Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, hogy csináljátok?

Anyukák, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Hogy lehet minden nap szépnek lenni a pici mellett?Lehet én csinálom rosszul a dolgokat,de egyszerűen nem jut időm magamra:(Reggel gyorsan magamra kapok egy melegítőt,megfésülködök,összekötöm a hajam és ennyi.ennél több időm nincs.meghát nem is tudom,hogy lehet talpig sminkbe és kiöltözve lenni egész nap a gyerekkel.Mert tegnap is a kicsikém szép paradicsomos krumpli nyomot hagyott a pólómon.Ti hogy csináljátok hogy szépek is legyetek,és ne menjen tönkre a ruháitok?.Ja és persze mikor,mennyi időt tudtok magatokra szánni?
2011. júl. 29. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én sose festettem magam. De még pici volt a fiam, sokszor délután vettem észre, hogy még pizsiben vagyok. Sétára meg nem öltözök ki, reggel megfésülködöm, itthon melegítőbe vagyok és pólóba. Ha meg sétálunk farmer, és egy felső. Nem bálba megyek a gyermekkel, hanem hogy sétáljunk levegőzzünk, játszóterezzünk.
2011. júl. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam,de én se vágom magam talpig sminkbe soha.Ha menni kell valahova,nagy bevásárlás,hivatal,orvos stb akkor teszek fel egy kis szolid sminket.Hajamat most vágattam le,rövidebb de nőies fazonra,igy azzal sem kell sokat bajlódnom.
2011. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Két kicsivel a reggelem: amíg én kvzok, addig a nagynak kakaót adok, vagy ő nemes egyszerűséggel már a büntisarokban hisztizik(3hete nem lehet bírni vele, csíp rúg, földhöz vágja magát... nagy 2éves dacos)

A kicsit pelenkázom, szoptatom, leteszem rodeózni, vagy visszaalszik.

Beköltözök a fürdőbe, zuhany, hajmosás, borotva(ha kell), testápolózás, fogmosás, séró(fésű és hajhab), öltözés(most melegítő naci van rajtam "utcai" pólóval, ha nagyon muszáj "szalonképes") itthonra farmer(régebbi kicsit kopott, divatja múlt) és régebbi pólók(véletlen szürke lett mert bekerült a fekete farmerekhez a fehér top, már valamiért nem tetszik, de itthonra tökéletes) meg a szülés utáni napokra vettem 3melegítőnacit(ha utcára megyünk ezeket átcserélem farmerra, 2pillanat alatt tiszta szösz vagyok), azokat hordom.


Ha valamelyik sír, és én már-még nem vagyok nyakig tusfürdős, a kádból kiugrás nem okoz bokatörést, akkor azonnal félbehagyom, és megyek lelket pátyolgatni, de 7reggelből 6 "nyugisan"(a fiam a fürdő ajtóban áll és kérdez, mit és mivel és hogyan csinálok, és Ő kaphat e, csinálhatja e, elmondja, hogy koszos vagyok, hogy habos vagyok, és végül amikor kész vagyok kijelenti, hogy szép vagyok, kb 3perc után zúg a fejem) indul.

Én feltöltődök, jó a kedvem, több türelmem van a gyerekekhez.

/Ha nagyon akarnék sminket arra is van eszközöm, de a kicsikhez nem kell, 2in1 ceruzák(szemre szájra 3mozdulat az egész) plusz spirál(szerencsére szép lett a bőröm a szülések óta így az alapozó korrektor stb nem kell)/


Szóval miután én rendbe kapom magam, nekiállok rodeózni, reggeli készítés, öltöztetés, kiadós veszekedés a naggyal, pakolás/ágyazás, seprés, közben játék, kicsi terelgetése(ne akarja megenni a tesó ceruzáit pl), ebédeltetés, altatás.

Aztán ha délutánra még élünk séta, bevásárlás, kertben rohangálás. Bár a rohangálás most erős nálam, mert épp lábadozok(vénagyulladás a lábamban) illetve egy ideg becsípődés a derekamban.

2011. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én reggel már rutinosan farmert húzok, és sétához csak felsőt kell cserélni. Reggel a vasalás és mosogatás között, húzok egy csíkot a szememre. Néha még a parfüm is eszembe jut...

2011. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 16:41


én ugyanigy vagyok..:))

2011. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hát,akkor én vagyok a kivétel... világ életemben adtam magamra, ez nem változott terhesség alatt, és szülés után sem. Reggeli etetés és gyermek "lerendezés" után irány a fürdő, tus, testápoló, smink, (hajam hosszú, ezt itthon összefogom) a gyermek alszik. Utána hajrá a konyhába, közben megy a mosógép, mikor a konyhában végeztem, vasalás,takarítás stb. eddigre felébred a drágám. innentől a normál üzemmódban telnek a napok. Ha szőrteleníteni, pedikűrözni, manikűrözni kell (ez ált hetente, 2 hetente van ) azt is akkor oldom meg, ha a gyerek alszik. mondjuk, nekem ez rutinból össz-vissz max fél óra, szóval, a 24 órába simán belefér. Itthon kényelmes, strapabíró pamut ruhában vagyok, ám ha el kell menni, akkor csinibben megyek. Persze, nem a játszótérre...
2011. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nincs melegítőm, soha sem mennék abban utcára, de itthonra sem hordanám. Egyszerűen annyira rutinná vált a sminkelés az évek során, hogy sosem hagyom ki, 10perc. A szőrtelenítést vagy akkor csinálom, amikor alszik, vagy a pihiszékében ül addig a fiam, és nézelődik. A hajam hosszú, általában össze van fogva. Csinosan öltözködöm, igazából nem féltem a ruháimat, de eddig szerencsére még nem történt baleset. Ja, de, egyszer lepisilt:)
2011. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sosem festettem magam, 30 fölött sem kezdtem el. A hajamra nagyon figyelek, hogy mindig tiszta, mosott, fésült legyen, hetente 2* mosom, mivel hosszú, itthon összekötöm. Utcára kiengedem -kivéve játszótér, ott zavar. A szemöldökömet szedem, néhány naponta, egyébként arcradír, arclemosó zuhanyzáskor, arckrém -ennyi. A testápoló és a borotva is a barátaim néhány naponta. Itthon rövidnadrág + póló vagy top, utcára farmer + póló. Természetesen mindig tiszta. Ja, most egész ruha van rajtam, mert ezt kaptam ki a szekrényből, amikor hazajöttünk a délutáni sétáról.


Ma még nem porszívóztam, nem is mostam fel. De nem is izgat, kibírjuk, kosz nincs.

Kell egy kis idő magunkra, jó a forró zuhany alatt állni, illatos tusfürdővel kényeztetni magam -bár ha nagy ritkán sikerül Apával együtt, az klasszisokkal jobb... ;-)

2011. júl. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia.Bocs az off-ért.


16:27es!

Mennyi idősek a gyerekeid?Mintha én írtam volna,amit te írtál.

2011. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!