hogy inkább a tej,mint a tápszer.Te tudod mit tartalmaz pl egy Milupa,vagy egy Babé tápszer?Az porból van és nem tudni mit raknak bele ugye?Persze én adok azt is,ez mellett a házi tejet is.Szerintem azért van különbség a házi tej és bolti tej között bőven.Én a véleményemet írtam le,és senkivel nem akarok vitázni..felesleges....
2009. nov. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen szoptasson az Anyuka amíg lehet,örüljön,hogy van teje!Van akinek ez nem adatik,így a tejhez folyamodik,vagy tápszerhez,ez evidens.
2009. nov. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!