Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezelitek az ilyen...

Hogy kezelitek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

Van 1 17 hónapos kisfiam. amióta betöltötte az 1 éves kort mindenki csokival, cukorral akarja tömni. 1 kis faluban lakunk, a párom rokonai laknak itt, és elég nehéz a felfogásuk, nem akarják megérteni, h nem akarom, h ilyeneket egyen. a párom keresztanyja szerint a kisfiúk nem esznek mást, csak csokit!!! ahogy az ő unokája is, hozzáteszem 8 évesen csak kirohadt csonkok vannak a szájában.

a párom apja szerint persze, h nem szereti az édességet SZEGÉNY gyerek, ha azt sem tudja, h mi az. a múltkor már öntötte ki neki a colat, amikor ráordítottam. nem vagyok harcias típus, de kezd a tö.öm tele lenni a beszólásokkal és megjegyzésekkel, meg a dugi csokiztatéssal.

a múlt héten elesett a fiam a lépcsőn, erre az anyósom barátnője megjegyezte, h kicsi fiú rád nem tud anyád vigyázni.

szóval adjatok tanácsot légyszi, h h kezeljem ezeket a helyzeteket, mert már nagyon unom.

köszi!


2009. okt. 22. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akárki akármit mondana,nem engedném!Őket sem be a házba és én sem mennék a babával!Azért álljon meg a menet!Nem érdekelne,hogy megsértődnének!Nem engedném!A férjed mit szól hozzá???Bolondok azok?
2009. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egyszer már megtettem. eltiltottam a babától, akkor spec. az anyósomat. 3 hónapig tartott, aztán jött mintha mi sem történt volna... a párom röhög rajta, néha rászól az anyjáékra, h ne etessék, de szarnak rá is. a párom szerint amúgy nincs jogom eltiltani a szüleit a gyerektől, mert hát ők a nagyszülők...
2009. okt. 22. 09:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ismerősöket és rokonokat ki kell iktatni. Ennyi. Konkrétan ha már milliószor elmondtad hogy nem kaphat ilyeneket a gyerek és ennek ellenére is tömik, akkor többet nem kell találkozni egymással. Ő a te gyereked, te tartozol érte felelősséggel. Az egészségéért is. A nevelési elveidet pedig mindenkinek tiszteletben kell tartania.

A párommal nálunk egyetértés van a dologban. Az anyós ki van tiltva innen, a gyerek nem mehet hozzá. Más rokon nincs. A férjem mamája akarta tömni múltkor a 17 hós lányomat Tescos töltött ostyával. Elmondtam egyszer szépen, hogy nem ehet olyat a gyerek mert nem kap ilyen szutykokat. Csokit sem mert megfogja a székletét és több napig bogyókat kakil. Öt perc nem telt el a gyerek kezébe adta az ostyát míg én elfordultam. Amikor megláttam, emelt hangon közöltem hogy már elmondtam egyszer hogy nem kaphat belőle, többször pedig nem fogom elmondani, hanem elmegyünk. Kivettem a gyerek kezéből az ostyát és kidobtam. Nagymama többé nem próbálkozott. Sűrűn meg nics is rá lehetősége mert másodszor látta a gyereket és nem szorgalmazom, hogy mostanában újra kivigyük őt. Tehát légy erélyes mert az ilyen begyöpösödött bunkókkal másképp nem lehet szót érteni. Nekem a gyerekem a legfontosabb a világon és nem tűröm hogy bárki is beleugasson a dolgaimba.

2009. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába a nagyszülők, ha egyszerűen semmibe veszik, amit kérsz tőlük a gyerekkel kapcsolatban (és ugye a gyerek érdekében), akkor én igenis eltiltanám őket. És szóba se állnék olyan "barátnőkkel", akik olyat mondanak, hogy anyád nem tud rád vigyázni. Nem azt mondom, hogy időnként nem ehet csokit (legalábbis én inkább ennek a híve vagyok, adok is néha a kislányomnak túró rudit, no ezért lehet lepontozni!), de hadd döntse már el annak a gyereknek az anyja, hogy hogy szeretné nevelni, mit akar adni neki! Később már úgysem fogod tudni eltiltani tőle. Ha nem így van, akkor sajnos nem méltóak az unokázáshoz! Keményíts be szerintem! 17 hónapos kislány anyukája.
2009. okt. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!

akkor nem marad más, mint a múltkori bekeményítés,ha tetszik , ha nem. a többieket meg elküldöm a pi.....:)

2009. okt. 22. 10:55
 6/11 anonim ***** válasza:
09:49-es!Azért egy túrórudi nem egy zacskó chips!És nem is kóla!Azért ha azt nézzük,hogy melyik "károsabb"...vagyis nem káros,de egy gyereket ezekről leszoktatni...pfúúúú lehetetlen....inkább akkor ne is ismerje egy darabig ezeket!A rudi azért nem a világvége,én is szoktam otthon sütit csinálni,adok is a babunak belőle,de nem öblítem Coca-colával és nem i krémes nyavalyákat!Amit a nagyszülők művelnek a kérdezővel az már túl megy minden határon!!!
2009. okt. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
persze, h ehet túró rudit, (bár a csokit leszedem róla),sőt én is sütök, és a piskótából eszik is vmennyit. tisztában vagyok vele, h nem lehet ezeket kiiktatni és eltiltani a babákat ezektől. nem is ez a célom, mert hát az édesség azért nem cián:) csak mértékkel szeretném adni neki. de minden du. teletömik ezekkel a szarokkal, behívják a házba és mikor mi van a kezében mikor kijön. 1ik nap utánamentem, meglestem, h h megy a dolog. anyósom beugrott a konyhába és már tépte is fel a zacskót, és adta a fiam kezébe akkor épp a babapiskótát, jó cukros tetővel. még ez is beleférne időnként, de nem minden nap... ráadásul fél 6kor, mikor 6kor vacsi van, és ezt ők pontosan tudják... a fiam amúgy is nehéz este kaja szempontból, mert nagyon válogatós, és ha rászoktatják ezekre a szarokra, akkor meg semmi normális kaját nem fog enni. a múltkor étteremben voltunk és direkt olyan kaját rendeltem, amiből ehet. párolt zöldség és grillhusi. a fiam kivette a tányéromból az uborkát, ami dísz volt a tányéron és jóízűen elkezdte enni. erre az anyósom majdnem kivette a kezéből és a férjével együtt azon röhögtek, h zöldséget eszik, bár nem értem miért vicces ez. aztán mondták neki, h ne egye meg, mert az uborka keserű... szóval nem tudok már mit tenni, minthogy tényleg nem engedem ota a fiamat.
2009. okt. 22. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
11.14: Mit akartál ezzel írni nekem? Nem értem az összefüggést a kérdezővel. Én is ösztönöztem arra, hogy ne engedje, hogy tömjék a gyerekét mindenféle édességgel. Felfogtam, hogy azt írta, tömik mindenfélével. Tudom, hogy az nem egy túró rudi, csak leírtam, hogy én mit csinálok, tehát nem tiltom mindenáron az édességtől, de azzal egyetértettem, hogy tömni nem szabadna.
2009. okt. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Helyesen: nem értem az összefüggést a kérdéssel.
2009. okt. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Bocsi...lehet,hogy homályosan fogalmaztam!NA...azt akartam írni,hogy a túrórudi belefér,az nem probléma,de amit a nagyszülők csinálnak,hát...én sem engedném a sok kekszet colát,chipset,csokit!Mi kicsi korunkban minden nap kaptunk 1 valamit ami édesség!Mi választhattunk!De mi is inkább arra voltunk szoktatva,hogy kefír,túrórudi,gyümisjoghurt!

Bocsi,ha félreérthető voltam,nem bántásból írtam,csak valahogy nem pörgött az agyam és lehet,hogy homályos volt az írásom!Amúgy 1. voltam! :D

Szép napot!

2009. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!