Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, Ti hogy csináljátok?

Anyukák, Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
A baba születése előtt nem volt gond a bevásárlás, még 36 hetesen is vígan mentem boltba, ha kigondoltam valami kaját... Most nagyon nem jó a helyzet... egy tárasasházban lakunk, a legmagasabb emeleten, lift nincs, így a babakocsis lemenetel kilőve. Amikor a férjem itthon van, csinál nagybevásárlást, de korántsem tud annyi mindent hozni, mint anno, amikor együtt csináltuk,.Nem tudok normi kaját csinálni, mert nincsenek hozzávalóim...1 kg liszt, cukor , rizs...stb. gyorsan elfogy és itt állok semmi nélkül... Ti hogy csináljátok, miket főztök? (4 hónapos a babám)
2009. okt. 26. 18:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Nincs ismerős akinek van kocsija és egy hónapban egyszer elvinne egy nagy bevásárlást csinálni?
2009. okt. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kenguruval nem próbáltad? Esetleg nincsen babakocsi tároló a házban vagy a pincében tárolni a babakocsit?
2009. okt. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kis boltok vannak, ahová le tudnék menni,a kenguruval fellöknének :( plusz még akkor felcipelni a cuccokat... tároló nincs, a pince meg penészes...
2009. okt. 26. 18:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A társasház aljában nincs tároló, ahová a babakocsi beférne, és zárható is?Akkor csak levinnéd kézben a picit, és már rakhatod is a kocsiba!De lehet hogy én könnyen beszélek, mert kertes házban lakom.Mi különben úgy oldjuk meg hogy havonta 2* megyünk bevásárolni a picit is visszük, és akkor mindent megveszek!Előtte otthon csinálok egy listát, meg hogy kb miket fogok főzni, és megveszem.Igaz mi mindig nagy tételben vásárolunk!5kg cukor, ugyanannyi liszt, 5 kg krumpli,karton tej, miirelitekből is, stb!Próbálj meg felállítani úgy egy listát a férjednek, hogy sac/kb-ra megtervezed a főzéseket.Kicsit dolgozni kell vele, de megoldható!Kb tudod hogy 2 hét alatt hányszor főzöl levest, húst, főzeléket, vagy rizst!
2009. okt. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél háti hordót!Akkor nem lesz a gyerkőc annyira nehéz, és egy gurulós bevásárló kocsival együtt, simán megoldhatod!
2009. okt. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4 hós, nem tud még ülni... vagy az nem baj a háti hordozónál?
2009. okt. 26. 18:53
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a negyediken lakom, lift nélküli házban 4 hónapos babával. Hát, én sem tudok leszaladni a boltba, csak úgy... Így kevesebb csokit eszek:) Mi vettünk egy mei-tai-t Vaterán. Bár egyedül még nem tudom feltenni, de apuka segít benne és visszafele már egyedül is tudok jönni, nem kell babkocsit cipelgetni. (Patkány - patkányirtás van a pincében- így soha többet nem tesszük oda a babakocsit.. Viszonylag könnyű így a vásárlás, bár a nehezebb dolgokat csakis a férjemmel tudom megvenni/megvetetni. Gond majd inkább akkor lesz, ha jönni fog a kistesó :)
2009. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én hátizsákkal jártam vásárolni, abban azért elfér sokminden. Nem egyszrű, ki kell alakítani egy rendet.

Vagy hétvégenként menjetek el együtt férjeddel, és egész hétre vásároljatok be.

2009. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj ne haragudj, átsiklottam a 4 hónapon!Igaz akkor nem jó a hátihordó, de az előttem író amit ajánlott mei tai nagyon jó.Sok jót hallottam róla!
2009. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van autótok? Mert akkor együtt elmehettek a férjeddel, mondjuk ő fogja a picit, amíg te pakolsz a kosárba.

Nálunk nem gond, van, h. egyedül megyek, hordozót a kocsiba és irány a tesco, auchan, megbuggyantom a kocsit, aztán apa felhurcolkodik. De nálunk van lift is.


Állíts össze listát, h. miket akarsz főzni és ahhoz vedd meg az alapanyagokat, mindenből többet, h. legyen otthon tartalék.

2009. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!