Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom bekapta a szunyogirt...

Kislányom bekapta a szunyogirto tapaszt. Mi a teendo ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Olvastam a neten hogy veszelyes hogyha bekap valamit. Csak ez termeszetes osszetevokbol van a leirtak alapjan, illo olajokbol.

Elysium szunyorito tapasz volt a babakocsin a setak miatt.

Amig pakoltam be az also kosarba elkezdett oklendezni es hanyt is kicsit kivettem rogton a szajabol azt sem ertem hogyan vette le.

Lehet tole valami baja?? Vigyem korhazba vagy ilyenkor mi a teendo? Azota nem tortent semmi, jokedvuen jatszik de engem megol a stressz. Elso baba, 9 honapos.


ma 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem a gyakorira szaladunk, hanem felhívjuk az ügyeletet, és ott kérdezzük meg, hogy mi a teendő.
ma 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A Toxikológia ingyenesen hívható számán kérdezd meg:

0680201199

ma 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem szabadna akárkinek engedélyezni a gyermekvállalást.
ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Az ügyleten kötelességük azt mondani, hogy menj be, ha indokolt, ha nem. Az enyém egyszer letépte a babazárat, és megszerzett egy mosogatókapszulát. Pár perc múlva kihányta, és ment tovább, mintha mi sem történt volna. Védekezik a szervezet, gondolom a szúnyogriasztóban sem kálium-cianid van, ezekre általában rá szokott írva lenni, hogy meleg vérű élőlényekre ártalmatlan. Különben párologtatva is mérgező lenne. Amúgy a levendula/citromfű/szegfűszeg olaj tényleg nagyon jó szunyák ellen, próbáld ki a 100%-os olajat, az még kevesebb vegyszer nyálkahártyán keresztül felszívódva. :) Én is azt használom, amikor sötétedés után a kertben vagyok, 1-1 pötty a csuklómra, bokámra, és sokkal jobban hat, mint a bolti sprayk.
ma 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Összetevők:

citronella olaj (Cymbopogon winterianus) - kullancsok, szúnyogok, legyek és hangyák ellen

geranium olaj (Pelargonium graveolens) - kullancsok, szúnyogok és tetvek ellen

borsmenta olaj (Mentha piperita) - szúnyogok, legyek, tetvek és hangyák ellen

levendula olaj (Lavandula angustifolia) - kullancsok, szúnyogok, legyek, tetvek és hangyák ellen

ezeket tartalmazza.

Telefonaltam, azt mondtak mossam ki a szajat vizzel. Az megtortent kozvetlenul az eset utan, ilyen osszetevoknel nem lesz semmi gond.


#3as. Remélem nálad sem engedélyezik mert ígyis elég tapló van a földön ne szórj szét még többet.

Tudod fél pillanat alatt történt az egész.

ma 13:59
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű semmi baja nem lesz, hiszen csak pár másodpercig volt a szájában. Hányni pedig az íze miatt hányt. Nézd meg mit ír a csomagolása. Ha pedig nagyon idegesít, a Heim Pál kórháznak van hívható vonala, mérgezés gyanús eseteknél, de úgy gondolom ez mesze nem az. Ha hívod a csomagolás legyen nálad.
ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha minden ilyen gyorsan ölne, az én generációm halott lenne, anyáink nem voltak mindig a seggünkben, mert dolgoztak. Ha megnyugtat, vidd orvoshoz.
ma 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mar telefonaltam 0680210199-es telefonszamra a doki ajanlasaval. Ott utana neztek majd hivtak hogy kis mennyisegu borsmenta van benne talan egy kis kohoges lehet tole de mivel rogton hanyt igy nem hiszik hogy lesz baja mert nem frissen bontott volt plusz elenyeszo mennyiseg.
ma 14:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!