Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugye még nem kell, hogy szót...

Ugye még nem kell, hogy szót fogadjon a fiam?

Figyelt kérdés
11 hónapos.Gyakorlatilag egész nap azt hallja hogy nem szabad..Nagyon kis eleven sőt néha rossz.Anyós avval traktál,hogy biztós valami baja van a gyereknek hogy nem érti meg hogy nem szabad.pl.a sütő ajtót rángatni, vagy hogy forró.De szerintem még kicsi hozzá.Ugye jól gondolom hogy nincs baja csak még kicsi és nem érti?
2010. júl. 17. 20:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

érti ne félj csak próbálgatja a határokat. Azért az jó ha hozzátszed hogy nem csináld mert pl. nagyon meleg. A magyarázat legyen mögötte mert hamar egyhanguvá válik a nem szabad:-)

Elmulik ne aggodj.

2010. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk neki,hogy nem szaad rángatni a sütő ajtót mert meleg vagy eltörik és rád esik.de olyan mint ha nem figyelne rám. "alkalmi süketnek" tetetné magát.néha kicsit kiborító...
2010. júl. 17. 20:42
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Már megkellene értenie,ha valamit nem szabad. Ha most ráhagyod,akkor később sokkal több bajod lesz vele. A babák nem hülyék,de szívesebben csinálják azt,ami éppen érdekli őket. Ha elég határozott vagy,és nem engedsz meg beki olyant,amit nem szabad,akkor szót is fog fogadni. Vidd el onnan,esetleg adj egy kispacsit a kezére vagy a popójára,ha harmadszorra sem akar szótfogadni.,és legyél következetes,

3 gyerek anyukája,a legkisebb egy éves és szót fogad ő is.

2010. júl. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az elöttem lévönek!!!!!!!!
2010. júl. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Soha nincs ráhagyva és nem is volt ha olyat csinál amit nem szabad.akor nem értem miért nem fogad szót???:((

2010. júl. 17. 20:46
 6/14 anonim ***** válasza:
meg kell érteni, hogy mit nem szabad. nem hagyhatod rá, mert az veszélyes. van, amit úgy tanul meg, ha megüti magát kicsit vagy ilyesmi és akkor rájön, hogy hoppá, de ez sok esetben nem játék. azt, hogy ne nyitogassa a sütőajtót, ne piszkálja a forró dolgokat vagy hogy ne dugjon dolgokat a konnektorba nem a saját bőrén kell megtapasztalnia, mert igen veszélyes lehet. meg kell értetned vele, hogy ami nem, az tényleg nem, mert veszélyes. ilyenekben hallgatnia kell rád.
2010. júl. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

a tapasztalat a legjobb!

én is álandóan nyitogatam a mosógép ajtaját miközben ment a mosógép mindig szóltak hogy ne nyitogasd mert rádömlik a forró víz de én is alkalmi süket voltatam és amikor nem figyeltek rám sikerült kinyitni és rámömlött a tüz forró víz!(kb 1-2 éves lehetem)

utána soha nem kisérleteztem vele!

NEM AJáLOM ezt a tapasztala dolgot csak érdekeség kép írtam hogy az ember addig bátor még nem tudja mi milye (pl hogy forró )

2010. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy "forró", meg "rád esik", hiába mondod neki. Nem is tudja, mi az.

Vigyázni kell ezzel, mert a babák hosszú távú memóriája sokkal kevéssé fejlett még, mint a mienk, és emellett hajtja a kíváncsiság, de nagyon. Ha öt perccel azelőtt mondtad neki, hogy "nem lehet", akkor öt perccel később bizony lehet, hogy nem emlékszik rá.

Nálunk kicsi a lakás, sok mindent nem tudtunk "egy polccal feljebb" pakolni, és bizony akadtak annyira érdekes dolgok, amiket legalább százszor meg kellett tiltani, és pár hónap volt, mire tényleg nem ment oda a lányom.

Az is fontos, hogy tiltásnál ne használj körmondatokat: Pl.: "Ne csináld fiam, mert anya ennek nem örül" vagy ilyesmi. Egyetlen éles "NEM" szó, és a szó kimondásával egy időben húzd el a kezét a tiltott dologtól. Így megtanulja a tiltást, és később más (addi soha nem látott) dolognál is működni fog, ha ugyanazzal a hangsúllyal rászólsz. Érdemes ebben apával is megegyezni. Nálunk bejött. Onnantól kezdem így tanítani őket, ahogy mászni kezdenek, és nyúlkálni mindenhez.

Sok türelem kell hozzá, és "beérik".

2 gyerekes anyuka

2010. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

21:09-es:

A "forróhoz" csak annyit, hogy a lányom az ételeknél tanulta ezt meg, mindig fújtuk ilyenkor. Később, amikor a sütőhöz ment, kiabáltam, hogy forró, erre a drágám elkezdett fújtatni a szájával, és a kezével ugyanúgy odanyúlt... :o)

2010. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nem is tudom..de az én 11 hós lányom is dettó mint a tied. ÉS hiába vagyok határozott és a kezére is rávágtam már nem egyszer azért is oda megy pl: a hosszabítohoz és nem 3.jára hanem 103.jára és azért is csinálja hiába viszem el onnan stb..Akkor én vagyok a hülye h nem érti meg vagy most akkor hogy is van ez?:(? Néha ha hangosan rákiabálok megtorpan és nem csinálja amit tiltok de ezt sem lehet álladóan. Tegnap direkt már ráhagytam egy dolgot amit amúgy nem lehet.Pont amiatt h ne azt hallja folyton hogy nem szabad ezt sem azt sem. Erre mikor nem szóltam rá elkezdte felemelni azt a dolgot és hümmögött hozzá h vegyem már észre h az akkor is nála van..Hm..van esze.
2010. júl. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!