Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez tényleg baj lenne? A...

Ez tényleg baj lenne? A védőnő szerint baj van!

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos. Csak szopik. Este az utolsó evése olyan fél kilenc körül van és reggelig alszik. Olyan 7- fél 8 körül szokott felkelni, akkor eszik. Tehát az esti és a reggeli evés között eltelik neki közel 11 óra. Erre azt mondta a védőnő, hogy neki még éjjel egyszer legalább ennie kellene, mert nagyon sok kimarad neki éjjel. Mit kellene csinálnom, felkelteni? De minek? Nem az a jó neki is ha nyugodtan tud aludni?

Amúgy vidám, élénk, örökmozgó kisfiú és szépen fejlődik is. Már megduplázta a súlyát.


2009. okt. 15. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az en kislanyom is igy volt ebbe a korba,de en sosem keltettem fel.Ha nagyon hianyolna az ejszakai etkezest akkor felbredne magatol.

8 hos baba anyukaja

2009. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek 2-3 hetes kortól átaludták az éjszakát. Az elején 8-9 órát, később 10-12-t. Semmi bajuk nem lett. (ma már kamaszok)

Ne ébreszd fel, így jó neki.

2009. okt. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Fel ne keltsd!Ha éhes lenne,akkor nem aludná át az éjszakát.Akkor lenne baj,ha a baba nem fejlődne,nem hízna egy dekát sem.De akkor sem éjjel kellene etetni,hanem nappal kellene neki táplálóbb kaja.Már megkezdheted a hozzátáplálást,mert 4 hós kortól már kell nekik adni lisztes ételeket,de ha vársz még ,akkor se várj 6 hónapnál tovább,mert akkor már a fejlődéséhez nem elég,ha csak anyatejet kap.
2009. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is végig aludta az éjszakákat

és soha nem keltettem fel

sztem te se tedd hadd aludjon nyugottan!

Semmi baja nem lesz ha nem szopik este! nyugi

1 anya

2009. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem se ébreszd fel.

Az én babám 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, este 8-tól reggel 7-ig. Volt, hogy fél 9-ig is aludt néha. SOha nem ébresztettem fel azért, hogy egyen.

Ha megduplázta a babád a súlyát, jól fejlődik, jó a kedve, stb. akkor hagyd békén, és örülj neki,hogy alszik :)

A védőnők mondanak furcsaságokat, ne törődj vele.

2009. okt. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan kicsi már, hogy sok elenne a kihagyás! Hagy aludjon :) Ha éhes lenne, felébredne és sírna.
2009. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem se keltsd fel, ha zavar a védőnő, akkor azt kell neki mondani amit hallani akar, mert különben hajlamosak piszkálni a rendes anyukákat is.
2009. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Na én irigykedem,nekem meg mindenki elájul, hogy 7 hónapos fiamhoz aki 9kg, még éjjel fel kell kelni egyszer.
2009. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Örülj, hogy alszik.

4 hónaposan az enyém is átaludta, most 7 hónapos és 2-3x kel éjszaka:-((

2009. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%

Gondolom, külön szobában aludtok, és mélyen alszik. Ha egy szobában aludnátok, valószínűleg gyakrabban felkelne (vagy legalábbis egyszer-kétszer).

Kb fél éves kor körül szokták átaludni az éjszakát.

11 órát kaja nélkül én is kicsit soknak tartok.

Van, aki tápszert ad a babának 3 óránként, éjjel-nappal, éjjel is felkelti a babát. Ez szerintem kicsit extrém, nem is értek vele egyet.

De egyszer-kétszer fel tudnád kelteni, ha finoman ráfújsz, vagy kitakarod, vagy valami.

Csináld úgy, ahogy jónak érzed, te vagy az édesanyja, döntsd el te, hogy szerinted hogy lenne jó.

2009. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!