Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek és hogyan sikerült a...

Kinek és hogyan sikerült a könyvbeli altatás? Milyen érzéseket keltettek bennetek a leírtak?

Figyelt kérdés
Volt itt egy anyuka aki feltöltötte azt a bizonyos könyvet ami "segít" az altatásban. Láttam, hogy sokan elkérték, tulajdonképpen az érdekelne, hogy rá lehet-e húzni ezt minden gyerekre. Csak én gondolom-e úgy-hogy ez egy a civilizációs betegség , hogy a Baba legyen önálló az alvásban és hogy a mai Édesanyák könyvből nevelnek nem mernek vagy akarnak ösztöneikre hallgatni?
2009. okt. 29. 21:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%

Na ez engem is érdekel. Nemrég volt egy hasonló kérdésem, nem kaptam használható választ. Most hátha...

Én elkezdtem, képtelen voltam 1 estét is végigcsinálni. NEkem ez olyan, mint vlm kegyetlen pszichológiai kísérlet...

2009. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen most tanulok erről, ezért érdekel a téma. Remélem sokan válaszoltok, előre is köszi.
2009. okt. 29. 21:20
 3/24 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez gáz. A gyereknek az anyja vagyok nem az idomárja.
2009. okt. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom konkrétan melyikre gondolsz. Én olvastam a Babánk édes álma című könyvet. Na, abban csak az volt leírva, hogy ne altasd a gyereket, de hogy hogyan kéne az nem. Olvastam még a Suttogót, a felvesz-letesz módszerével. Ő állítja, hogy minden gyerekkel működik, csak kitartóan kell csinálni. Írt egy apukáról, aki 67 alkalommal tette le és vette fel a gyerekét. Hát, ez az amire én nem vagyok hajlandó. Én próbáltam ezt a módszert, kb. 10-szer, aztán maradt a cicin alvás. Mi így aludtunk, de aggódtam is, hogy hogy fog róla leszokni, mert sok hülye könyvet olvastam erről. A védőnőm meg azt mondta, hogy ne törődjek vele, nincs ezzel semmi baj, a baba természetes ösztöne, hogy az anyja mellén aludjon el, majd leszokik róla. 10 hónaposan tényleg magától leszokott róla. Úgyhogy a 2. gyerekemnél tuti nem fogok semmiféle könyvet használni az altatáshoz.
2009. okt. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
tudod. én már semmit sem mondok az ilyenekre. valahányszor olyan jellegű kérdés van, aminél látom, hogy az anyukának semmi tapasztalata sincsen a kisbabák terén(ami önmagában egyáltalán nem baj) és próbál tanácsot kérni valami "tankönyvszagú" dologról, akkor kedvesen szoktam írni választ, hogy nem kell mindig hallgatni minden leírt dologra. na ilyenkor aztán nekem esik egy csomó babás anyuka, hogy én hülye vagyok, az igenis, így meg úgy van...én is így gondolom, hogy amit leírnak, azt a kismamák elolvassák aztán nincs megállás az okosabbnál okosabb öteletek terén...magam is egészségügyis vagyok és olyan butaságokat olvasok egy kisgyerek táplálásával kapcsolatban, hogy csak nézek. édesanyám védőnő, naponta meséli elképedve, hogy a kollégái sportot űznek abból, hogy mindenféle rémtörténeket ásnak elő arról, hogy mi történik gyerekekkel és ezzel traktálják az anyukákat, sőt néha egyenesen gorombák azokkal az anyukákkal, akik nem könyvből csinálnak mindent. sajnos egyre több ilyen tapasztalatom van. és olyan egyszerű dolgoknál kezdve, mint lázcsillapítás, aminek vannak természetes módjai, ehelyett gyógyszeresen csinálják, mert az úgy jobb, pedig nem. és hozzáértőnek sem hisznek el dolgokat. természetesen tisztelet a kivételnek. de én ezen már nem lepődök meg. az alvás is olyan, hogy minden baba más, más a ritmusa, az alvásigénye. és pont hogy ezt nem veszik figyelembe, mikor a tankönyvi előírásokat küzdik rá egy babára, hogy ő most mikor és mennyitt kell aludjon vagy éppen egyen. neveld ösztönből azt a kisbabát, úgy ahogyan az neki jó, ő pontosan be udja állítani a maga ideális ritmusát.
2009. okt. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem olvastam egyetlen konyvet se az altatasrol. Ha egy babanak tiszta a pelusa, nem ehes, nincs melege, nem fazik, akkor aludnia kell. Ha nem alszik, akkor meg kicsi ahhoz, hogy tudja, mikor van ejjel es nappal.

Sokaig szoptattam, a szobankban volt a kisagya, ha ehes volt odajott mellem, ha tudtam visszaraktam, ha nem, akkor ott aludt velem. Aztan szepen lassan egyedul aludt a kisagyaba. De nagyobb volt mar, amikor mellettunk akart aludni. Odavettuk magunk melle. Miert ne vettuk volna, hat a gyerekunk. A dragank, a kincsunk. Szeret odabujni a szulokhoz. Ez igy van rendjen, nem? Mi is szeretunk odabujni a ferjunkhoz, egyutt aludni vele, mellette, rajta...stb.

Aztan a kisgyerekunk mar szepen alszik egyedul, sot o kert szep agyat maganak, mert o mar nagy.

En nem hiszek a hiper-super konyves modszerekben, szerintem ez az egesz csak uzlet, semmi mas.

Mit tanulsz a fosulin?

2009. okt. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

nálunk nagyon érdekes a helyzet.

kisfiam van, 17 hónapos.

1 éves koráig ringatva aludt, akkor viszont úgy már nem aludt el, szóval válatoztatni kellett. kipróbáltam ezt a kiságyas huza-vonát. hááát mit ne mondjak, 3 napig komoly szintem ebertpróbáló a dolog, ráadásul te is ideges leszel, mert a baba ordít, ő meg a vilégért nem nyugodna meg. ami nálunk ment azalatt a 3 nap alatt nem kívánom senkinek. aztán elaludt pikk-pakk a kiságyban, én végig bent voltam, énekeltem, simiztem, szóval azt a tedd le és hagyd ott dolgot ki sem próbáltam. DE! nyaralni mentünk, ahol a babóka velünk aludt, mert nem volt több kiságy, és láss csodát, azóta bele sem lehet tenni a kiságyba. így itthonra is hatalmas ágyat raktunk össze, és együtt alszunk, melléfekszem és elalszik. szóval mi megtapasztaluk mind2 oldalt, és nekem az az altatás nem jön be. nekem sokan mondják, h nem szabad ezt csinálni, mert nem lesz önálló, meg sosem fog külön aludni. én ebben nem hiszek. ha megérik rá, akkor kérni fogja szerintem, h aludhasson a szobájában. sajnos rohan a világ, és rohanunk mi is, ami nagy baj, mert mindent rohadt gyorsan akarunk elérni, ettől jönnek a kiabálások, a stressz, meg minden, ami miatt az embernek este lelkifurdija lesz...

2009. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
13%

Nme jó,ha csak az ösztönöokre hallgatnak az anyukák,Ha olvassa valaki a panaszokat,ez egyértelmúen látszik.A gyerekek még 8-10 hónapo korukban sem alusszák át az éjszakát.

Az első perctől be kell vezetni egy rendszert.A két szopi között legalább 2.5 órának kell eltelnie,hogy a baba emésztőrendszer feltudja dolgozni a tejet.Akkor kevésbbé lesz hasfájós.Éjjel pedig nem kell szoptatni.Amíg pici,akkor 10-ll-kor legyen az utolsó evés,és akkor 3-4 óra előtt ne kapjon ennei.Ha egy kicsit sír,akkor hagyni kell,de ha nagyon sírdogál,akkor megkell símogatni,teáztatni ( az ánizs vayg köménymagos tea a hasfájást is enyhíti).ahogy nő a baba,úhy lehet hosszabbítani az éjszakai alvás idejét.A nyugalom a babának is fontos,nemcsak az anyukának.Ez nem pszihológiai kísérlet,hanem tapasztalat.Anyáink,nagyanyáink dolgoztak,és ha éjjel is kétóránként etették volna a babát,akkor másnap összestek volna a munkahelyükön.Nem majomszeretet kell,hanem okosan kell szeretni a gyereket.Igaz,hogy ma az anyukák inkább az állítólagos ösztöneikre hallgatnak.

2009. okt. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

en is megkaptam azt a konyvet. Aludj jol gyermekem a cime, gondolom erre erted.

Elolvastam. Ennyi. Tudok rola, hogy lehet idomitani a babakat, kisgyerekeket 6 eves korig.

De en koszi nem kerek belole.

En minden percet ki akarok elni a babammal, olyan hamar telik az ido. Nem kell mintababa legyen, aki egyedul alszik, fix oraban eszik, pontosan novekszik, stb. Nem vagyunk robotok.

Mi vele alszunk elso perctol, a hasamon alszik el (most 11 hos es 7es fel kilos), de nem erzem tehernek soha. Imadom ahogy muszog. Nappal is ugyanez a rituale. Cumi (mert mar csak reggel es este hajlando cicizni) anyahasramaszas, Bobita altatodal es szundi. Van hogy 30 percig is eltart amig elalszik, de kit erdekel ok meg nem tudjak elaltatni magukat. Nem kerte az eletet!

Megyek es be is bujok a kicsi dragam melle az agyba!

2009. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem pont idevágó dologról tanulok, de van pszichologia előadás, amin ezek a könyvek és elméletek szóba kerültek és sok érdekes dolog elhangzott a baba és gyermek nevelésének későbbi következményeiről.

Tulajdonképpen a lényeg az volt, hogy a túl sok információ közül nem mindig a jót választjuk, még ha a legjobbat is szeretnénk elérni / mondjuk ez mindenre igaz/.

A probléma viszont kb. 15-20 év múlva mutatkozik majd...

2009. okt. 29. 21:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!