Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babánál mennyire...

1 hónapos babánál mennyire fontos hogy hason is feküdjön?

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 hónapos és mindig csak háton fekszik és alszik. Pár napja kipróbáltuk hasra tenni, de nagyon utálja, és addig ordít amíg vissza nemfordítom a hátára. Ebben a korban már fontos lenne a hason fekvés hogy erősödjön a háta meg a nyaka vagy még ráérünk ezzel?
2009. nov. 2. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Naponta egyszer-kétszer 5-10 percre érdemes hasra tenni, mert attól is fejlődik a mozgása, ügyessége. Akkor csináld, amikor jó a hangulata, addig, amíg el nem kezd sírni. Egyre tovább fogja bírni. Az én babóm 8 hetes múlt, ő is inkább háton szeret lenni, vagy pár percig hordozóban, félig fekvő helyzetben.
2009. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kisfiam is 1 hónapos. Mi kezdettől fogva forgattuk,evés után mindig más pozícióba tettük le aludni. Alszik háton, hason, oldalt, mikor hogy jó neki. Ha hason fekszik, már emeli a fejét, és pár percre meg is tartja, szerintem fontos lenne épp ezért a hasra fektetés. Remélem segítettem! Minden jót!
2009. nov. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annyiból fontos lenne, hogy erősödjenek az izmok, de azt vettem észre itt az oldalon, és saját tapasztalat is, hogy a babák kb. 3 hónapos korukig utálnak hason lenni. Én minden nap azért hasra tettem, ha csak 1 percre is, de sírt nagyon! Aztán kb. 2 hete azt vettük észre, hogy már 5 percig is bírja, és kezd neki tetszeni a dolog, egyre jobban kinyomja magát, sőt már hasra is fordult, illetve vissza (csak még nem tudja kivenni a kezét maga alól)! Szép fokozatosan ti is elfogtok jutni idáig, mint mindenki más is! Azért az az 5-10 perc is kifárasztja, a végén mindig nyöszörög már, akkor visszafordítom, hannyatt. Egyébként ölben is erősödnek az izmok, amikor probálja megtartani a fejét, stb...
2009. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A mozgás koordináció fejlődése érdekében fontos lenne a hason fekvés. Az én babám csak hason alszik születése óta. És ennek köszönhető,hogy már 6. hónap eleje óta négykézláb megy most 7 hónapos és már áll. Az orvos is azt mondta, hogy a hason alvó gyerekeknek fejlettebb a mozgásuk, úgyhogy ezért lenne fontos legalább néha hason fektetni. Persze, ha semmi képp nem akar szerintem ne erőltesd, nehogy megbánsd vele a babádat. A védőnő bizti tud tanácsot adni neked.
2009. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem írni, hogy a babám 4 hónapos és 1 hetes.
2009. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!