Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák ez csak nekem tünt...

Anyukák ez csak nekem tünt fel vagy másnak is?

Figyelt kérdés
Védőnökkel kapcsolatban kérdezném hogy miez a sok 20-25éves védőnö aki ugyan ugy mint mi(többségben)könyvböl tanulták meg amit nekünk mondaniuk kell?Hogy tud az anyuka ilyen fiatal védőnöhöz fordulni bizalommal a gyereke kapcsán akiben lehet hogy nem is bizik, mert fiatalab mint az anyuka.Hááát és még ők diktálják nekünk az iramot éppen hogy kieset az iskola padbol.Nálunk 3 védőnö van abbol 2 tavaly végzet.Na.Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel?
2009. okt. 28. 12:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Általában utána olvasok a dolgoknak, és amíg nem mond valami nagy butaságot, addig nem gond, addig bíznék benne. Amúgy nagyrészt én is könyvből csinálom a dolgokat.
2009. okt. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a terhesség alatt egy 50-es védönöm volt,hát olyan baromságokat tudott mondani és olyan lekezelöen,mintha a lánya lennék és ki kéne oktatni! Ha meg kérdeztem valamit,arra meg nem tudott normális választ adni! Majd elköltöztünk,és egy nagyon fiatal,aranyos védönöt kaptam,akinek igaz,nincs gyereke és lehet,hogy mindent a tanultakból mond,de akkor is azon van,hogy segitsen és nem szól bele,ha én valamit nem úgy csinálok,mint ahogy a Nagykönyv irja.
2009. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Védőnőnek készülök, és ugyan nincs gyerekem, de a családban is voltak kisgyerekek és mellettük is szerez az ember némi tapasztalatot. Sokat olvasok a gyereknevelésről, versenyeken is voltam. Hidd el, ha nem tudnának eleget a szakmáról, akkor nem engednék őket dolgozni. Ha pedig nem akarsz fiatal védőnőhöz kerülni, mert nem bízol benne akkor harcolj ki egy másikat. Mellesleg nem kell félni, attól mert valaki fiatal, egyáltalán nem biztos, hogy hülye is. A védőnő pedig nem kioktat, és nem az iramot diktálja neked, hanem tanácsokkal lát el, és segít abban amit te magad még nem tudsz. Ennyi erővel gyereket sem szabadna vállalnia senkinek, mert még nem volt neki, nem ért hozzá, stb. Én is fiatal vagyok, 18 éves de sokszor kértek már tőlem tanácsot, és ebben a témakörben is mindig hasznos választ adtam. Amit pedig még nem tudok, azt meg fogom tanulni. Az idősebb védőnők is elkezdték egyszer. Ezt nem azért írtam le, hogy esetleg megsértselek, hanem hogy bízz a védőnődben, mert lehet nem kapsz másikat.
2009. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem gáz,ha megnéz valamit a neten. Ő sem tudthat mindent A-tól Z-ig,mert nagyon sok mindent kell tudnia,mivel minden gyerek mást és mást produkál. Én azt mondom,inkább járjon utána,minthogy hülyeséget mondjon.Legalább nem fél bevallani,hogy nem tudja,és utána néz.Szerintem nincs olyan ember,aki a szakmájában mindenre tudja a választ:)
2009. okt. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is egy középkorú védőnő után kaptam meg a frissen diplomázott, nálam majd 10 évvel fiatalabb védőnőmet. Nem mondom, hogy nem voltak fenntartásaim vele kapcsolatban, de ha emberben még kellemesen lehet csalódni, akkor az a védőnőm volt. Eleinte még éreztem rajta egy kis bizonytalanságot, de ahogy múlt az idő, egyre magabiztosabb lett. Bármit kérdeztem tőle, tudott segíteni, és nem csak a bemagolt szöveget mondta fel nekem. Igen, nekik is el kell kezdeni valahol a szakmát, gyakorlatot, tapasztalatot kell szerezniük. És fontos, hogy igen is segítsünk nekik. Valahol egymásra vagyunk utalva. Én nagyon megszerettem őt, és a fiam is mindig örült, ha meglátta. Sajnos el kellett költözzünk, az új helyen újra egy idősebb védőnőt kaptunk. De ő még a fáradtságot sem vette, hogy legalább megnézze a gyereket. Telefonszámát nem adta meg, így ha kérdésem van bizony még mindig a fiatalabb kollegájához fordulok. Szóval én támogatom a "fiatalságot".
2009. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

Akkor én leszek az ellenpéld. Nekem fiatal védőnőm van, de egy még egy ilyen buta, régimódi, és nyávogós nőt nem ismerek. Rettenetes. És olyanokat mondott néha, hogy a hajam égnek állt. Folyton úgy kezel mintha én min. az űrből jöttem volna és fogalmam sincs mi az a gyerek, ő mindent jobban tud, hiába én vagyok vele egész nap, én ismerem, de ő azért mindig kioktat, hogy ezt nem így kell anyuka.

A legjobb az volt mikor a 4 hónapos lányom már nem evett éjjel és én ezt bűszkén meséltem neki. Ő vérszemet kapott és nekem esett, hogy hogy képzelem én, hogy nem adok egy 4 hónapos gyerenek enni éjjel, igenis keltsem fel, mert ennie kell. Na nekem ez volt az utols csepp a pohárba. Azóta csak akkor megyek hozzá, ha küldi a levlete, hogy kötelező tanácsadás lesz. Ha gondom van inkább a gyerekorvosunkhoz fordulok, aki szerencsére másik városban van, ő egy idős doki, de abszolut halad a korral, tapasztalt kedves és nem beszél zagyvaságokat.

2009. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát és tapasztalatát aranyosak vagytok:)


12.40.es "kedves válaszoló"kérdezd meg anyukádat meg anyosódat hogy miért nem tanitottak meg téged normálisan válaszolni ha valaki kérdez valamit.Amugy te miért is irsz ide ha egy ilyen semmire való vagy:)))Nevetséges:)Te anya vagy egyáltalán?

2009. okt. 28. 14:36
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Valahol el kell kezdeni nekik is.Viszont az idősebbekel sincs minden rendben,sokszor nem elég segítőkész.A barátnőmnek az elején nem akart/tudott szopni a gyerkőc.Elkezdte fejni és cumisüvegből adni.A védőnője és az orvosa ahelyett,hogy segítettek/megnézték volna,hogy mi a helyzet,ráhagyták.Eszembe jutott a bimbóvédő.Felhívtam a saját védőnőmet,aki telefonon keresztül segített.Mondta,hogy nézzem meg mi lehet a probléma,mert én tudtam szoptatni akkor a "hibát" is látom.Ki is derítettem a problémát,nagy cici-kicsi száj(nem tudta normálisan bekapni)...elszaladtam bimbóvédőért,és bevált a dolog,azóta is szopizik.Nekem csak az a felháborító benne,hogy ez az ő dolguk lett volna!

Az én védőnőm olyan,mint amit a 12:40-es szeretne:-)

30 éve védőnő,2 gyerek anyukája,halad a korral és jó emberismerő(nem jár a nyakadra,ha nem muszály viszont lehet hívni és segítőkész)bejelentés nélkül nem jön...

Nekem nagyon szimpatikus,igaz már csak havi 1x találkozunk.(1 éves a kislányom)

2009. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%
az anyukák többsége sajnos ilyen,hogy bizalmatlan azokkal akik fiatalok,és ráadásul még babájuk sincs.Ez első védőnőm 20 éves volt,és pont olyan mint a tied,mindig beütötte a számgépbe és kinyomtatta az infokat.igen,igy én is tudom,igy maradt a régi védőnőnk akinek megmaradt a tel száma és elmondtam,hogy időnként felhívnám,megtehettem és ez nekem pont elég volt.a mostani védőnőm már igazi védőnő.imádja a fiam,jól képzett 3 gyereke van,és kirázza a kérdések válaszait a kisujjából,megbízom benne és támaszkodok rá.és nyugodtság érzetet ad,hogy bármikor elérhetem.keress magadnak egy olyan személyt aki ugyanolyan belső biztonságot ad neked,mint nekem is,és akkor már nem is érdekel annyira milyen fiatal a mostani védőnőd.
2009. okt. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Első babás vagyok.


Régi védőnőm fiatal volt, és egyfolytában felidegesített a hülyeségeivel. Aztán meg vérnyomást mért!!! Akármit kérdeztem fogalma sem volt róla, sőt még a kötelező tájékoztatást sem adta meg, sem pedig az ajánlott nyomtatványokat-tájékoztatókat, mert épp sosem volt neki fénymásolata. A gyerekem egyetlen egyszer látta a 6 hét alatt.

Elköltöztünk, és most van egy idős, tapasztalt, fantasztikus védőnénim. Szabin van, nyaral és még akkor is segített mikor kértem, és még ő kért elnézést, amiért nem tud jönni!!!! Úgyhogy a régiek is lehetnek nagyon jók!

2009. okt. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!