Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mikor adjak enni 18...

Mit és mikor adjak enni 18 hetes babámnak?

Figyelt kérdés
Leírnátok hónapról hónapra, hogy milyen gyümölcsöt és zöldséget adjak hozzátáplálásként 4 hónapos babámnak? Azt írta nekem egy doktornő, hogy már megkezdhetem mert tápszeres és 8155g. De azt nem írta, hogy miket adjak neki pontosan.
2011. nov. 16. 13:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdd almalével. Először csk 1-2 kiskanálnyit. Másnap 4-6 kanálnyit. Harmadnap amennyi jólesik neki. Ha bátor vagy, akkor kezdheted 4-5 kanálnyival és másnap amennyit szeretne. Aztán következő napon próbálhatsz reszelt almát. 4-5 napig kapjon almát. Aztán jöhet a baracklé - vagy barackpép. Szintén pár kanálka első nap, másnap több és több.

Azért kell ilyen fokozatosan, hogy ne legyen komoly gond, ha allergiás lenne rá.

Alma és őszi után jöhet a répapüré, krumpli, majd lehet már vegyíteni - alma-krumpli, stb. Aztán jöhetnek a sárgabarack, sütőtök.

Nagyjából ezek benne vannak a kiskönyvében is, hogy mit mikor kaphat.

Én a zöldségeket vagy pároltam, vagy megfőztem. A répát pl a fiam úgy szerette, ha megsütöttem (alufóliába tekerve be a sütőbe).


Jó étvágyat és egy kalappal az "új élet"hez.

2011. nov. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen gyors válaszodat!
2011. nov. 16. 15:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!