Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS!? Mit tegyek? Mitől lehet...

Bea24 kérdése:

SOS!? Mit tegyek? Mitől lehet ilyen? Unatkozna?

Figyelt kérdés
10 hetes múlt a kislányom és születése óta sír napközben, este elcsendesesik általában. Eleget eszik (tápis), van büfi is, széklete is rendesen és nem tudom miért sír. Előfordul az is, hogy annyira sír, már levegőt sem vesz és lila a kis feje is, aztán egyszer csak abba marad, majd kis idő múlva megint rázendít.Vettünk neki körforgót kis plüssöket a hordozójára, de egyik sem érdekli. Ha felvesszük és mászkálunk vele, általában abba hagyja és nézelődik. A szobája már unalmas neki úgy vettük észre.
2009. okt. 24. 16:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ti is tapasztaltatok ilyet a babátoknál?
2009. okt. 24. 16:27
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy mégis a hasa fáj? Az szokott lenni.
2009. okt. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Lehet,hogy a tápszer már nem elég laktató neki.Ebben a korban már kellene neki gyümölcs,főzelék és hús is.
2009. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. 10 hetesen gyümölcs, főzelék, hús???? :) Szerintem félre olvastad.
2009. okt. 24. 16:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a hasára tippelnék. Dettó ezt csinálta a lányom 4-5hetes korától, előtte semmi baja nem volt. Próbáld meg "bicikliztetni", vagy a két lábát kifelé majd oldalt lentről felfelé és befelé nyomni. Körkörös mozdulatokkal hogy a vastagbelet mozgassad vele és a levegő kijöjjön. Eseteleg próbáld meg a babamasszázst, az is nagyon jó. Van homeopátiás szer is ami szintén jó, chamomilla ch15 és mellé talán a dioscorea villosa 9ch. Tudni kellene mit csinál azon kívül hogy nagyon sír szegényke."hirtelen kialakuló éles periódikusan visszatérő fájdalom, összegörnyedve erősödik, kifeszítve és a hát maszírozására enyhül" Colocynthis"erős,görcsös hasfájás,a pocak masszírozására, a lábak hasra való hajlítgatására és melegre enyhül"
2009. okt. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha a lábikóit felnyomom a pocijához, általában enyhül.
2009. okt. 24. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, lehet a pocija, vagy fázik vagy melege van,vagy csak babusgatásra vágyik ezer dolog lehet ilyenkor :(, sajnos mindent végig kell próbálni. De ne aggódj nem vagy egyedül, mi is igy voltunk és mindent ezerszer megpróbáltunk. Hol ez vált be hol az. Kitartás.
2009. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk délután 5-7-ig hasfájás van :) akkor hason fektetés jön, és egyenlőre nagyon jól bevált. Akkor aztán az erőlködéstől jön ki minden :) és nem sokat sír, csak az elején pár percet. Ilyenkor masszírozom a hátát, de csak inkább simogatom, azt is szereti.

Még az is jó, ha a karodra fekteted, hasra, és kicsit feljebb emeled a fejét, kb 45 fokos szögben. Ez jó a büfinek is, ha esetleg az ragadt bent.

Ha erőteljesen rugdos és csapkod, akkor tuti a hasa miatt sír. Az unatkozásnál csak simán sír, ritmusos időközönként, egyre erősebben. Nálunk sajnos az is van. :(

És bocsi, hogy csak most válaszoltam, nem voltam gépközelben.

K. 6 hetes anyuka

2009. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!