Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek és hogyan sikerült a...

Kinek és hogyan sikerült a könyvbeli altatás? Milyen érzéseket keltettek bennetek a leírtak?

Figyelt kérdés
Volt itt egy anyuka aki feltöltötte azt a bizonyos könyvet ami "segít" az altatásban. Láttam, hogy sokan elkérték, tulajdonképpen az érdekelne, hogy rá lehet-e húzni ezt minden gyerekre. Csak én gondolom-e úgy-hogy ez egy a civilizációs betegség , hogy a Baba legyen önálló az alvásban és hogy a mai Édesanyák könyvből nevelnek nem mernek vagy akarnak ösztöneikre hallgatni?
2009. okt. 29. 21:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

kifejtened bovebben?

tudom hogy ez mar Off, de kivancsi lettem

2009. okt. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
51%
amugy a 21:34 es vagyok
2009. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Milyen problema mutatkozik, es most baj, ha nem olvasom a konyvet, vagy az a jo? Nem ertem igazan, bocsika.
2009. okt. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Én is elkértem azt a könyvet attól az anyukától, de én voltam az egyetlen kételkedő, aminek hangot is adtam és kb 20 kismama esett nekem.

Na én elosvastam ezt a "csoda" művet. Előtte is voltak fenntartásaim, most meg had ne mondjam. Valami borzalom. Amiben már az van, hogy egy gyereknek valait KELL csinálni x idősen, az nekem már felejtős. Márpedig itt elég keményen taglalják, hogy 6-7 hónaposan egy gyereknek be kell állni a napirendnek, ami napi négyszeri étkezésből és éjszaka 10-12 órás megszakítatlan alvásból áll. Na aki ezt az én gyerekemre megpróbálja ráhúzni annak fényes nappal dobszóra a Kossuth téren ki....

És az alvás tanulás része.... Tedd a gyereket az ágyba, nembaj, ha ordít, menj be hozzá bizonyos időközönként, de ne szólj hozz, ne símogasd meg, ergó abszolut ne érj hozzá, ne énekelj neki, ne engedd, hogy azzal a plüss állattal menjen aludni,amivel ő akar mert ez megzavarja az esti rutint és különben sem a gyerek tanítja aludni a szülőt, hanem fordítva!!!! Na aki ezt minden gyerekkel meg tudja csinálni az tuti valami díjat érdemel. De ez képtelenség. Egy módszert nem lehet ráhúzni minden gyerekre.


A lányom 17 hónapos, egyébként nagyon ügyesen elalszik egyedül nappal is és éjjel is, viszont a mai napig nem alussza át az éjszakákat, min egyszer ébred. Akkor hagyjam az éjszaka kellős közepén sírdogálni egyedül a sötét szobában? Na köszi ebből nem kérek, az én gyerekemnek nem erre van szüksége, mint ahogy kicsi korában sem lehett egyedül hagyni a szobájában, viszont én megtanítottam elaludni a magam módján mindenféle sírás rívás nélkül.


Egyébként igen , én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy a közel hetven válaszolóból kinek vált be. Azóta már mindenkinek sikeres eredményeket kellett volna elérni és csupa kipihent, boldog kismaminak kellene ide írogatni.

2009. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Nem kifejezetten ezzel a könyvvel van baj, biztos van benne hasznos dolog, hanem a túl sok információval, amiből általánosításokat vonnak le - pl. minden gyermek megtanítható erre vagy arra - szóval ez amit nem szabad elhinni, hiszen ez az oldal is jó példa arra, mindnyájan mások vagyunk.

A lényeg tulajdonképpen az hogy merni kell saját gondolatokkal megélni a mai világot.

2009. okt. 29. 21:58
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam, hogyha pici korában nem tanítod meg egyedül aludni, akkor később is rossz lesz neki. De mennyiben? Anyukám 2. házasságából származó gyereke 10 éves koráig velük aludt. Szerintem ez már túlzás. De a férje ragaszkodott hozzá, mert őt az nyugtatta meg. A féltestvérem most 18 éves teljesen kiegyensúlyozott gyerek, jól alszik, kellemes egyéniségű ember. Nem tudom milyen hosszú távú következményekre gondoltak?

Igaz, én meg 3 hónapos koromtól egyedül aludtam a kiságyban, mert édesapám meg ahhoz ragaszkodott. Állítólag pár nap alatt megszoktam. Nem lettem én sem debil.

Nálunk sosem aludt a gyerek velünk, hanem a kiságyban, fél éves korától külön szobában. 10 hós korától mindenféle ringatás, simogatás nélkül elalszik egyedül.

Sőt! Most másfél éves, és ő közli velem, hogy álmos. És ha nem teszem le aludni, abból van a hiszti. Ha leteszem a kiságyba alszik egyedül mint egy angyal. Sosem tanítottam erre, magától szokta meg. Kicsi korában volt cumi, cici, altatódal, simogatás, amit akartok, minden héten más. Most mégis így van, szerencsére.

2009. okt. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk 5 hónapos korában alkalmaztuk a könyvben leírtakat és meglepően könnyen ment a dolog. 1-2 perc sírás volt csak, de az is inkább nyöszörgés jellegű... De így visszagondolva nem szerette már a ringatást, mindig fészkelődött a kezemben. 3 nap alatt megszokta és azóta is így hajlandó elaludni. Kézben csak sírdogál.
2009. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem baromság könyvekből tanulni a nevelést és szentírásnak venni mindent. Hiszen azt a könyvet akármelyikünk írhatta volna teljesen ellentétes véleménnyel, módszerrel, stb. Akkor meg azt hisszük el? Ez kicsit olyan, mint amikor az idősek azt mondják "hát igaz, mer' a rádióban mondták!" Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne olvasson senki ilyen jellegű könyveket, hanem azt, hogy ne tegyen olyat, amit egyébként nem tenne, csak a könyv hatására akarja szigorúan betartani a módszert, pl. ne vedd fel a gyereked, hagyd sírni, stb.. Engem egy csomószor cseszegetnek (rokonok), mert nem úgy csinálok dolgokat, ahogy az átlag. Mindig próbálnak beleszólni. De én is tehetném ugyanezt, én is mondhatnám, hogy én így csinálom, te miért nem? De minek, semmi közöm máshoz, a lényeg, hogy szeressük a babánkat, ez meg mindenkinél teljesül :)
2009. nov. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de ösztönnel nem lehet ébren maradni...

Lányom soha nem aludt el magától . Eleinte ugye cicin. De eljött az idő, mikor az esti cici után nem aludt el, játszott még, és itt tudom én rontottam el, mert megint adtam neki cicit, mikor láttam, hogy álmos, és úgy aludt el. Aztán ez is egyre jobban és tovább húzódott, volt hogy már 2 órát altattam, ami baromira fárasztó, lehúzott mind lelkileg, mind fizikálisan. Sosem tudtam, mikor fogom tudni letenni a lányom aludni, férjem már rég aludt mire én ágyba kerültem-ennyit a társas és házaséletről. Aztán fél évesen még rosszabb lett, egyre többet ébredt éjjel, és persze csak cicin aludt vissza. Átmenetileg segített a cumi, ha kiköpte, betettem aludt tovább. De egy idő után már a cumi sem kellett, cici óránként, majd 40 perc altatás, számold ki mennyit aludtam egy éjjel---és ez csak romlott, romlott....

Már egy élő hulla voltam, férjemmel nem beszéltem, nem szeretkeztem, de szinte nem is láttam...borzalmas volt.

Abszlut nem voltam híve a gyerket hagyjuk sírni szokásnak, de férjem néha bepróbálta hogy ott maradt a gyerekkel, és előbb utóbb elaldut a fáradtságtól, de hét éjjel ébredt, amikor már én mentem át hozzá...

Szóval 1 éves volt a lány, mikor férjem is, én is meguntuk ezt, és már nem bírtuk.

Jött az "Aludj jól, gyermekem". Elolvastam, elmeséltem apának a lényegét-mert ugye ő nem ovlasta el, és nekivágtunk. Szerencsénk volt, lányom hamar és könnyen vettem az akalyt. Első nap csak 20 percet sírt, 1X ébredt éjjel, másnap 10 pecet sírt, 1X ébredt éjjel, és a 4. nap m ár sírás nélkül aludt. Azóta csend van, nyugalom , kiszámíthatóság, alvás, kipihenés, társas és házaélet.

Egy dolgot bánok, hogy ezt nem előbb tettem meg.

8-kor fürdünk,fél 9-kor ágyban a lány, elbúcszúzunk tőle, és szó nélkül bemászik a helyére és hang nélkül alszik reggel 8-ig. Ez egy akkora megkönnyebülés, hogy el sem tudom mondani. Lányom nem sínylette meg, nem lett anyásabb, nem sírós, nem nyűgös, sőt, jobban szeret-ha lehet ezt mondani, napjában sokszor odajön játék közben átölel ad egy puszit és megy tovább. Szóval nem hiszem, hogy megörtem a lelkét, ellenben ő is, mi is végigalusszuk az éjszakát, és kipihentek, nyugodtak vagyunk. Férjemmel esténként tudunk együtt fürödni, beszélgetni, tvt nézni, össszebújni...mert tudjuk, hogy a gyerk alszik, és nem fog felsírni.

Ritkán előfordul, hogy felsír, de az esetek 99%-ban mire észbe kapok, hogy átmennék hozzá, már el is csendesedett és alszik tovább. Ritkán kell átmennem, de akkor is csak mesimogatom, adok neki egy puszit, pár szó és otthagyom , s visszaalszik.

Szóval nekünk nagyon nagyon bevált, és a nappali alvásnál is. Ő csak fél órát aludt nappal, na az alatt főzzél, mosogas, takaríts, teregess... mert ugye mellette sem lehet. Most meg kialussza a 2-2,5 órát egyben és tudom, mikor. Mert ebédelünk, fogat mosunk, bilizünk, pizsit húzunk és leteszem, szó nélkül elalszik és mosolyogva ébred.

Az mi történetünk ennyi, ha van kérdésed, vagy segíteni tudok tanulmányaidban, nyugodtan írj privit.

Örülök, hogy valaki érdeklődik ilyen téma iránt, ha még csak most tanulja is.

Amúgy minden gyerekkel ki lehet próbálni, de kis százalékban nem fog működni, ezt írja is a könyv, ez esetben más a gond, ott már fizikális gond van, amit kezelni kell.

És mindenkinek más válik be, van akit nem zavar, hogy még 2 évesen is 4X szoptatja éjjel, van akit nem zavar, hogy énekel neki fél órát mire elalszik, vagy épp kocsikázik vele, van akit ez zavar.

Én hiszem, hogy minenkinek-nekem és a babának is az a jó, ha van rend, és egyedül alszik el, minden segítség nélkül, hisz így tud bármikor, bárhol elladuni. Legyen egy olyan helyzet, hogy strandra megyünk, vendégségbe megyünk, vagy mamánál alszik, mert én suliban vagyok, nem lesz gond vele-és nincs is, mamánál szokott aludni délben, ha a városba kell mennem intézkedni.Csodásan elalszik ottis, és kialussz a 2 óráját. Éjjel még nem aldut nélkülem, de tavasszal anyós már viszi magával, mert nyaralni akarja magával vinni a nyáron.

2009. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit hozzátennék, hogy a könyv előtt minden más módszert kipróbáltam a jobb alvás érdekében. Volt camomilla, illoolaj, kamillafürdő, lefárasztás, lenyugatatás, mese, szoba átrendezés, vízérbemérés, világos, sötét, szóval minden, de semmi nem használt és nem lett jobb. És fél éves kísérletezés után jött végső megoldásnak a könyv, és bevált.
2009. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!