Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tegyam túl magam a mai...

Hogy tegyam túl magam a mai hülyeségemen?

Figyelt kérdés

Elszakadt a cérna, amikor a 19 hónapos kisfiam már negyed órája hisztizett, és nagyon rácsaptam a kezére. Erre már nem hisztisen sírt, hanem a fájdalomtól. Annyira elszégyelltem magam, és nagyon megsajnáltam szegényt, hogy a végén együtt sírtunk.

Nem vagyok a verés híve, sőt... erre tessék, ma kapott egyet szegény, és én nem tudom magam ezen túltenni. Már 2 órája történt, de még mindig kivagyok:(


2009. okt. 23. 15:41
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

tanultál az esetből, ennyi...

majd elfelejted, most nem tudsz mást csinálni

ne foglalkoztassona dolog annyira, van ilyen

2009. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodj meg! Az vesse rád az első követ, akinek sosem szakadt még el a cérna a gyerkőcével kapcsolatban. Viszont ezek szerint már nagyon fáradt és idegileg is kimerült lehetsz. Próbálj magadra kicsit több időt szánni, és mentem könnyebb lesz a gyerek hisztijét is kezelni.
2009. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, fáradt, kimerült is vagyok.

Jelenleg 35 hetes vagyok kistesóval, és alig alszok éjjelente. Segítségem nincs, férjem hajnalban megy, este jön. Én meg már kivagyok, és most szegény gyerek itta meg a levét:((

2009. okt. 23. 15:55
 4/6 igabcsy ***** válasza:
100%

Velem is előfordult, hogy rossz passzban voltam és sajnos így reagáltam le a gyerek hisztijét. Nem vagyok rá büszke. :-(

Azóta a fiam már 20 éves is elmúlott, de a mai napig nem bocsátottam meg magamnak.

Az idő azonban feledtette velem, csak olyankor jut eszembe ha ilyen, vagy hasonló esetről olvasok.

Te is így leszel vele. Most még gyötör a bűntudat, mert friss benned a dolog.

Viszont jó tanulópénz volt, hogy talán többet nem fog előfordulni.

Ha az vígasztal, akkor a kisfiadban biztosan nem hagyott életre szóló nyomot, és tuti nem fog emlékezni rá, ez csak Neked lesz mindig is fájó pont.

De hidd el ez a mostani nagy-nagy lelkiismeretfurdalás idővel átalakul. Akkor is elfogod ítélni magad a tettedért, de nem lesz meghatározó része a gondolataidnak.

Talán annyit tehetsz, hogy most megfogadod, soha többé nem fogsz dühből kezet emelni a kisfiadra.

Persze lesznek majd olyan esetek, amikor "a gyermeki értetlenség" ellen nem tudsz mást tenni, és kénytelen leszel oda legyinteni egyet a popsijára. De abban nincs is semmi rossz, ha az nem okoz túlzott fájdalmat, és kizárólag nevelő szándékú.

És aki most azt mondja, hogy egy gyereket soha nem szabad megütni, és Ő soha nem fogja. Neki azt üzenem, hogy anno én is ezt mondtam.

Aki pedig mindezt múlt időben mondja, tehát, hogy: "Ő bizony soha nem ütött rá a gyermekére" - nos Ő valószínű, hogy a nagyon ritka kivételnek tekintheti önmagát.

2009. okt. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
az a baj,hogy egy hiszti miatt verté rá a kezére,igy fogalma sincs mit csinált rosszul,hogy kapott,mert nem rossz helyre nyúlkált vagy hasonló.én is rácsapok 9 hós babám kezére,de csak ha a nem szabad sokadszorra se ért célt,ilyenkor rá ütök és látom,hogy rosszul esik neki,nem csinálja tovább,de a te babád csak hisztizett,és a rácsapással nem sok mindent értél el.hagyd hisztizni,ne érje el amit akar és akkor abból tanul.mert a verés ne a dühünk kinyilvánítása legyen,hanem inkább tanító nevelő eszköz.Vajon tanult ebből valamit?De ne reagáld túl,ettől ő még nem lesz károsodott gyermek.
2009. okt. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam...

Hisztizett, mert olyat nem engedtem neki, amit nem szabad... Ő meg csakazértis próbálkozott

2009. okt. 24. 15:07

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!