Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyire nem élvezik a...

Tényleg annyire nem élvezik a mai anyukák a babázást/gyereknevelést?

Figyelt kérdés

A környezetemben vannak olyan anyukák akiktől még egyszer sem hallottam hogy élveznék a babázást, gyereknevelést, anyaságot éshogy boldog időszaka volt/van az életüknek és szeretnének még gyereket... Miért?


6 hete szültem, nagyon fájt, fáradt vagyok, sokszor sírok együtt a babával amikor nemtudom hogy jól csinálom-e a dolgokat... mégis boldog vagyok és élvezem hogy gyermekem van, nagyon szeretjük őt,semmihez sem hasonlithatóek ezek a napok és hetek, és tudom hamar elszállnak ezért szeretném magambaszívni minden percét... biztos hogy fogok még szülni...


2009. okt. 20. 16:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!Nálam ez nem egészen így működik. Szerintem két különböző kérdést tettél fel: az egyik hogy miért nem élvezik az anyukák a babázást, a másik hogy miért nem szülnek még egyet?

7 hónapos a lányom de nem akarok még egyet szülni. Nem azért mert rossz volt szülni, én is úgy gondolom hogy a világ legcsodálatosabb dolga.

Élvezem hogy itthon vagyok a lányommal és láthatom ahogy fejlődik, a kacaját, a kis gügyögését hallhatom. Ezek csodálatos dolgok és ki is kell élvezni minden pillanatát, de igenis van amikor fáradt az ember és nem megy úgy. Aztán ez elmúlik és megint rózsaszín lesz minden.

Imádom hogy anya lehetek, pedig 23 évesen szültem és tényleg ez az egyik legszebb része az életünknek.

Talán azért is van ez amit írtál mert nagyon kitolódik a szülés ideje és sokszor azt érzem hogy a társadalom nyomást gyakorol a nőkre hogy mindenképpen szülni kell.

2009. okt. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért gondolják igy, mert azt érzik a baba születésével véget ér egy korszak, és ők kimaradnak sok jóból, miközben a világ pörög tovább nélkülük. Sokan elvesztik a régi barátnőiket, akiknek nincs még gyerekük, mert ugye ilyenkor más lesz a beszédtéma és sok lányt akinek még nincs babája nem érdeklik a babával kapcsolatos dolgok. Az első három hónap mindenképp csak a babáról szól, nincs eljárogatás sehova, vagy ha végre eljutunk valahova akkor is függünk a baba napirendjétől. Szerintem ettől ilyednek meg, ahogy én is igy éreztem az elején, de már látom hogy idővel minden sokkal rugalmasabb lesz.
2009. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy vagyok vele, hogy nem igazán adok hangot az érzelmeimnek, ez rám és a családomra tartozik. Attól, hogy valaki nem beszél róla, még lehet boldog.

De van aki tényleg nem élvezi az egészet, lehet sokaknak csak becsúszik a baba és még nem elég érettek lelkileg a dologra.

Örülj neki ha te boldog vagy, mással ne is foglalkozz.

2009. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

3 hetes a kisbabam,nagyon vartam mar!

Mas az eletem...nem alszom,nem jarok mar helyekre,mint elotte...stb...de nagyon orulok,mert mindent o erte teszek.

28 evesen szultem es mar tervezem gondolatban a kovetkezot. :)

2009. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is arról van szó, hogy a társadalom nyomást gyakorol a nőkre.De szerintem olyan szempontból, hogy amint lehet menjenek dolgozni!Nem egy helyen olvastam, hogy manapság a nők nem szeretik magukat "feláldozni a háziasszonyság, gyereknevelés oltárán"Tényleg félnek, hogy kimaradnak valamiből, és mivel megszokták a világ pörgését, ezért az otthonlét nem jelent nekik kihívást...én pl nem értem, hogy a nők miért nem választhatnak, hogy családanyák szeretnének lenni.Miért van az, ha valaki főállású anya akkor kiszúrják a szemét azzal a kis pénzzel?Én látom ennek a szépségét, az ebben lévő kihívásokat, ezt szeretném csinálni!Csak sajnos manapság ez nem elfogadott...de ez már egy másik téma:)
2009. okt. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Szia!Óvónőként én is azt tapasztaltam,hogy sajnos elég sok anyuka,nincs felkészülve az anyaságra,annak ellenére hogy eléggé kitolódott a gyermekvállalás.Sokan nem tanulták meg a saját szüleiktől hogy egy gyermek öröm,és nem csak gond és teher. Vannak szerintem akik,ha nem kapnak segítséget(esetleg nem volt jó minta a családban),könnyen belefásulhatnak a gyereknevelésbe.Nem biztos hogy ráéreznek mikor mit kell tenni és ha kudarc éri őket a gyerekeket okolják.PEDIG TELJESEN IGAZAD VAN HOGY A GYEREKEKKEL ELTÖLTÖTT IDŐ SEMMIHEZ SEM FOGHATÓ.Az én kisfiam féléves ,gyerekekkel foglalkoztam mindig,örömmel mentem mindig közéjük,ennek ellenére én is elcsüggedtem néha,de tudtam ez után jobb lesz és ez erőt adott, ezt kéne másoknak is tudatosítani,mert csak így lehet a nehéz helyzeteken túl jutni.Gratulálok a picurkához!!!
2009. okt. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%

A nők biológiailag erre van programozva. Az aki nem örül a gyerekének szerintem tuti nem normális. Persze vannak nehézségek a gyereknevelésben, de ettől még szerintem boldogság egy kisgyerek.

Nekem 6 hónapos a babám, voltak gondjaim fáradékonyság, szoptatási gondok... de bármi is volt mindig kárpótolt az ahogy a gyerekem rámnéz, mosolyog, átkarolja a nyakam.. stb. Most is néha dög fáradt vagyok, és tudnék aludni naphosszat, de nem izgat, inkább nézem ahogy a kis golyóm alszik, mint egy kisangyal. Ha valakit ez nem tölt el boldogsággal, az menjen orvoshoz.

2009. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Én azért nem látom ilyen sötéten a helyzetet. Szerintem szó nincs arról, hogy az anyukák nem élvezik az itthon töltött időt meg a babázást. Szerintem ezt mindenki élvezi, csak nem beszélnek ilyenről az emberek. Én imádom a lányomat és a vele töltött minden egyes percet, de ha végre alkalmam nyílik beszélgetni én sem arról szoktam diskurálni az ismerősökkel, hogy mennyire szeretek itthon lenni, meg mennyire szeretek babázni. Én örülök, hogy ha végre szót válthatok valakivel és akkor nem kell végre csak a gyerekről beszélni, persze elkerülhetetlen, hogy szóba kerüljenek, de azért én szeretek másról beszélni, ha alkalmam adódik rá. De szerintem ezt jópár otthon töltött hónap után Te is tapasztalni fogod, hogy ha nincs kihez szólnod naphosszat, bizony egy idő után jó pár szót váltani valakivel, aki nem gyerek és nem gyerek témában és valószínű, Te sem azt fogod taglani, hogy hűű de jó itthon lenni és hűű de élvezem, és hűű de imádom, meg hűű de édes és jöhet a következő stb. Én inkább kerülöm ezt a témát. Főleg, mert a sírba visznek a mikor jön a kistesó és hasonló témájú kérdésekkel. Ez csak rám és a férjemre tartozik.


Szóval szerintem szó sincs itt arról, hogy nem szeretnek otthon lenni az anyukák.

2009. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a nyomasztó elvárás a társadalom részéről, hogy mindenki tökéletes ősanya legyen. Hogy legyen tökéletesen jó, mosolygós gyereke aki még sosem sírt és igény szerint szopott egész nap, és ül-ál-szalad, és lassan már az lesz az elváradnó, hogy a gyerek ne aludja át az éjszakát, emellett legyen tökéletes a lakás stb. És persze, hogy ez nem megy mind, és ez nagyon rossz az anyáknak. Az a véleményem, hogy túl sokat tudunk, régen nem volt ennyire körülugrálva a téma. Persze jó lett volna ha többet tudnak, de ez már túlsok. Ha egykét dolgot nem tudnának a kismamák a terhességükről ami nem létfontosságú, akkor sokkal nyugodtabbak lennének. Nem merik beismerni, hogy sokszor kiborulnak és nehéz nekik. Ezt lehetetlen tökéletes teljesíteni így még jó hogy ezt látod. Amúgy azzal is egyet értek, hogy nem mindenki fülig érő szájjal tudatja mindenkivel hogy boldog, mert nem tartozik másra. Az meg mindenkinek saját dolga hogy hányszor szül. Ennek ezer oka lehet, akkor is ha élvezte.
2009. okt. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszönöm a válaszokat


Nem csak konkrétan arra gondoltam hogy nem mondják ki, nem áradoznak hogy mennyire szeretnek babázni stb, hanem látszik is rajtuk a megfásultság, és azt viszont hangoztatják hogy mennyire nembirják ezt vagy azt , tehát egyszerűen rájuk nézve csak szenvedést lát az ember, és rosszabb esetbe a gyereken is többnyire csak szenvedést lát az ember...stb

2009. okt. 20. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!