Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki veszélyeztetett terhes...

Aki veszélyeztetett terhes volt, mikor mert vállalni újabb babát, vagyis mekkora volt akkor a nagyobb?

Figyelt kérdés
Kis korkülönbséget szeretnénk, de jó esély van rá, hogy a terhességem végén feküdnöm kell, akár kórházban. Egy két év alatti gyerekkel mennyire lehet ezt megbeszélni? Gondolom 3 évessel már jobban meg lehetne... Vállalt valaki így "hamar" babát?
2011. márc. 27. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ismerős anyuka 3-3 év különbséggel szült így. Mindegyik babával bent volt 2-3 hetet a kórházban.

Nem tudom mennyire viselheti meg ez a gyerekeket. Sztem nagyon vacak lehet nekik. Amikor a középsőm született a nagy az alatt a 4 nap alatt is teljes feszkóban volt, pedig minden nap bejöttek hozzám. Nem sírt, senkinek nem balhézott itthon, hogy hiányzom neki. De amikor hazaértem a picivel a kórházból 2 órát ült az ölemben és zokogott. 2 éves volt. Ez annyira bennem maradt.


De ez sztem szoktatás kérdése is. Ha elmagyarázzátok neki többször, már folyamatában, hogy miért kell majd menned, és egyébként sem csak hozzád van nagyon szoktatva a gyerek, akkor nem lesz gond. Nálunk az volt a baj, hogy csak velem és ringatva aludt korábban a nagylány.

2011. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én végig feküdtem ,igaz itthon,a terhesség alatt.Októbertől májusig.Nagyobbik gyerekem 9 éves volt,miatta nem kellett aggódnom.Két év alattival azért nehéz,nem tudom elképzelni milyen lett volna.
2011. márc. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is 7 éves volt a lányom mikor terhes lettem,16 hétig hánytam,utánna is volt hogy feküdnöm kellett..az is rossz volt nagyon..még ő is sírt mikor kórházba voltam..
2011. márc. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az ikreimet hordtam ki veszélyeztetett terhesen,hát annál komplikáltabb terhességet nem tudok elképzelni, vérzések, méhnyak vékonyodás, méhnyak összehúzó gyürü, (Cerclage),késöbb hozzájött magas vérnyomás, és a 30. hétben terhességi fertözés. Akkor meg is császároztak. Ezt azér ítram mind le hogy lásd, ez 5 évvel ezelött volt, és most újra babát várok, ezúttal csak 1-et, de gondolhatod mennyire rettegtem a kihordástól ezek után, és féltem én is hogy az 5 éves ikreimet több idöre otthon kell hagynom....és képzeld ez a terhesség sokkal jobban ment, igaz ez is veszélyeztetett, de nem kellett korházba feküdnöm, csak hetente ellenörzésre járjak, és a 36. hétbe lépek holnap. Lehet hogy neked is könnyebb lesz a 2.-ik, és nem kell a kistesót otthonhagynod.
2011. márc. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi volt a gondod, de nem biztos hogy a következő is problémás lesz.

Nekem 3 gyerekem van, mind3-nál barnáztam, elsőnél 2-3-szor 1 hétig, 1 hónap kórház, de ez 11 éve volt akkor még befektettek. A 2.-kal még rosszabb volt, 16. hétig barnáztam 2-3 hetente, otthon feküdtem, akkor a nagyobbik 2 éves volt. Otthon volt segitségem, a kicsi meg velem volt úgy hogy nem volt gond. A 3.-kal szintén a 15. hétig barnáztam de itt már kaptam Duphastont, annyit segitett hogy nem volt olyan erős a barnázás, de igy is rendszeresen volt. A két nagyobb már 7 és 10 éves volt itt. Hát itt már úgy voltam hogy vigyáztam azért, de csináltam a dolgom óvatosabban. Ami nehezebb volt a férjem megcsinálta, de a többit én. Lesz ami lesz, és nem volt semmi gond, azóta megszületett. Közben amnióm is volt. A terhesség másik felében már nem volt mondjuk problémám egyikkel sem. 9 hója született a picim, akkor a kisebbik lányom (7 éves) alig birta ki a 4 napot mig kórházban voltam, de mondjuk ő nagyon anyás.

2011. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Méhszájzáró műtét kellett, nagyon korán kezdett nyílni, valószínű, hogy a 2. is így lesz. Szerencsére nekem is van segítségem, de most még nagyon nem tudom, hogy lehet mindent megoldani egy ilyen helyzetben (háztartás, stb...)
2011. márc. 30. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:

veszélyeztetett terhes voltam, 18. héttől szigorú fekvés, hol kórházban, hol otthon (36. hétig véreztem, vetélés gyanúm volt, többször beindult idő előtt a szülés de sikerült visszatartani, hematómám volt, méhlepény leválásom amibe majdnem belehaltunk, és cukorbeteg lettem. 40 héten szültem :D)

most 1,5 éves a porontyom, megmondom őszintén rettegek egy újabb terhességtől. nagyon szeretnék kistesót, már akár holnap bevállalnám de most hordja ki a férjem!

nagyon rossz volt, végig rettegtem :(


úgy tervezzük (már ha biztos nem hordhatja ki férjem kistesót) hogy akkor vállaljuk csak be ha a nagy már el tudja látni magát minimálisan. tehát tud kenni magának egy szelet vajaskenyeret, nem kell megemelni, fel tud ülni a wcre, be tud mászni a kádba, stb. szerintem ez olyan 5 éves kora körül lesz.


1-2 éves babának nem tudod még megmagyarázni, hogy elmész pár napra, nincs még időérzéke, nem fogja fel, hogy 5 perc és 1 hét között mennyi különbség van és egy egy éves még magát a szavakat se nagyon érti. de ha van segítséget, meg tudod oldani, akkor hajrá :) azért nagy lelki károkat nem hiszem, hogy okoz, persze, nagyon rossz neki, hogy nincs anya de ha lesz egy kis játszó pajtása, csak kárpótolja :)

2011. márc. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!