Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos baba anyukája!...

Pár hónapos baba anyukája! Nem fura, hogy pár hónapja még is nem ismerted? Olyan mintha mindig ittlett volna velünk nem?

Figyelt kérdés
most olyan fura nekem 3 hetes, de mintha mindig itt lett volna.. mindta mindig ismertem volna. visszaemlékszem mikor terhes voltam mikor kiderült stb. De nem is tudom hogy tudtam nélküle élni eddig!
2009. nov. 1. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ez pszichológia. de jól működik, látod.
2009. nov. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kedves kis ismeretlen ismerősként néztem a kisfiamra, amikor végre magamhoz ölelhettem. El sem tudnánk képzelni nélküle az életünket. Nagyon jó dolog mindent megmutatni neki, és közben rengeteg új dolgot meg ő tanít meg nekünk! Ezt az érzést elmesélni nem lehet, csak az értheti, aki mindezt átéli.
2009. nov. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szó szerint ezt éreztem én is és érzem a mai napig.

Ez már csak így van ezek szerint.

De végtelenül jó érzés, az biztos.

2009. nov. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom a babámat, de nálam hetek kellettek hozzá míg megszoktam, hogy van - itt van s már midnig is itt lesz. Volt olyan pillanatom amikro az éreztem, hogy oké, de valaki most már elvihetné... Nagyon durva ez így leírva, főképp hogy évekig vártam rá és szuper terhességem+szülésem volt, de utána az első hónapokban annnnnnnnnnyit sírt és olyan nehezen ment minden, hogy kerek-perec leírom kicsit nehezen szerettem belé...
2009. nov. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút egyetértek, hogy olyan mintha mindig is velünk lett volna.

De azt is kár lenne tagadni, hogy milyen nehéz volt az eleje.


Imádom a 8 hetes kisfiam és soha semmiért nem csinálnám már vissza.

2009. nov. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én ugyanúgy éreztem mint a 160:20-as anyuci!Örülök,hogy nem csak én vagyok ezzel így.Mindig irigykedve olvasom a többi "első perctől imádom a picurimat" anyuka válaszát.Bevallom nekem jött azonnal ez az érzés.

2009. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Néha én is úgy érzek, mint a 16:20-as anyuka. Persze imádom és őszintén a terhességemre már úgy emlékszem,mintha ezer éve lett volna, pedig 4 hónapos a picim és imádtam terhesnek is lenni, meg most anyának is! De azért néha egy egy egész napos nyűgösködés után esti nyughatatlan sírás után azt mondom én is, nem vinné el valaki. VAgyis inkább azt, hogy én nem mehetnék el?!
2009. nov. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18:06-os anyuka . (A 16:20-as vagyok) Szerintem sokan vannak még így ezzel csak félnek bevallani. Én sokáig magamnak sem mertem aztán a férjemnek elmeséltem és tény, hogy a blogokon, fórumokon családban sokan ömlengenek az első perctől mégha nem is azt érzik amit kéne, mert ez az elvárás, hiszen itt van akit úgy vártál, szeretned KELL... NÁlam nem ött első pillanattól ez az anyaság érzés. Sőt, igazán akkor kezdtem nagybetűvel imádni a babám mikor máár pár hósan elkezdett igazi mosollyal mosolyogni rám/ránk. Akkor az éreztem, hogy nemcsak szolgálok/robotolok, hanem jééé, én is kapok egy kis ajándékot tőle. Lehet, hogy ez önzés. Amúgy attól is eldobom a parókámat, hogy sokan sokszor csak vetítenek, hogy micsoda csudaszép az élet egy babával (amúgy nayrészt az is), aztán otthon meg full depik, meg szenvednek mint a kutya, csak kifelé inkább dicsekvősre veszik a figurát, hogy az ő gyerekük a legcukibb, legjobb, stb....

És ha már a vallomásoknál tartunk: az első hetekben állandóan sírt és olyan feszültség tört fel benne a tehetetlenség miatt, hogy HETEKIG szinte alig szóltam a babámhoz egész nap, mert pattanásig feszült voltam. Persze azon is paráztam, hogy nem jó az ha nem kommunikálok, de egyszerűen képtelen voltam, mikor egyvégtében üvöltött napi több órán át... :-_((((

2009. nov. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:06-os vagyok!

Kedves 16:20-as anyuka!

Hát igen jó lett volna azokon a bizonyos napokon egy hasonló anyukával beszélni mint Te.Megnyugtató lett volna és nem éreztem volna annyira rossz anyának/embernek magam.Az én lányom is nagyon(de nagyon) síros volt mert fájt a pocikája és refluxos is.Szóval úgy éreztem bedobom a törölközőt.Most,hogy 3 hónapos és ha csak meglát mosolyog azzal a kis kerekalma pofijával,és beszélgetünk is,azóta érzem,hogy ANYA vagyok!

Még egyszer köszi,hogy őszintén leírtad Te mit éltél át!Sokat segített!

2009. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem, csak másnap láttam meg a babámat, már akkor nem olyan volt az érzés, mint ahogy vártam. Hetek teltek el így, most, hogy már 4hónapos,elmondhatom, hogy nagyszerű érzés az anyaság, hogy végre tudom mit akar,lehet vele huncutkodni, nevet, rötyög stb. Már nem is emlékszem milyen volt z eleje. De azt tudom, sokszor visszacsináltam volna mindent, feladtam volna, nem értettem mi ebben a boldogság. Rossz anyának éreztem magam,nem mertem róla beszélni senkivel,mert szégyeltem, hogy így érzek, és, hogy nem ilyennek képzeltem az egészet.
2009. nov. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!