Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi tegyek, hogy szót fogadjon...

Mi tegyek, hogy szót fogadjon a kislányom? Gyakorlott anyukák és apukák válaszát várom!

Figyelt kérdés

Igaz a kislányom még csak 6 hónapos! De szeretném, ha jó modorú, szófogadó kislány lenne! Egy ismerősömnek van egy 5 éves kislánya, aki rendetlen, nem fogad szót még a szüleinek sem!

Milyen módszer van amivel el lehet érni, hogy a kislányom szót fogadjon, majd? ne vegye el más játékát, ami a másé ne nyúljon hozzá folyton! Előre is köszönöm!


2010. júl. 18. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

miért kellene ilyennek nevelned?

egy gyereknek úgy is mindig az kell ami a másé.

nekem is van gyerekem,olyan amilyen,elfogadom ilyennek a rossz tulajdonságaival együtt,és nem szeretném ha ő lenne a legtökéletesebb a világon.

2010. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nincs módszer.Mivel minden gyerek más,ami az egyiknél bejön ,az a másiknál nem.Ezért mondják,hogy nehéz szülőnek lenni,és kis gyerek kis gond,nagy gyerek nagy gond.Magadnak kell rájönni,hogy mi a helyes,és erre hogy veszed rá a gyereket,hogy ne legyen "neveletlen"
2010. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 22 hónapos, és ezzel "küzdök" a játszótéren, hogy ne vegye el a másét. Egyrészt rá kellett jöjjek, hogy mindig a másé érdekli, de cserébe ő odaadja a saját játékát, így azért nem olyan vészes. Rettentően akaratos, erős személyiség. Mindketten ilyenek vagyunk a férjemmel, én kétlem, hogy ezt ki lehetne nevelni belőle. Szeretem olyannak amilyen, néha nehéz, hogy mindig más játék kell neki mint amit magunkkal viszek.

Mondjuk a másik dolog, hogy többnyire ebben a korban más játéka sokkal izgibb. Sok ugyanilyen gyerekkel találkoztam a játszón, úgyhogy annyira nem vagyok elkeseredve :)

Egyébként én szigorúan nevelem -vagyis inkább következetesen-, mégis vannak buta, és érthetetlen megnyilvánulásai.

Nem kell aggódni, lassan kialakul milyen lesz. Módszerek nincsenek, csak következetességet tudom ajánlani.

2010. júl. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jo Frost - Szuper dada
2010. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos életkorban a gyerekek bizony elveszik a másik játékát, ez teljesen természetes. Mi egy kis közösséggel a játszótéren igyekszünk nem beleszólni a gyerekek dolgába - így tanulják meg az enyém-tiéd fogalmát, az osztozkodást, nem szabad közéjük állni, ha amúgy nem bántják egymást. Játszótéren íratlan szabály, hogy minden játék közös - ha valamit nagyon félt a gyerek, inkább nem visszük ki.

Azt ne akard, hogy maximálisan szófogadó legyen - ki kell, hogy alakuljon a saját személyisége! A kirívóan rossz tulajdonságokat persze kezelni kell, de az ilyenek általában nem a gyerekkel születnek, csak felvett rossz szokások.

Légy mindig következetes, de a lányod érezze, hogy bármi van, bármit tesz, hozzád fordulhat bizalommal. Ne veszekedj vele, mindig mindent nyugodt hangon próbálj elmagyarázni neki. Később, majd a dackorszak kezdetén, a hisztik elfojtására érdemes az "inkább" módszert alkalmazni. Vagyis ha látod, hogy a gyerek szeretne valamit, amit te nagyon nem, vagy veszélyes, akkor mutass neki idejekorán mást, ami érdekes, leköti, eltereli a figyelmét, stb.

2010. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Erre vegyél egy kutyát ,a gyermekednek pedig hagyd meg a gyermekkort !
2010. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan túl sok mindent nem tudsz kezdeni vele.Ami nagyon fontos,h soha ne felejtsd el,ő a te tükröd.Tőled tanulja az emberekkel való viselkedést, a konfliktuskezelést,a problémamegoldást.Tehát a legfontosabb,h jó példával járj elöl.Ha tőled mindig azt látja,h köszönsz,ő is köszönni fog.Ha szépen,normálisan beszélsz másokkal-vele is!-akkor ő is úgy fog.Persze ez nem egyik napról a másikra alakul,de nagyon fontos.

Legyél mindig következetes.Csak azt tiltsd meg neki,ami valóban tilos,ne pillanatnyi szeszély alapján dönts.Engedd őt is dönteni,biztosan sok dolgot találsz,amit ő is eldönthet-pl melyik zoknit húzza.

Szeresd,és ne csak arra figyelj,h a fizikai szükségletei ki legyenek elégítve.Ha rád vágyik,veled akar lenni,az nem hiszti.Hidd el,sokkal stabilabb lesz,ha mindig érzi,h számíthat rád.4 gyerekem van,mindig felvettem őket ha szerették volna,velünk aludtak,nem hagytuk őket sírni.Ma már a kicsik is 4 évesek,és eddig úgy érzem,sikerült amit szerettem volna,jól neveltek,sokszor szólítanak meg pl bevásárlás közben,h én hogyan tudok 4 gyerekkel,amikor ő egyel sem mer elindulni.

Nem vagyok nevelési guru,csak szeretem őket,és igyekszem úgy alakítani az életüket,h mindenkinek jó legyen.És ebben bizony a határok is benne vannak!

Ami még fontos,,ne várj el tőlük többet,mint amire képesek abban a korban.

2010. júl. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!


Igen, ő még kicsi ehhez, de nagyon figyelmes és érdeklődő, úgyhogy már nagyon fogékonyak mindenre ennyi idősen is!

Tehát, ahogy most bánunk, foglalkozunk velük ennyi idősen, kihat a későbbi viselkedésükre is!

Nem szeretném azt hogy pl. hogy lehülyézzen bárki előtt, erről a szülő is tehet, nem?

2010. júl. 18. 22:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!