Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyire nem élvezik a...

Tényleg annyire nem élvezik a mai anyukák a babázást/gyereknevelést?

Figyelt kérdés

A környezetemben vannak olyan anyukák akiktől még egyszer sem hallottam hogy élveznék a babázást, gyereknevelést, anyaságot éshogy boldog időszaka volt/van az életüknek és szeretnének még gyereket... Miért?


6 hete szültem, nagyon fájt, fáradt vagyok, sokszor sírok együtt a babával amikor nemtudom hogy jól csinálom-e a dolgokat... mégis boldog vagyok és élvezem hogy gyermekem van, nagyon szeretjük őt,semmihez sem hasonlithatóek ezek a napok és hetek, és tudom hamar elszállnak ezért szeretném magambaszívni minden percét... biztos hogy fogok még szülni...


2009. okt. 20. 16:43
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Amikor ismerősökkel, családdal találkozom szinte mindenki azt kérdezi sajnálkozóan hogy birom, kivagyok-e merülve stb és látszik hogy várják a panasz áradatot. Mindíg megdöbbennek és vége szakad a kérdezgetésnek amikor azt válaszolom hogy jól vagyok köszönöm, nagyon boldog vagyok, élvezem stb
2009. okt. 20. 18:05
 12/15 anonim ***** válasza:
77%

Nekem is nehéz, sokszor vagyok ideges, vannak mindennapos problémák, de mégis boldog vagyok. És igen, ezen megdöbbennek a kérdezők, még azok is, akiknek van gyerekük!

DE!

Nézd meg a médiát, a sok szuper anyuka pár hetes baba mellett már dolgozik, ez nonszensz, azt sugallja, hogy lemaradsz, ha otthon maradsz. Én tudom, vezető beosztásból maradtam itthon, és még szeretnék gyereket, így a régi helyemre nem akarok visszamenni.

Sosem gondoltam, hogy "házitündér" leszek, senki mellett nem akartam, de megleltem a párom és vele nem teher, mert ő nem várja el.

Mondjuk én renitens vagyok, mert lombikbabám van, biztosan ezért is érzem sokkal jobban magaménak ezt az állapotot.

4 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a reklám is mondja:nagy rajtad a nyomás.nekem lassan 1éves(29én)lesz a fiam,és 9hetes babás vagyok.Mert egyszerűen a sok probléma,csak magamra számítás mellett igenis nagyon boldoggá tesz a baba.

azt vettem észre,hogy nem is az 1.három hónap volt nekem a rossz,hanem úgy a közepe felé(4-6-7)addigra már valahol belefásultam abba,hogy éjszakákat nem alszom,indul a lakás,hogy egyszerűen sehova nem tudok menni,csak hosszas szervezés után...de elmúlt.valamikor akkor,mikor 9hónaposan azt mondta elég volt a szopiból.félre ne érts,imádtam szoptatni,és remélem a kicsit is tudom majd,de addigra már valahol nyűgnek éreztem azt a pár kortyot.zavart,hogy minden rám hárul,hogy apa csak 7végente van itthon,és akkor is oda megy ahova akar,de ezt is megbeszéltük.megegyeztünk,ha fáradt vagyok,hagyom a házimunkát és odabújva a fiam mellé én is alszom.mint pl ma is:-)

szerintem nagyban hozzájárul az is a dolgokhoz,hogy mindenhol azt hallani,hogy igen is a nőnek is dolgozni kell(és sajnos az anyagiak miatt sokszor muszáj is)és egy idő után annyira megszokja ezt az életformát,hogy nem tud beleérezni az otthonlét örömébe.És mindenki megszokta már,hogy az anyák csak panaszkodnak...mert segít ha kibeszéled magad.az örömet meg magunknak éljük meg.

Én csak azt tudom/érzem,hogy a babám mosolya nem mindenért,de nagyon sok mindenért kárpótol.nem adnám oda a régi életemért!

2009. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
szia.ez csak olyan szokásos magyaros beidegződés.Szinte mindenki panaszkodik,nem csak az anyukák,de panaszkodnak a feleségek,a nyugdíjasok,a betegek a fiatalok.mindenkinek van panaszkodni valója.sajnos örülni mi már nem is nagyon tudunk.Nagy rajtunk a nyomás,és sokszor magunknak nehezítjük meg a helyzetünk.sok anyuka azért panaszkodik,mert ezt csinálta akkor is amikor még nem volt anyuka.vagy egyszerűen,mert ezt várják el tőle,és tudja ha panaszkodik akkor sajnálják,az meg olyan jó.én a másik oldal voltam mindig,és vagyok most is.én vagyok az akinek folyton panaszkodnak,én vagyok az aki mindenkit meghalgat.és nekem is van gondom,de én magam nem panaszkodom,mert akkor szarul fogom érezni magam azt meg nem akarom.imádom a családom,és nem tudok feszültségbe élni.ha gond van a családban akkor azt meg kell oldani.nekem nagyon klassz az anyósom,és a férjem is jó férj és jó apa.anyukám már más helyzet de ő az anyukám igy el kell neki nézni,hogy vannak hülye dolgai.addig jó még vannak.egyébként akinek gyereke van,annak mégtöbb pozitív dolgokat kellene árasztania.a baba nagy enrgiát ad.de ugy látszik nem mindenki tud élni vele.
2009. okt. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
32%

25 éves vagyok, a babám 7 hónapos, imádok vele itthon lenni.

Sokkal, ezerszebb jobb, mint dolgozni (pláne, hogy ennek haszna is van, nem csak annyi, hogy egy multicégnek tömöm a zsebeit és tartom a hátamat értük.) még két babát szeretnék.

s hogy az élet, a barátnők, a bulizás? megvolt, de ha hiányzik majd még, úgy 40 körül még bőven lesz rá időm. ja, alszom is... :)

2009. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!