Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg baj lenne? A...

Ez tényleg baj lenne? A védőnő szerint baj van!

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos. Csak szopik. Este az utolsó evése olyan fél kilenc körül van és reggelig alszik. Olyan 7- fél 8 körül szokott felkelni, akkor eszik. Tehát az esti és a reggeli evés között eltelik neki közel 11 óra. Erre azt mondta a védőnő, hogy neki még éjjel egyszer legalább ennie kellene, mert nagyon sok kimarad neki éjjel. Mit kellene csinálnom, felkelteni? De minek? Nem az a jó neki is ha nyugodtan tud aludni?

Amúgy vidám, élénk, örökmozgó kisfiú és szépen fejlődik is. Már megduplázta a súlyát.


2009. okt. 15. 10:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
De irigyellek! Mi 8 hónaposak vagyunk és még többet kel mint kisebb korában de soha nem aludta át az éjszakát. Egyszer eszünk is. Ne keltsd fel! Jajj, ezek a védőnők olyan...na, mindegy. Nem kell mindent megfogadni tőlük! Ha hízik szépen akkor miért lenne baj?! Én sem örülnék ha valaki felébresztene éjjel a legmélyebb álmomból, hogy "gyere egyél egy kis pörköltet krumplipürével"! :p
2009. okt. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szörnyű, hogy egy védőnő ilyent mond...

Felkelteni???

Micsoda baromság...

Az én védőnőm inkább azt mondta, hogy örüljek a szerencsémnek, amiért átalussza az éjszakát.

2009. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az enyém is "átaludta" 2 és 6 hós kora között. Melletünk alszik a kiságyában és én éjjel 2 és 3 között mindig arra ébredtem, hogy a lányom mocorog, dobálja a fejét, cuppog. Igaz nem volt teljesen éber, csak félálomban volt, de én ha ezt láttam mindig magamhoz vettem é megszoptattam. Nem is ébredt fel teljesen erre sem. Aztán aludtunk tovább. Szóval ha ilyet tapasztalsz, te is megszoptathatod, ezzel nem zavarod meg szerintem.

Ha nincs ilyen, várj 1-2 hetet, ha gyarapodásán nem látszik meg, akkor biztos jó így. Úgy is kb 6 hósan a legtöbb baba elkezd ébredezni.:(

2009. okt. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hülyeség, ne hallgass rá, napközben megeszi azt a mennyiséget ami neki kell s biztos jól be is vacsorázik ezért nem kel fel. Az én lányom születése óta egyszer nem kelt fel éjjel enni, sőt első héten nekem is azt mondta a védőnő keltsem fel enni éjjel, hát felkeltettem, cicire tettem, de nem is szopizott aludt rajta tovább, na én nem keltegettem. 8 hónapos 9.5 kilós, semmi baja, jó husi és egyszer nem kel fel éjjel!
2009. okt. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Sajnos van olyan aki védőnő létére baromi sok hülyeséget hord össze.Az én Tündérkém 2,5 hónapos és már hetek óta 8-9 órát alszik éjszaka.Volt 1x-2x hogy felkelt valószínűleg nem volt elég tápláló aznap a tejem.

A világért fel nem kelteném mikor békésen alszik.Ezt tudom neked is mondani hagyd aludni és várd míg valóban éhes lesz nem kell "tömni mint a libát" :))

2009. okt. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a gyors válaszokat. Igazából én se gondoltam, hogy felkeltem, csak olyan furi volt ezt hallani a védőnő szájából. Igazából nekem se esne jól, ha felkeltenének éjjel, hogy kaja van. :)
2009. okt. 15. 11:37
 17/17 anonim ***** válasza:

HŰŰŰ. Nem lehet hogy ugyanaz a védőnőnk?

Nekem annó ugyanezt mondta, mikor a lányom 3 hónapos volt.

Fel ne keltsd, addig jó, míg alszik. Én sem keltettem enni, még is itt van makk egészségesen a 17 hónapos lányom.

2009. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!