Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az olyan...

Hogyan kezelitek az olyan helyzeteket, amikor a babátoknak olyat adnak rágni, ami nem neki való, vagy ha más gyereke ölbe veszi meg rángatja, az anyja meg ne szól rá?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amivel nem értek egyet, arról szólok, hogy azt még nem eheti, ne adják oda. Ezt nálunk betartják. Ha mégsem, elvenném.

Én szólnék a gyerkőcnek, hogy nem szabad rángatni, meg, hogy óvatosan bánjon vele. Segítenék neki ölbe venni és én is tartanám. Ha olyan vki hogy nem akarom hogy ölbe vegye, elvenném a babát, hogy ő most az anyukájával szeretne lenni.

2009. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az elejétől ahhoz lettek a barátok, rokonok szoktatva, hogy először engem kérdeznek meg, hogy bármilyen kaja adható-e a babának. Legyen az valami rágcsálni való, vagy rendes étel. Az igaz, hogy a más gyerekére annak az anyukának illene rászólni, akié a gyerek, de mivel a másik gyerek meg a tiéd, hát nyugodtan szólj rá te, hogy nem szabad. Egyszerűen mondd meg neki, hogy a babával milyen szabályok szerint lehet játszani. Ha nem tudja betartani, akkor hanyagolja inkább a játékot.
2009. szept. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Volt már rá példa, hogy "etetni" szerették volna az akkor 6 hónapos babámat, anyósomék és anyukámék is, na meg a kedves szomszéd anyuka. Amikor megláttam, szóltam hogy mielőtt valamit is adnának neki, előtte engem kérdezzenek meg. Anyósnak nem tetszett, de azóta ilyen probléma nem volt. Egyszer fordult elő, hogy más gyermeke felhúzta az ülő babámat, és majdnem mind a ketten elestek, mert akkor a lányom még járni nem tudott, odaléptem és elvettem a kisfiútól a lányom, mondtam neki hogy ezt nem szabad, majd megkértem az anyját hogy híva félre, és magyarázza el neki hogy ilyet nem csinálunk. Megsértődött és azóta felénk se néz, mégcsak nem is köszön.
2009. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
átérzem a problémát, nálunk is ez van mindenki tömné, persze ha észre veszem nem hagyom, de volt hogy gondoltak egyet és a több napos possadt babavizet csak úgy odaadták neki mert hogy szerintük szomjas nem is kérdeztek hogy hol a vize. csak az üveggel szokott játszani és tetszik neki hogy lehet rázni a benne maradt vizet, de most már ha jön vki családtag el kell dugnom minden ételt italt ami nem a babának való, sanjos nálunk nem értik meg! ilyen is van
2009. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen velem is volt, hátam mögött adtak citromlevet a 2 hetes csukló babámnak. 8 hónaposan meg kovászos uborkát etetett vele kedves anyós.

Játszótéren előfordul az ilyen, én akkor egyenest a gyerekre szólok rá. Ha anyukának gondja van, megbeszéljük. Én is figyelek arra, hogy kérdezés nélkül ne adjak senki gyerekének semmit. Arra meg pláne, nehogy kárt tegyen másik kisgyerekben, mert korántsem veszélytelen kisbabákat ráncigálni..

2009. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem a szomszéd anyukával és anyósommal gyűlt meg a bajom. A szomszéd anyuka 3 gyereket szült, és úgy érzi, ez elég ahhoz hogy beleszóljon mindenbe. Első nap, mikor hazajöttünk a kórházból átjött a férjével, és egész késő estig maradtak nálunk. Pár hetesen már ültette, ha átjött, 5 hónaposan meg fagyit adott a fiamnak a megkérdezésem nélkül. Anyósom meg első 3 hétben ideköltözött, és szinte csak szoptatni adta ide a babámat, úgy kisajátította, most meg azzal jött, hogy ne fürdessem minden nap a gyereket, mert az gyengíti a csontját.
2009. okt. 2. 21:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, anyósom amúgy felnőtteknek készült krumplipürét akart adni a fiamnak, meg piskótát akart neki sütni.
2009. okt. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!