Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy szót fogadjon?

Mit csináljak hogy szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Szóval az a problémám, hogy nem fogad szót 14 hós babám, sőt igen hisztis. Úgy gondolom nincs elkényezteve. Nincs neki minden megengedve, amit nem szabad azért rászólunk. De nem hallgat ránk, mintha meg se hallaná (néha azért vannak kivételek)(pl. ha sétálni megyünk, nem akarja megfogni a kezünket, és ha mégis megfogjuk akkor balhé). Sokszor kiveri a balhét ha valamit nem engedünk. Majdnem mindig. Nem tudom mi tévő legyek. Bántani nem akarom és nem is tudnám... A szép szótól az üvöltésig mindent próbáltam, de ha nem akarja meghallani akkor nem is halja. Ráadásul ha olyanja van akkor még a maga módján vissza is felesel (hozzáteszem ilyenkor olyan édes:))sőt még van hogy csapkod is. Mi tévő legyek? Nem szeretnék hisztis babát nevelni. Mit csinálhatnék másképp? Vagy mit csinálok rosszul?
2009. nov. 2. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól szoktak szerintem az ilyenek többnyire (nem mindig)kialakulni, h míg kicsike akkor az ember minden sírásra felveszi vagy cicit ad neki.

Én megpróbálnám hagyni őt csinálni, megpróbállnám őt nem kontrollálni. (Oké, persze nem hagyhatja az ember mondjuk, h elüsse a kocsi meg ilyenek...)

De neki is van akarata.


Meg az válik be a hisztire nagyon, hogy ha utánozod, egészen addig utánozod míg rá nem néz, hogy ő mit is csinál és abba hagyja, aztán már jól érzi magát.


Ezek az én módszereiem. Persze ahányan vagyunk, annyi féle képpen neveljük babánkat.

2009. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne engedjetek mindig az akaratának. Néha persze kell, de bizonyos esetekben ne engedjetek neki. Hiszti persze lesz, de nem kell vele foglalkozni. Nekünk is volt ilyen, pl. fogta magát és lefeküdt a lépcsőházak lépcsőjére. Mikor nem akart felállni egyszerűen fogtam és hazavittem így kimaradt a játszóterezésből. 2 hétig szórakoztunk, de aztán rájött, hogy fölös próbálkozás.
2009. nov. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Ráadásul ha olyanja van akkor még a maga módján vissza is felesel (hozzáteszem ilyenkor olyan édes:))"- nem lehet hogy ő ezt érzi ki,ezért nem vesz komolyan és használja ki?
2009. nov. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 14 hónaposan még olyan kicsi, nem mindent fog fel, hogy mit lehet és mit nem, mégha mondod is neki. Persze, hisztizik néha az én lányom is (13 hónapos), ha valami nem úgy van, ahogy szeretné. Néha erélyesen rászólok, hogy nincs hiszti, akkor megszeppen, és abbahagyja. De van, hogy csak elterelem a figyelmét valami játékkal, énekkel, mondókával, és el is felejti, hogy miért hisztizett. Minden gyerek más és más, én úgy látom, hogy a kemény szigor az én gyerekemnél egyáltalán nem vált be még, leginkább, ahogy írtam, a figyelemelterelés működik most.
2009. nov. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!