Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek már van 1 babaája és a...

Akinek már van 1 babaája és a másodikat várja viszont vele veszélyeztetett terhes és feküdnie kell hogy oldja meg a dolgot?

Figyelt kérdés
Én szeretnék még egy babát de ha igy járnék nem tudom mi lenne, segitségem nincs, férjem egész nap dolgozik, anyosék vidéken és ők is dolgoznak, a szüleim nem élnek.Tesomés olyan közeli barátnőm nincs aki ráérne,mindenki dolgozik,illetve gyerekev an.
2009. okt. 22. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én most így jártam. Van egy 2,5 éves nagylányom és 30 hetes vagyok a fiammal. Konkrétan még nem vagyok veszélyeztetett, de a doki szólt, hogy ha nerm pihenek többet, akkor az leszek. Ezért azt vezettük be, hogy csak napi 1x sétálunk, ez általában a bevásárlást is magába foglalja és utána otthon pihenünk. egy csomó olyan játékot találtam ki, amit ágyban is lehet játszani: legó, gyöngyfűzés, kifestőzés, kirakózás, bábozás, dominó stb. Ez úgy zajlik, hogy én fekszek a lányom meg mellém űl az ágyra és játszunk. Csak sajnos a mozgásigénye noncs így kielégítve, ezért anyukám és tesóm néha elviszi játszótérre.

Amúgy nem emelgetem, de ez a terhesség előtt is így volt, mivel gerincproblémám van.

Főzni egyszerű ételeket főzök és gyakran rendelek kaját.

Nehéz, de el lehet viselni. Persze kell hozzá egy segítőkész, jó gyerek. Nem árt ha előre ilyet nevelünk belőle, még mielőtt megfoganna a kistwesó. Persze ez túlságosan kis korkülönbségnél nem megvalósítható.

2009. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
végig az voltam de nem tudtam befeküdni mert a férjemet kirúgták volna. szóval otthon voltam a 2 és fél éves kislányommal úgy,hogy naponta 15 hánytam minimum.főzni 4 hányással sikerült és azt hittem mire túl leszek rajta belehalok.nem egyszer vitt be a férjem kiszáradással stb.a kórházba.a védőnő sírva fakadt amikor meglátott olyan állapotban voltam.6 hónaposan azt hittük megszülök olyan görcseim voltak onnan csak feküdhettem.a kislányom úgy ahogy megértette miért van ez de szörnyű volt.olyan rosszul volta,hogy a végén már befektettek. de meglett a pici egézségesen de rém álom volt.de nekem az elsőnél 4 hónapot kellett kórházban feküdnöm mert elvesztettem volna.honnan veszed ,hogy veszélyeztetett lennél?valaki 5 kihord szó nélkül.én a tízedik kerületben lakom és ,hogy ha terhes lennél majd felajánlom a segítségemet.ha szükséged lesz rá.2gyermek mellé egy harmadik már semmi.csak szülni ne kelljen még egyszer.
2009. okt. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia


13 hónapos volt a kisfiam, amikor én 8 hetesen veszélyeztetett terhes lettem. Megrövidült a méhnyak és nyílni kezdett a méhszáj. Doki szigorú fekvést írt elő...

Nos, egy örökmozgó mellett ezt nem tudtam kivitelezni, így nemis pihentem. Ugyanúgy tettem a dolgomat, mintha mi sem történt volna. Segítségem csak este volt, amikor a férjem hazaért.

Holnap kezdem a 36. hetet és semmi bajunk:)



Ha lett volna nappal segítségem, akkor sem feküdtem volna. Nem az én stílusom...

Az első babával a 20.héttől kellett (volna) feküdnöm, szintén ilyen probléma miatt. De akkor sem pihente. A 41.héten indították a szülést.



Persze, ha valaki más okból veszélyeztetett terhes, az megint más.

2009. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,azért gondolkodtam el ezen mert volt egy méhen kivüli terhességem,egy petevezeték elzárodásom és amikor terhes voltam akkor is a 3.honaptol itthon voltam a fiamal mert görcsöltem és igy is sokszor volt méhkeményedésem.Igy már nem tudommi lenne a másodiknál és ezt a lehetőséget is felmértem!
2009. okt. 24. 16:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!