Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányos anyukák! Másnak is...

Kislányos anyukák! Másnak is "dörgölészik" a kislánya? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, délelőtt vissza szokott aludni úgy, hogy szopizik egy kicsit, majd felveszem, és a vállamon elalszik egy kis ringatás után. Tegnap viszont elkezdte mozgatni a csípőjét, és szó szerint dörgölte a puncikáját (persze pelus van rajta) hozzám. Nagyon furcsálltam a dolgot, ráadásul nem hagyta abba, ha letettem, nem aludt, hanem felélénkült, ha visszavettem, tovább folytatta a dörgölést. Így aztán nem aludt egyáltalán. Kíváncsi voltam, ma hogy lesz, hát újra ezt csinálta! Azzal a különbséggel, hogy egy idő után eltartottam magamtól, és mivel már eléggé ki volt merülve (háromnegyed óra után!!!! - már nagyon fárasztó volt), elaludt mégis. Szóval másnál is van ez a csípőmozgatás vagy dörgölészés? Most már mindig ezt fogja csinálni?
2009. okt. 8. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mind fiúk, mind a lányok már csecsemőkorban felfeezik a testüket, rájönnek, hogy mi esik jól. Teljesen természetes, hogy ezt csinálják.
2009. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen,normális.Az én középső lányom is csinálja kb:8-10 hós kora óta.Most 4 éves lesz,még mindig csinálja néha.Nem szabad érte letolni,csak amikor már megérti meg kell neki magyarázni,hogy ezt mások előtt ne csinálja.Az enyém is alváskor szokta,de Ő az ágyában alszik,és aludt mindig is.Olyan kb 1éves kora óta nem csinálja senki előtt.De még a takarót is a lába közé veszi,úgy mozog.Rájött,hogy ez kellemes érzés neki ezért csinálja.
2009. okt. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Állítólag már odabent az anyaméhben is érintgetik a puncijukat, kukijukat. Jó, akkor még nem okoz nekik semmi örömöt... A nemiség benünk van, és ha nem is tudatos, de neki ez már egyfajta "örömforrás". Nem kell ilyenkor leszidni vagy bántani érte, 2-3 hét múlva magától is eltűnik, hogy kamaszkorba visszatérjen...

2009. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azzal, hogy eltűnik, nem értenék egyet, mindhárom gyerekem folyamatosan csinálta. Csak, ahogy egy előttem szóló is írta, egy idő után megértették, hogy ne nyilvánosság előtt csinálják. De ugyanúgy csinálják. (ahogy én is csináltam kiskoromban)
2009. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És mennyi idős korában értette meg, hogy mások előtt ne csinálja? Egyáltalán, hogyan mondjam majd neki, hogy ne szégyenként élje meg?
2009. okt. 8. 10:49
 6/12 anonim ***** válasza:
a lányom 1 éves és kb 2 hete kezdte ugyanezt. eddig még csak elalváskor csinálta,itthon - remélem ez így is marad, mert sztem ő még nem érné fel ésszel egyenlőre, hogy ezt máshol nem kéne. Majd ha nagyobb lesz magyarázom neki, de egyenlőre hagyom, hagy csinálja. egy idő (10-15 perc) után magától meg szokott nyugodni és elalszik szépen, vagy leveszem a vállamról bölcsőtartásba és úgy könyebben abbahagyja.
2009. okt. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Két évesen már megérti. Én csak elhúztam a kezüket és mondtam, hogy nem illik mások előtt. Nem kell a dolog szexuális részét hangsúlyozni, azt még úgy sem értik.
2009. okt. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nekem iyen korú kisfiam van, és ő is csinálja.
2009. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom most 8 éves. ő is pelenkásan kezdte,sajna 1 éve a tanárnéni megjegyezte hogy a padban ülve,összeszorítja a lábát és úgy mozog.kicsit ciki,de mondta a tanárnéni hogy ezért ne szidjam le,ez természetes,van mikor még mindig rajtakapom.
2009. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én 5 éves nagylányom is csinálja még mindíg.Főleg alváskor,de ha rászólok,hogy ejnye,nem szabad,akkor elszégyenli magát és abbahadja.Amikor nem látom,újra csinálja.Oviban dolgozom,és hasonló korú kislányok,szintén csinálják.A fiukon nem venném észre.(egyépként én is csináltam kiskoromba,de emlékszem rá,hogy csak titokban,mert szégyeltem mások előtt.Pedig nem mondta senki hogy nem szapad,de tudtam azt,hogy nem illik,kb 4 éves koromtól csináltam)
2009. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!