Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád mennyi idős korában...

Babád mennyi idős korában kezdted a hozzátáplálását?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
4 hósan. 3 hónapos koráig szopott onnantól tápszer, ezért inkább elkezdtem lassan, de biztosan hozzátáplálni.
2011. aug. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

6


Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.



Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya



A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környékén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak.



Miért nem kell sietni a hozzátáplálást, mert:



•nagyobb védelmet ad a betegségek ellen,

•a késleltetés időt ad a csecsemő emésztőrendszerének a megérésre,

•csökkenti az ételallergia veszélyét,

•segít megóvni a csecsemőt a vashiányos vérszegénységtől,

•megóvja a csecsemőt a későbbi elhízástól,

•segít az anyának fenntartani a tejtermelést

2011. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1. baba 6 hósan

2. baba 7 hósan, mert csak szopni volt hajlandó, én próbálkoztam, de nem ette a normál kaját.

2011. aug. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

5 hósan kezdtük a gyümölcspépeket, 6 hósan a főzelékeket, 7 hósan a husit (pulyka, csirke)

Kezdettől tápszeresek.

2011. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

2. baba és 5,5 hónapos kereken.

Gondolkodtam, hogy lehet, hogy pár kanál pürét adhatnék holnap neki, de nem tudom eldönteni.

Amikor eszünk, érdeklődik. Anyatejes


1. babámat 5,5 hónaposan kezdtük, nem túl nagy sikerrel, 1 éves volt, amire végre kiváltottunk két étkezést. Ezt nem szeretném, hogy megint így alakuljon.

Kisfiam alig 9kg volt 1 évesen. Amióta rendesen eszik, a súlya is normalizálódott.


Szerintetek várjak 2 hetet vagy kezdjünk bele?

2011. aug. 5. 20:06
 6/9 A kérdező kommentje:
4250gr-al született, most 6700gr.
2011. aug. 5. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:

6,5 hónapos volt.


Mégis ő nagyon hamar kiváltott egy-egy étkezést, azóta is jó evő, pedig előtte az anyatejen kívül semmi mást nem ismert. (Kivéve egy-két idősebb rokon hátam mögötti akciójából)


Szerintem 1-2 hét ide vagy oda nem számít, elkezdheted, ha akarod.

2011. aug. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Először ne pürét adj, hanem egy kiskanál gyümölcslevet, mondjuk almát. Másnap picit többet, aztán lassan adhatsz egy kanálka pürét is, majd naponta emeld az adagot. Csak óvatosan, fokozatosan, ez a hozzátápi titka.
2011. aug. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ma tettünk egy próbát, de nem jött el az idő. Egy kanál be, két adagnyi ki. Nem érett még a kislányom a hozzátáplálásra.

Majd 2 hét múlva próbálkozunk újra.

2011. aug. 6. 16:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!