Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, ha 6 hetes babám...

Nagy baj, ha 6 hetes babám csak 5×-6× eszik egy nap? Mert a védőnő szerint 7×-8× kellene.

Figyelt kérdés

Az éjszakát átalussza, kb. 9-10 körül elalszik és 5kor kel fel. Így az éjszakai 1-2 evés kimarad. Mert elvileg 7-8× kellene kicsit ennie, de ő 5-6× eszik többet.

Szerinte max. 20 percet kellene szopiznia, de akkor nem lakik jól. A szopi általában 1 órát tart, így meg van hogy megeszik 120-130at, ami szerinte egyszerre sok. Ezért fáj a hasa és ezért zöld a kaki. Most mit tegyek? Hogyan egyen többször kevesebbet? Amikor leválasztottam a tanácsára 20 perc után, akkor tápszerrel pótoltam. Most nem kell tápszer (vagy csak néha egy kevés).


2011. ápr. 13. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem már mikor a korházbol haza hoztuk ennyit evett.
2011. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ebből problémánk. Nekem csak négyszer evett a lányom, egyszerűen nem fért bele több a napjába. Este héttól reggel hétig aludt, aztán meg tukmálni kellett neki a kaját.:-( A doki nem örült neki, de csak nem tömhetem meg szerencsétlent...nem volt egy nagy hízóbajnok, hosszú kis gilisztacsaj volt, a mai napig az, már majdnem három éves és semmi baja.:-)
2011. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy csináld ahogy nektek jó!Ha nektek így jó, ha babád így kiegyensúlyozott, akkor semmi baj ezzel.

Az én babám 6 hetesen volt hogy 200ml-t evett 25 perc alatt, és evett napi 6-7szer kb.

Most már fél éves, 5ször eszik nap közben.Örülj, hogy tudtok éjjel aludni.

Tudod, a babák nem olvassák azt a "nagy könyvet" ami alapján az orvosok meg a védőnők mondják, hogy mit hogy kéne csinálnia:)

Volt 3 hónaposan hogy a fiam 250 ml-t evett nem egyszer a védőnő csak lesett, szóval ahogy nektek jó úgy csináljátok:)

2011. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 2 hetes kora óta stabilan tartja a napi 5 evést. Most 11 hetes, egy alkalommal 100-160 grammot eszik immár több mint 1 hónapja, az átlag napi adag nem nő, de hízik folyamatosan. születése óta 2 kg-ot szedett fel. Nálunk a doki pont ellenkezőleg, 3 hetes korában már azt kérdezte, ugye csak 4 óránként eszik, mert annyi idpnként kellene ennie... én nem vagyok híve a pontos időbeosztásnak, igény szerint szoptatom, délelőtt 2x eszik 2 óránként, délután 5 is eltelik, mire újra kér, este 6 után csak hajnal 3-kor eszik. De ha neki így jó...

Eleinte fel akartam ébreszteni, mert nagyon feszültem, aztán rájöttem, hogy álmában fejlődik és ha éhes lenne, úgyis felébredne.Örülj, hogy hagy pihenni a kis drága :)

2011. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem olvasta el a tankönyvet. :)

A védőnő szerint 50-60 grammokat kellene ennie, de a fiatalúr a dupláját is bepattintja. Neki 60 gramm tápszer max. uzsonna, de akkor másfél óra múlva felkel és éhes. Ha anyatejet kap, akkor még több kell neki, 100-120 grammokat eszik. :)

Teszek a védőnő véleményére ebben a kérdésben, mert a babám szépen gyarapodik, egészséges, mosolygós, nem hasfájós. Igaz, ő éjjel is eszik, kis zabagép.

Annyiszor etesd, ahányszor éhes. :)

2011. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mi akkoriban 6x ettünk általában, a mennyiség napszakonként változó volt , csak szopizott akkor még és reggel ette a legtöbbet 20 perc alatt 140, délelőtt is ennyit ebédnél kicsit kevesebbet, délután 100 körül, és este 80-100 között, de akkor még evett éjfél körül is 80-90 et, aztán reggel hétig aludt, aztán lassan elhagytuk az éjféli evést és az nélkül is aludt reggelig, de akkor meg napi szopi másképp oszlott el
2011. ápr. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az elejétől fogva "harcolok" vele ebben a kérdésben. Az igazság az, hogy annyi idős mint én (27) és nincs gyereke. Most kezdett el dolgozni védőnőként és valószínű, hogy tényleg a könyvet mondja fel. Látom, hogy nem tetszik neki, ahogyan csinálom. De ő nem tudja ezt a gyakorlatban, hogy a babák nem kelnek fel óramű pontossággal. Én is igény szerint szoptatok, ha éhes lenne gondolom nem aludna, hanem kérné a cicit. Az elején kevés volt a tejem és most úgy örülök, hogy 120-130at is tud szopizni, erre elveszi a kedvem, hogy az sok. Eddig meg a 20-30 kevés volt. Csak jól csinálom, ha végre beindult a tejem, nem?

Örülök, hogy mindenki így gondolja, hogy jól van ez így. Minden baba más, neki ilyen az igénye, ez a ritmusa. És szépen gyarapodik, ezt ő is aláírja, mert mindig elcsodálkozik, hogy már megint mennyit hízott a kis drága :-) Imádom a kis hörcsög pofiját. Akkor gondolkoznék el rajta, hogy valami nem stimmel, ha nem fejlődne.

2011. ápr. 13. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

Ezt én tettem fel több mint 2 éve. Ha szépen gyarapodik ő is, akkor mondd azt a védőnődnek amit hallani akar.:)

2011. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is harc volt ebből.

Az én lányom születésétől kezdve 4 óránként evett, így persze, hogy nem volt meg a napi 7-8.

Dumált, hogy etessem 3 óránként...

Másnap így tettem. Jól be is kavartam szegény gyereknek, nem tudta, hogy mi van! Míg a 4 óránkénti etetéseknél evett rendesen, addig a 3óránkéntinál csak fele annyit.

És itt be is fejeztem! Elmehet a védőnő a hülye tanácsaival a francba! Visszatértünk a megszokott kerékvágásba!

Én azt mondom, hogy ne hallgass a védőnőre, úgy csináld, ahogy Neked és a babádnak a legjobb! Tőletek jobban senki nem tudja, hogy mennyit és hányszor kell ennie!!

2011. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!