Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Affektív apnoé-s babák anyukái...

Affektív apnoé-s babák anyukái! Hogyan kezelitek a nehezebb helyzeteket?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, most kezdődtek nála ilyen légzéskimaradásos sírások, kegyetlenül megijedtem, borzasztó érzés és látvány. Gyermekorvos és neurológus szerint szomatikusan teljesen rendben van, és azt ajánlják, kerüljem el a nagy sírásos helyzeteket, amíg ki nem növi. Arra nem adtak tanácsot, hogy hogyan kezeljem az egyre nehezeb helyzeteket, amikoris kezdi az akaratát érvényesíteni és nem akar engedni dolgokból, magyarán mondva jön a "hisztisebb" időszak, bár én ezt a szót nem igazán kedvelem. Pici kora óta mosolygós, nyugodt baba, most kezdi bontogatni a szárnyacskáit. Akinek van ezzel tapasztalata, tudna segíteni? Köszi!
2010. jan. 18. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! az én gyerekeimnél is megesett, hogy h sírtak, nem vettek levegőt, teljesen elernyedtek. Ha a tünet jelentkezik, azaz nem vesz levegőt, fújj az arcába, erre reflexxszerűen lélegzetet vesz. Ha mégsem, vidd ki egy pillanatra hideg helyre, nyisd ki az ablakot! Ne félj, ennyitől nem fog megfázni! A "hisztit" elkerülheted úgy, hogy ha valamiért rázendít, eltereled a figyelmét, érdekes dolgot csinálsz. Egyébként ez a probléma általában erős akaratú gyerkőcöknél szokott előfordulni (épp emiatt tartom rossz ötletnek a különböző "hagyd sírni, majd abbahagyja, mad, elaszik stb. tanácsokat). Természetesen azért nem fogja minden alkalommal abbahagyni a levegővételt, de figyelni kell rá. A másik, ami nagyon fontos: ne lássa, hogy téged megrémít a helyzet, ha ő nem vesz levegőt! Próbálj higgadt maradni, mert a babák nagyon okosak, könnyen felhasználhatja ellenetek ezt a "tünetet" a céljai elérésére, ha látja, hogy ezzel manipulálni tud. Ismerek olyan 3-4 évest, aki képes csak azért hányni, hogy kierőszakoljon valamit....
2010. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk négy hónaposan kezdődött az oltás beadásakor, hogy nem vett levegőt. Még a doki is megijedt azt mondta kapja fel, mert nem reagált semmire. Majd a következő oltásnál annyira belelovalta magát, hogy folyamatosan 5x produkálta a levegő nemvételt, aminek az lett a vége, hogy a doki beutalt minket a kórházba megfigyelésre. mondanom sem kell ott nem csinálta ezt. az öt hós oltást be se tudta adni a doki. Hát hogy hogyan viselem el ezeket a helyzeteket? Az eleján a rosszullét kerülgetett mikor ezeket csinálta, de mostanában próbálok higgadt maradni erőteljesen Ráfújok többször illetve próbáld kerülni az olyan helyzeteket ami kiválthatja ezt nála. Észrevettem, hogy nálunk a doki látványa váltja ezt ki belőle. az oltás óta csinálja ezt. Borzalmas!
2010. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok! csak hogy picit megnyugtassalak Titeket! Az enyémeknél viszonylag hamar elmúlt, kinőtték, emellett rájöttek, hogy nem érnek el vele igazán semmit :)) Volt olyyan, hogy nem azt adtam a fiamnak enni, amit kinézett..ordítás..ájulás...rohanás a teraszra...levegővétel. Aztán már elfogadta azt a kaját, ami miatt először produkálta az ájulást. Valahogy 2 éves korukra kinőtték ezt a dolgot, utána egyiknél se jött elő többet. Egyébként nekem a pici 2 hetesen csinálta először...
2010. jan. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor elég vehemens a lurkód hallod-e!

Mondjuk mostanában azért nem annyira gáz a babócám, attól függ milyen a kedve :)

2010. jan. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!