Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek és hogyan sikerült a...

Kinek és hogyan sikerült a könyvbeli altatás? Milyen érzéseket keltettek bennetek a leírtak?

Figyelt kérdés
Volt itt egy anyuka aki feltöltötte azt a bizonyos könyvet ami "segít" az altatásban. Láttam, hogy sokan elkérték, tulajdonképpen az érdekelne, hogy rá lehet-e húzni ezt minden gyerekre. Csak én gondolom-e úgy-hogy ez egy a civilizációs betegség , hogy a Baba legyen önálló az alvásban és hogy a mai Édesanyák könyvből nevelnek nem mernek vagy akarnak ösztöneikre hallgatni?
2009. okt. 29. 21:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Vízérbemérés? Nem semmi, tényleg mindent megtettetek! Előtted válaszoltam. A Te példád abszolút pozitív szerintem. Én a válaszommal azt akartam kifejezni (nem biztos, hogy így sikerült), hogy alapvetően semmi gond nincs azzal, ha valaki különböző módszerekhez folyamodik segítségért (nekem mondjuk nem szimpi a hagyom sírni dolog, de ha a helyedben lettem volna, valószínűleg én is ezt teszem), hanem ha ezekből él. Sok ismerősöm pl. mindent a suttogó szerint csinál és nem hagyatkozik a megérzéseire, ösztöneire, hanem mindent olyan katonásan csinál.
2009. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
25%

Nekem van egy mottóm:"ÉLNI ÉS ÉLNI HAGYNI" Azoktól az anyukáktól kérdezném,aki eggyüt alszik a gyerekével, milyen a házas élete? Mert le lehet hurrogni a könyveket, meg fel is áldozhatod az életed a gyereknek (majomszeretet) de nem biztos,hogy megéri! Nem egy család ment azért tönkre mert apukát mondjuk elhanyagolták, mert minden csak a gyerek körül forgott, és végül megszűnt minden más. És csak a gyerek meg a gyerek.Én büszkén vállalom, hogy elovastam a suttogót! És a lényege:

"ÚGY KEZD,AHOGY FOJTATNI AKAROD!!!" Mert egy csöpp emberke nem tudja mi, hogy működik, és meg kell tanítani. Ha arra tanítják,hogy úgy aludjon,hogy ringatják, akkor ő azt szokja meg.

Mert az a csöpp emberke egy önálló teremtés akinek eleinte szüksége van a segítségünkre, de arra is , hogy azt csinálhasson amit akar. Úgy értve,hogy el kell őt néha engedni mert ő egy kis felfedező, és lehet nagyon jó őt fogni babusgatni de nem lesz később mersze felfedezni a világot.

Vagy nem kívánom senkinek de ha anyával esetleg történik valami??? (pl :műtét) Akkor a gyerek 3-4 napig órdit mert ő ehhez nincs hozzászokva? mi az,hogy nincs itt anya???

2009. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak. Ha velem történne valami, akkor valószínüleg az én gyerekem ordítana 3-4 napig, mert velem van a nap 24 órájában. És nem tudom elengedni sehova, mert minden rokon 250 km-re lakik, pedig hidd el, néha szívesen megtenném. Minden szívfájdalom nélül otthagynám anyumnak 1-2 napra a picit (másfél éves), de sajna nekünk ezt dobta a gép. Akkor én mit csináljak? Persze, hogy anyás, mikor velem van születés óta, én etetem, én teszem tisztába stb. És nem majomszeretettel szeretem, nem körülötte forog a világ, ő a családunk egy tagja, akit még jelen pillanatban én látok el. Nagyon sokat csavargunk, ismerősökhöz, hasonló korú babákhoz, szóval éri elegendő hatás a gyereket, de többet sajnos nem tudok tenni, csak reménykedni, hogy nem kell őt néhány napra magára hagynom még az elkövetkezendő 0,5-1 évben, amíg eléri azt a kort mikor már megérti, hogy most anya elmegy dolgozni, stb
2009. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyutt alszunk a gyerekkel. Most 11 honapos. Egyutt dontottunk igy. A mi hazaseletunk semmennyit sem valtozott emiatt, talan csak jobb lett a szules utan?!

Mar volt hogy nem voltunk itthon (lagzi miatt), de semmi gond nem volt az elalvassal. A nagyival maradt, aki addig nem is altatta meg soha.

Gyerektol is fugg.

2009. nov. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!