Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdted élvezni a...

Mikor kezdted élvezni a babázást? Hány hónapig tartott a "daráló"?

Figyelt kérdés
Én sokszor (pl ma is) kiborulok még mindig, pedig már egy éves lesz a babám, de még mindig csak várom, hogy mikor fogom már végre élvezni a vele töltött időt!! Mikor lesz vége az ok nélküli sírásoknak (vagy legalábbis mikor tudom kitalálni, hogy mi a baj) az éjszakázásnak, lesz-e valaha olyan,hogy beteszem a járókába 5 percre, mert el kell intéznem valamit és nem üvölt majd mint akit nyúznak stb... Persze már most sokkal jobb, mint az első fél évben volt, de kivagyok még mindig...Nektek meddig tartott ez az időszak? Főleg sírós babák anyukái válaszára lennék kíváncsi, akik szintén megszenvedték az első évet, köszi!!
2010. júl. 26. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hónapos de még nem nagyon élvezem:-S

Persze félreértés ne essék,imádom és vannak szép pillanatok de még több a féltés...

2010. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

"daráló"-az első hónap amig megszokjátok egymást


élvezni az együttöltött időt: hat hós kortól igazán vagy


amikor már jár... egyéni sztem bármikor


ok nélküli sirás: amikor megtanul beszélni


tudod hogy miért sir: differenciál sirás már van hat hetesen is ...


nem üvölt: opcionális ... -egy- másfél évesen.-


mi imádunk ruhát venni turiban v. boltban bárhogy én válogatok ő játszik -már akkor is amikor még csak kúszott ... nem adtam rá csini ruhát- .és néha hagyom válogatni és ő választja az ékszereimet mert az ékszerállványt feléri ... imádom és ő is élvezi !!! nem tett soha kárt semmiben ! nem lógok a nyakán de persze figyelek rá alapból nem vagyok a sarkában sose de a figyelmet megkapja és ilyenkor magában is tud lenni ....

2010. júl. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

22 évig

de imádom őket, attól független. MA!!! 23,5 a nagyobb, és 20 a kisebb, de még mindig nem tudok miattuk aludni. Pedig több hete itthon sincsennek, de péntek éjjel se aludtam, pl.

Szóval, az éjszakázásnak akkor lesz vége, ha mindegyik gyerek megházasodott, szép állást talált, egészsége unokákkal ajándékozott meg.

Az élvezetről meg annyit: már ma is élvezheted.Attól a perctől fogod élvezni, amikor az aggódással fölhagysz. Akár ettől a perctől. Lazulj be, dobd félre az elképzelésekidet, meg elvárásokat, és ÉLVEZD! MOST!

Vedd ki az ágyából, dögönyözd, és játssz vele! N érdekeljen hogy evés, vagy alvásidő van, vagy hogy mi a helyes! Ha élvezitek egymás jelenlétét, annál semmi sem lehet helyesebb!


Azért üvölt a járókában, mert veled akar lenni! Ő már most is élvezi a veled töltött időt!

2010. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek. utolsó aranyos :))) persze igazad is van, de egyszerűen nem bírok napi 24 órában megfelelni neki... nem megy és kész.. néha van más dolgom is, ilyenkor teljes erejéből üvölt én meg kikészülök idegileg...:(

természetesen rengeteg sírást felismerek (6 hetes kortól differenciált sírás) nem is erről beszélek, hanem amikor már mindent kipipáltam és mégsem jó semmi... sajnos nálunk nagyon sokszor van ez...

2010. júl. 26. 10:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 10-11 hónapos korától. Addig sajnos ki sem látszódtunk a nehézségekből. Orvosok, vizsgáltok, kórházak, gyógytornák, fejlesztők, aggódás, bizonytalanság, rohanás...

De már minden rendben és végre fel tudunk lélegezni. :) 15 hónapos már.

2010. júl. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

7 hetes korától élvezem, akkor kaptunk sógornőméktől (3 gyerekes anyuka) egy hordozókendőt. feltekertük a gyereket, attól kezdve vége lett a folytonos bömbölésnek! nem éppen derék- és időkímélő megoldás így a házimunka, de meg lehet oldani! most 6 hónapos a babám, és már jobb napokon félórákat is elhempereg a szőnyegen a játékaivaL.

KITARTÁS!

2010. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia

az enyem atuvoltotte az elso evet, nagyon nehez volt vele, tudom, mirol beszelsz...ahogy betoltotte az 1. evet es el kezdett jarni, kicsit konnyebb lett, most 1 eves es 7 honapos, mar egesz jol beszel igy meg konnyebb lett. most is sokat nyaggat de ha elmegyek a wc-re legalabb nem sir tehetellenul hanem jon es tepi a papirt nekem...szamomra az elso ev volt nagyon kritikus, aztan javulni latszanak a dolgok. vagy en edzottem:)

2010. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
DE nem is kell megfelelni! Tedd a dolgod, majd vár egy kicsit. Ahol gyerek van, ott gyereksírás is lesz.. A nélkül nem lehet felnevelni. Tekintsd természetesnek. Majd, ha megtanul beszélni, aztán kevesebbet bömböl. Attól te csak tedd a dolgod, majd megunja legfeljebb.Jó anya vagy, nem az a lényeg, hoyg csendben tartsd! A szomszédok problémája egy dolog, te a magadét oldd meg előbb! Hadd sírjon, azért kisbaba. Örülj, hogy vágyakozik utánad. Ha ellökne, az lenne baj!
2010. júl. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Csak téged másol! Lazíts, és ő sem fog annyit sírni. Hiszen te egy éve nem élvezed az egészet. akkor ő sem. Csak ezt látja. Lazíts, engedd el magad, legyen jó neked, ami van - és neki is jó lesz minden, úgy ahogy van. Átveszik a babák a rezgést.
2010. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én 3 hete élvezem, most 8 hetes.

Ha sír, táncolok, énekelek, hülyét csinálok magamból, de ez engem is szórakoztat. :) Pedig hasfájós, úgyhogy sírás van...

Az igaz, hogy egyébként nem egy bömbölős fiú, csak, ha éhes vagy a hasa fáj.

Evés után fél órát-órát játszunk, csikizem, lábtornázunk, a hordozóban csücsükl, míg én eszem, főzöm, és közben beszélgetünk, mosolygunk...

AZ első 3 hétben hittem azt, hogy vége mindennek, én erre nem vagyok képes... AZtán 2 hetes korában bementem a DM-be, addig az apjával volt kint a kocsiban. Nagyon jól esett a vásárlás, meg hogy emberek közelében lehetek, :), akkor visszatértem az életbe, azóta már túl vagyunk 2 Auchan-on, 2 nagymamán, 1 IKEÁ-n, 1 esküvőn, stb.

Lazíts!!! Sokat! Ha másképp nem megy, kérj segítséget! Nekem 2 hetente jön anyukám 2-3 napra, akkor is sok mindent én csinálok, de ha anyu vele van, lehet, hogy nem olyan vidám, mint ha én rötyögnék neki folyton, de baja nem esik, így én nyugodtan moshatok hajat, alhatok 1 órát, vagy léphetek le a 2 házzal arrébb lakó barátnőmhöz egy fél órára beszélgetni...

A férjeddel szoktatok romántikázni? Megfelelő szinten érzed magad nőnek is? Mert ha ez is stimmel, akkor az kell, hogy doppingoljon, legalábbis nálam így van... És ha megvannak ezek a lökések, akkor kiegyensúlyozott vagyok, ezáltal a babám is az, mert nem érzem "tehernek" a problémáit...

2010. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!