Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » ÖNző vagyok ha itthon hagyom...

ÖNző vagyok ha itthon hagyom egy hétre a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés
soha vissza nem térő lehetőséget kaptam elutazni a világ másik felére. 18 hós lesz akkor. nagyon önző dolog itthon hagyni egy hétre? ne írjátok hogy lesz még ilyen mert nem lesz, nem akarom részletezni, köszi a válaszokat előre is
2009. okt. 25. 17:23
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%

Ha dolgoznál mellette és magára kellene hagynod üzleti út miatt ??


jo tudom, ilyenből kevés van, de megteszik, és bármi közbejöhet szerintem.

Nagyszülőkre meg pláne nyugodtan bíznám.


Jó, bevallom nincs még gyerekem, de ésszerűen gondolkozok.

Gondolom vannak akik a másik gyerek betegsége, kezelése miatt másik városban kényszerülnek az egyiket otthonhagyni, most csak mondtam két példát.

2009. okt. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
90%

Egy hét nem a világ!

Nyugodtan menj, gondold át, ez olyan, mint amikor nyaralni megy a gyerek! Már én is tervezem, h tavasszal v nyáron elmegy mamákhoz egy hétre, augusztusban lesz 2 éves, tehát mondjuk akkor 20-22 hónapos.

Csak előtte aludjatok ott, hagyd ott egy délelőttre, aztán egy napra, h szokja, persze csak akkor, ha nem együtt laktok!

Ha együtt laktok, akkor még jobb sztem.

2009. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim válasza:
91%
Abszolut nem vagy önző! Az az önző, aki nem tudja elengedni soha,... aztán az ilyenekből lesznek az önállótlan, stb. kölykök. Mi rendszeresen mentünk síelni, búvárkodni, és oda nyilván nem vittük, mert akkor én sem tudtam volna ezeket csinálni. A fiunk teljesen kiegyensúlyozott, boldog gyerek lett. Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy anyuék nagyon szuperek, velük bátran mertük itthagyni!
2009. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
86%
Ugye nem arra gondolsz, hogy ha gyereked van akkor neked már semmi sem jár elsö a gyerek. Mert otthon az a módi hogy palotát a gyereknek a szülök meg nyomorgnak vagy semmit nem engednek meg maguknak. A gyerek kifogja bírni, neked egy óriási lehetöség azt tedd amit a szived diktál.
2009. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
92%
Sztem is menj nyugodtan. De előtte a mamáékhoz a picit, ne egyből hagyd ott.
2009. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
90%
szoktasd - ez kimaradt:-)
2009. okt. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
50%

szerintem pedig ne menj. Bár ahogy a kérdésedet feltetted te már eldöntötted magadban. Viszont egy 18 hónapos még nem érti, nem lehet neki megmagyarázni, hogy elmész, de jössz vissza. Nem érti meg, csak azt látja, hogy anya elment, és nem jön vissza. Azt fogja érezni, hogy örökre elmégy és megszakad a kicsi szíve...


Idézet egy fejlődéslélektan könyvből a távollétről: "Legérzékenyebb korszak a 6 hónaptól három éves korig tartó időszak, ezen belül is az egytől másféléves kor. Nincs időfogalmuk, pár nap is végtelennek tűnik számukra. „Ne sírj, két nap múlva megjön a mama” – nem sokat értenek ebből, csak szoronganak. Sokszor azt hiszik, büntetésből hagyják el őket."

2009. okt. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem akkor belefér ha rendszeresen van a nagyszülőkkel és töltött pár több napot nélküled. Nagyon drasztikus egy hét egy 1,5 évesnek. Nekem is ennyi idős a kisfiam. Nemsokár szülök, kénytelen lesz nélkülem lenni. Régen egy hét volt a kórházban tartózkodás, kibírták a gyerekek és nem lettek lelki rokkantak. De előtt indenképp legyen náluk többet.
2009. okt. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
még nem döntöttem, most 11 hós szóval van még időm eldönteni, de tényleg úgy gondolom hogy nem szabad mindent feláldozni a gyerekért. nagyiékkal elvan már most is egész nap ha nem lát
2009. okt. 25. 18:07
 10/39 anonim ***** válasza:
81%
Biztos,hogy mennék!
2009. okt. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!