Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki? mit tegyek?

Mit adjak neki? mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapja küszködünk a kisfiúnkkal,mert nappal semmi probléma nincs vele,kiegyensúlyozott,nem nyűgös,jó baba. 7 hónapos,és már mindenbe kapaszkodik és feláll. a probléma a következő. egyik éjszakáról a másikra kezdődött az,hogy a kisfiam óránként felsírt. de akkor mindent beleadott. ami létezik mindent kipróbáltunk,hogy mi lehet a baj. a létező összes tápszert kipróbáltuk,éjszakai tápszert. pisit ellenőriztettünk,voltunk hasi uh-on. sehol nem találtak semmi bibit,hál istennek. átrendeztük a szobáját,még meg is csapkodtam neki szentelt vízzel. de semmi változás nem volt. tegnap előttig. este megette a kis adagját,elaludt szépen. majd egy óra múlva megint felsírt,ahogy szokott,és odaadtam neki,hogy a meghagyott adagját. és ekkor ahogy puszilgattam,éreztem,hogy savanyú hányás szaga van a kezének és a homlokának is. reggel mondtam a páromnak,és mondja,hogy ezt már ő is éreztem amikor kivette néha amikor felsírt éjszaka,de ő úgy gondolta,hogy természetes,ha néha visszajön egy kicsi. erre tegnap este nem adtam neki tápszert,csak főzeléket,utána egy kis teát. és láss csodát: 00:50-kor felkelt,nem ordított,csak nyöszörgött,vittem neki kaját,és csak 20-at evett,reggel 04:15-kor megint nyöszörgött,és csak akkor is 100-at evett,és aludt szépen 06:30-ig. tehát nem volt éhes,csak szerintem ez már megszokás volt nála. és már reggel sem kellett neki a tápszer,pedig alig evett éjszaka. a kérdés.

mit adjak neki? mert úgy tudom hogy tápszerre szükségük van még ilyenkor? vagy adjak neki tejet? de attól meg tartok. segítsetek kérlek,mert ő még kicsi ahhoz,hogy csak szilárd kaját egyen. előre is köszönöm.


2009. okt. 19. 09:40
 1/1 anonim ***** válasza:
Tejet semmiképp ne adj neki még. Az én lányom 8 hós kora óta utasította el a tápit. Adj neki főzit este. És próbálj meg tejpépet adni neki amibe belecsempészel egy-két kanál tápit. Ne többet mert nyúlós ragadós valami lesz belőle és ehetetlen lesz. Kb. egy hétig próbáld ezt a nagyjából tápi mentes időszakot majd lassan fokozatossan emeld az adajgját. És ne pápszerkét add neki, hanem pépként. Vagyis kevesebb vízzel készítsd el a tápszerét és add kanállal. Mi is ezell próbálkoztunk. Így nagyjából kihúztuk egy éves korig. Azóta pedig vagy csempészek a kajájába, vagy tejcsibe csinálok és úgy megissza de nem mindíg. Ha már ehet majd glutén tartalmú ételeket akkor a tejbepapiba is tehetsz tápit. Sok sikert. 18 hós kislány anyukája
2009. okt. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!