Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szóltok ehhez? Leírom...

Mit szóltok ehhez? Leírom hogy jártam.

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem a tejet s szinte napi szinten ittam is egy-két pohárral. Mikor terhes lettem, egyszerűen hányingerem volt tőle s képtelen voltam meginni.Szülés óta megint nincs vele semmi gondom. Kisfiam most 14 hónapos s már lassan két hónapja próbálok neki tejet adni, de már az első korty után kiköpi. Létezik, hogy nem szereti? Van valaki, aki hasonló helyzetben van? Nem feltétlenül a tejjel...
2009. okt. 27. 10:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kislányom se issza meg a tejet,most 2éves. Majd később megszereti.Úgy szoktam neki tejet adni,hogy egy kis kenyeret bele aprítok.Úgy megeszei.
2009. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül szükséges, hogy tejet igyon. A tejben semmi olyan tápanyag stb nincs, amit más élelmiszerrel nem tudnál számára megadni. Van olyan, hogy egy kisgyerek nem szeret egyes dolgokat. Erőltetni nem kell és nem is szabad. Lehet, hogy később, ha nagyobb lesz, megissza..persze az is, hogy nem. Mindenkinek más az ízlése, az övé ilyen.
2009. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs erőltetni, csak mindenhol olvasni, hallani, hogy kb. fél liter tejalapú italra van szükségük a piciknek.Nem akarok neki rosszat.
2009. okt. 27. 10:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Terhességem előtt olyan voltam mint egy vrcse, húst hússal ettem. Amikor terhes lettem, nem bírtam megenni a húsokat, csak néhányat a felvágottak közül. A lányom utálja a husokat, csak a csirkemellet hajlandó megenni. Az édességet töménytelen mennyiségben ettem a 9hónap alatt, fagyi, kakaóscsiga, kakaóskalács mézzel, vaníliapuding stb... imádja őket :o) Általában ami gondot okoz a terhesség alatt, azt a baba nem nagyon fogja szeretni, amivel megismerkedik a pocakban, azt viszont igen.
2009. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A babák már odabent is nyelnek magzatvizet, ami bizonyos ízeket is tartalmaz. azt olvastam (egy könyvben), hogy amilyen dolgokat a kismama eszik terhessége alatt, azokat az ízeket, főleg az intenzívebbeket a baba is megszokja és későb ő is azokat fogja kedvelni. A tej alapú élelmiszerek lehetnek tejföl, amit az ételébe teszel, joghurt, túró stb, persze, ha ezeket megeszi. Nem a tejiváson van a lényeg.
2009. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ahogy leszálltam anyum ciijéről nem ittam tejet.31 éves vagyok.Sőt,házi kakaót sem(érzem benne a tej ízét),csak boltit és csak hidegen.Sosem tudtam meginni(próbáltam),mert öklendezem tőle.Minden más tejterméket szeretek,sajt,tejföl,joghurt,túró.Imádom a tejberizst és a tejbegrízt is.
2009. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tejalapú italra,hanem tejalapú dologra van szüksége Ez lehet bátmi,beleértve minden tejterméket.Ja,és csak kb. fél liter.
2009. okt. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a húst nem bírtam, de csak a terhesség elején. Engem anyósom macerált folyton, hogy egyek husit, mert a pici nem fogja megenni. A lányom húsimádó, mint az apja.

Viszont a paradicsomlétől egyszer hánytam és egész terhesség alatt nem ettem egy falat paradicsomot sem, meg levet sem ittam. Ehhez képes a lányom azt is imádja.

2009. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!